Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +4.4 °C
Rīga
Houston
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! Līdz 6.aprīlim Latvijā var ieceļot tikai  neatliekamu iemeslu dēļ. Latvijā vari ieceļot tikai tad, ja Tev ir negatīvs Covid-19 tests, kas veikts ar PRC metodi un nodots ne ātrāk kā 72 h pirms iekāpšanas lidmašīnā!  Pirms ieceļošanas Latvijā aizpildi e-apliecinājumu vietnē Covidpass.lv! Nav atļauti regulārie pasažieru lidojumi no/uz valstīm ārpus Eiropas Savienības, kuras nav iekļautas Eiropas Komisijas drošo valstu sarakstā! Ieceļojot no valstīm, kurās COVID-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50, jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija, pat ja ir negatīvs Covid-19 tests! Valstu saraksts atrodams www.spkc.gov.lv.

COVID-19: Biežāk uzdotie jautājumi

Drukāt

 

Apzinoties savu atbildību COVID-19 saslimšanas ierobežošanā un lai rūpētos par pasažieru, darbinieku un partneru drošību, lidosta “Rīga” ir ieviesusi visaptverošu epidemioloģiskās drošības programmu #NeļaujVīrusamCeļot. Tā paredz pasākumu kopumu vairākos darbības virzienos lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbinieku aizsardzībai un drošai pasažieru apkalpošanai, lai pēc iespējas mazinātu COVID-19 izplatības riskus. Izstrādājot programmu, lidosta ir konsultējusies ar Latvijas veselības aizsardzības institūcijām un ņēmusi vērā starptautisko aviācijas organizāciju rekomendācijas.

 


Līdz 6.aprīlim ieceļošana Latvijā ir atļauta tikai būtisku iemeslu dēļ

 

Uzzināt vairāk!

 


 

Latvijā ar gaisa transportu var ieceļot, tikai uzrādot negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ar PCR metodi un nodots ne ilgāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas gaisa kuģī uz Latviju!

Uzzināt vairāk

 


 

Ieceļojot Latvijā, aizpildi e-apliecinājumu vietnē www.covidpass.lv!

 


 

Ieceļojot Latvijā no Eiropas Savienības valstīm, izņemot Islandi un Vatikānu, Tev obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija!

 


Kādas ir  prasības ieceļošanai Latvijā?

Negatīvs Covid-19 tests

Ieceļošana Latvijā ar gaisa transportu ir atļauta tikai pasažieriem ar negatīvu Covid-19 testu, kas veikts pēc starptautiski atzītas precīzākās metodes - polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) tests (Polymerase chain reaction (PCR) test). Testam ir jābūt nodotam ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas gaisa kuģī uz Latviju. Ceļotājiem bez testa iekāpšana gaisa kuģī tiks atteikta.

Personām, kas nesen (līdz trim mēnešiem) izslimojušas Covid-19, jāuzrāda ārsta izziņa, ka persona nav infekcioza.

Dokuments, primāri izdrukātā veidā, vai elektroniski mobilajā ierīcē ir jāuzrāda pirms iekāpšanas gaisa kuģī uz Latviju. Tam ir jābūt angļu, franču, vācu, krievu valodā, vai tās valsts valodā, kurā persona iekāpj gaisa kuģī uz Latviju. 

Tests nepieciešams arī pasažieriem, kas ceļo ar biznesa aviācijas gaisa kuģiem. Ja persona ceļo ar gaisa kuģi, kura lidojuma statuss ir “Private flight”, persona var ieceļot Latvijā arī ar pozitīvu testa rezultātu, savukārt ja lidojumam ir statuss “Commercial flight”, ieceļot var tikai ar negatīvu testa rezultātu.

Tests nav nepieciešams:

 • bērniem, kas nav sasnieguši 11 gadu vecumu;
 • gaisa kuģu pasažieriem, kuri šķērso Latvijas teritoriju tranzītā, nepametot lidlauka kontrolējamo zonu un uzturoties tajā ne ilgāk par 24 stundām, ja tie var uzrādīt apstiprinājumu tranzīta lidojumam,
 • Igaunijas un Lietuvas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem un personām, kuras pastāvīgi dzīvo šajās valstīs un ieceļo Latvijā, lai dotos uz starptautisku pasažieru pārvadājumu no lidostas "Rīga", ja tie var uzrādīt apstiprinājumu lidojumam;
 • diplomātiskā korpusa pārstāvjiem;
 • pārvadātāju darbiniekiem un apkalpes locekļiem,
 • jūrniekiem, kas dodas uz vai no savas darbavietas.

Personai, uz kuru attiecas kāds no izņēmumiem, jābūt dokumentam, kas to apliecina. Iesakām iepriekš sazināties ar savu aviokompāniju un šo situāciju izrunāt.

Nemainīgs paliek nosacījums, ka pēc ieceļošanas no augsta saslimstības riska valstīm ir noteikta obligāta 10 dienu pašizolācija. Valstu saraksts atrodams Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Latvijas valstspiederīgie un ES pastāvīgie iedzīvotāji ar uzturēšanās atļaujām, kuriem ir pozitīvs Covid-19 tests, var atgriezties Latvijā tikai ar privāto autotransportu – gaisa pārvadājumus nokļūšanai Latvijā šādi ceļotāji nevar izmantot. Gadījumā, ja ir jau iegādāta aviobiļete, aicinām vērsties pie savas aviokompānijas!

E-apliecinajums vietnē Covidpass.lv

Pirms ieceļošanas Latvijā visiem pasažieriem vietnē covidpass.lv jāaizpilda e-apliecinājums, ka, ierodoties Latvijā, ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Apliecinājumu var aizpildīt ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā.

Pēc apliecinājuma aizpildīšanas ceļotājs vietnē un savā e-pastā saņem QR kodu, ko mobilajā ierīcē vai izdrukātā veidā jāuzrāda pirms iekāpšanas lidmašīnā. Ja pasažierim šāda QR koda nav, gaisa pārvadātājs ir tiesīgs atteikt lidojumu. Ja QR kods ir pazaudēts, to var atjaunot vietnē covidpass.lv.

Plānojot lidojumu un tālākos ceļojumus no un uz lidostu "Rīga", ņem vērā, ka Latvijā ir noteikti ierobežojumi tranzīta laikam. Tranzīta laiku sāk rēķināt no covidpass.lv aizpildīšanas brīža.

 

 • gaisa kuģu pasažieriem, kuri šķērso Latvijas teritoriju tranzītā, nepametot lidlauka kontrolējamo zonu, Latvijas teritorija jāatstāj 24 stundu laikā;
 • šķērsojot Latviju tranzītā ar privāto transportu, tas jāizdara 12 stundu laikā;
 • starptautisko pasažieru pārvadājumu pasažieriem Latvijas teritorija tranzītā jāšķērso 48 stundu laikā;
 • transporta pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja darbiniekam, kravas vai tehnisko reisu apkalpes loceklim Latvija jāpamet 72 stundu laikā;
 • kuģa un gaisa kuģa apkalpes loceklim, kā arī jūrniekam, kuram jānokļūst savā darbavietā uz kuģa, gaisa kuģa vai nepieciešams atgriezties no tā, nav noteikts stundu limits.

 

 

Pašiozlācija

Ierodoties Latvijā no augsta riska valstīm, kurās Covid-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50, ir jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija arī tad, ja Covid-19 testa rezultāts ir negatīvs. Pasažiera pienākums ir pēc ieceļošanas no šādas valsts pēc iespējas ātrāk nokļūt dzīvesvietā vai citā uzturēšanas vietā.

 

Kā tiek veikti regulārie pasažieru lidojumi no/uz lidostu “Rīga”?

Līdz 6.aprīlim personas no Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, Šveices Konfederācijas un Apvienotās Karalistes ar starptautisko pasažieru pārvadājumiem vai privāto transportlīdzekli Latvijā var ieceļot tikai neatliekamas nepieciešamības  gadījumos:

 • darbs,
 • mācības, studijas,
 • ģimenes apvienošana,
 • medicīnas pakalpojumu saņemšana,
 • tranzīts,
 • nepilngadīgo pavadīšana,
 • atgriezšanās pastāvīgajā dzīves vietā,
 • bēres.

Kāds no šiem iemesliem ir jānorāda tīmekļvietnē  covidpass.lv. Starptautiskajam pasažieru pārvadātājam ir jāpārliecinās, ka persona ir iesniegusi šo pašapliecinājumu.

Dokumentus vai citus drošticamus pierādījumus, kas apliecina vietnē covidpass.lv norādīto ieceļošanas mērķi būs arī jāuzrāda pēc pieprasījuma Valsts robežsardzei vai Valsts policijai. Persona var neuzrādīt dokumentus, ja atbilstošā informācija, kas apliecina kādu no ieceļošanas mērķiem, jau ir pieejama valsts informācijas sistēmās, piemēram, Iedzīvotāju reģistrā.

Ieceļojot Latvijā minēto būtisko un neatliekamo iemeslu dēļ, joprojām ir spēkā jau noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, proti, ieceļotājiem ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas nodots 72 stundas pirms iekāpšanas gaiša kuģī uz Latviju, un ievērot pašizolāciju pēc ierašanās Latvijā.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai  regulārie pasažieru pārvadājumi ir atļauti no un uz Eiropas Savienības  (Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Itālija, Kipra, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija, Zviedrija) valstīm un Eiropas ekonomiskās zonas  (ES valstis un Islande, Lihtenšteina un Norvēģija ) robežās, kā arī uz Šveici.

Regulārie pasažieru pārvadājumi uz trešajām valstīm nav atļauti.

 

Līdz kuram datumam noteikti ierobežojumi pārvadājumiem?

Ierobežojumi starptautiskajiem lidojumiem ir noteikti līdz brīdim, kad Ministru Kabinets noteiks citu lidojumu veikšanas kārtību. Par izmaiņām aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai.

 

Kādi ierobežojumi ir noteikti Latvijā?

Latvijā līdz 6.aprīlim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikti dažādi pulcēšanās un tirdzniecības ierobežojumi. Vairāk par to, kas tev jāievēro, uzturoties Latvijā, uzzini www.covid19.gov.lv

 

Kur, kad, kā parādās informācija par izmaiņām lidojumos?

Aviokompāniju pieteikto lidojumu saraksts ir atrodams lidostas mājas lapā. Par katra konkrētā lidojuma izpildi lūdzam sazināties ar savu aviokompāniju.

 

Kādi epidemioloģiskās drošības pasākumi jāievēro lidostā?

Uzturoties lidostā, visiem ceļotājiem, izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam, obligāti jāvalkā medicīniskā maska. Ieeja lidostas terminālī ir atļauta tikai pasažieriem maskās, uzrādot iekāpšanas karti vai rezervācijas apstiprinājumu.

Lidosta aicina rūpīgi ievērot prasību valkāt masku visā uzturēšanās laikā lidostā. Īpaši masku lietošana tiek kontrolēta vietās, kur ir apgrūtināti ievērot fizisko distanci.

Ja pasažieris ir ieradies lidostā bez maskas, tās var iegādāties vairākās vietās gan pie ieejas, gan arī pašā terminālī.

Ceļotāji arī aicināti lidostā pastiprināti ievērot roku higiēnu un visur, kur tas ir iespējams, ievērot fizisko distancēšanos.

 

Vai izlidojot/ielidojot man tiks veikta kādas īpašas pārbaudes?

Lidostā ir uzstādītas iekārtas temperatūras mērīšanai izlidošanas zālē pirms drošības kontroles un ielidošanās zālēs pirms bagāžas saņemšanas.

Izlidošana

Izlidojošiem pasažieriem tiek pārbaudīta ne tikai ceļošanas dokumentu, bet arī citu apliecinājumu un dokumentu esamība saskaņā ar galamērķa valsts un aviokompānijas izvirzītajām prasībām. Šādas prasības var būt, piemēram, Covid-19 tests vai cits medicīnisks apliecinājums, e-anketu aizpildīšana un citas prasības. Aicinām pirms ceļojuma rūpīgi iepazīties ar aviokompānijas un galamērķa valsts izvirzītajām prasībām!

Lidostā arī tiek veikti temperatūras mērījumi, lai ievērotu to aviokompāniju prasības, kuras noteikušas aizliegumu pasažieriem ar noteiktu temperatūru iekāpt gaisa kuģī. Piemēram, airBaltic gaisa kuģos netiek atļauta iekāpšana pasažieriem, kuru ķermeņa temperatūra pāsniedz 37,8 grādus. Aicinām pasažierus pirms lidojuma rūpīgi iepazīties ar izvēlētās aviokompānijas noteikumiem!

 

Ielidošana

Ielidojošiem pasažieriem īpašas veselības pārbaudes lidostā “Rīga” netiek veiktas, taču var tikt lūgts uzrādīt negatīvu Covid-19 testu un no Covidpass.lv saņemto QR kodu.

Ierodoties Latvijā no valsts, kurā Covid-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50, ir jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija arī tad, ja Covid-19 tests ir negatīvs. Pasažiera pienākums ir pēc ieceļošanas no šādas valsts pēc iespējas ātrāk nokļūt dzīvesvietā vai citā uzturēšanas vietā.

 

Ja atgriezīšos no ārzemēm, vai mani liks karantīnā?

Ieceļojot Latvijā, 10 dienu pašizolācija ir jāievēro cilvēkiem, kuri ierodas Latvijā no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 50. Pašiozlācija jāievēro arī tad, ja Covid-19 testa rezultāts ir negatīvs. Ierodoties no šīm valstīm, pasažiera pienākums ir pēc iespējas ātrāk nokļūt dzīvesvietā vai citā uzturēšanas vietā.

Valstu saraksts atrodams SPKC mājas lapā un tiek atjaunots reizi nedēlā piektdienās.

 

Vai lidostā ir iespējams veikt COVID-19 analīzes?

Lidostā “Rīga” darbojas pastāvīgs E.Gulbja laboratorijas pacientu pieņemšanas punkts, piedāvājot ceļotājiem un lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbiniekiem iespēju nodot dažāda veida Covid-19 testus, kā arī veikt cita veida medicīniskās analīzes.

Pacientu pieņemšanas punkts atrodas lidostas reģistrācijas zālē, pa labi no ieejas, bijušā restorāna “TGI Fridays” vietā.

Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības pasākumus lidostā “Rīga”, punktu ne ātrāk kā 72 stundas pirms sava lidojuma var apmeklēt pasažieri, kuriem pirms ieejas terminālī ir jāuzrāda iekāpšanas karte vai rezervācijas apstiprinājums. Tāpat punkts ir pieejams atlidojušajiem pasažieriem, iekļūšanai reģistrācijas zālē uzrādot iekāpšanas karti, kā arī lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbiniekiem.

Uz Covid-19 testiem lidostas pacientu pieņemšanas punktā iepriekš jāpierakstās, bet starp pierakstiem brīvajos brīžos tiks apkalpoti arī pacienti bez pieraksta. Pierakstīties var, zvanot pa tālruni 67801112 vai E.Gulbja laboratorijas mājas lapā www.egl.lv, autentificējoties ar Swedbank, SEB, Luminor vai Citadele internetbanka, e-parakstsID vai e-paraksts Mobile  vai Smart-ID lietotnēm.

Punktā var veikt Covid-19 polimeriāzes ķēdes reakcijas (polymerase chain reaction, PCR) testu iztriepē no deguna un kakla, PCR testu siekalās, kuru rezultātus varēs saņemt 24 stundu laikā, antigēnu jeb ātro testu, kura rezultātu varēs saņemt 0,5 stundas laikā, kā arī dažādus antivielu testus, ar kuru veidiem var iepazīties E. Gulbja laboratorijas mājas lapā

Pastāvīgajā pacientu pieņemšanas punktā varēs nodot ne tikai Covid-19 analīzes, bet arī citas, uz kurām neattiecas īpaši materiāla apstrādes vai glabāšanas nosacījumi. Precīzāku informāciju var saņemt pie laboratorijas personāla, norādot konkrētu interesējošo analīzi.

Lidostas slēgtajā pasažieru zonā joprojām ir pieejams testēšanas punkts, kurā pasažieri, kas ceļo uz Nīderlandi, var nodot ātro Covid-19 testu. Lidosta atgādina, ka ceļotājiem uz šo valsti pirms iekāpšanas gaisa kuģī ir jāuzrāda ātrā testa rezultāts, kas nodots ne ātrāk kā četras stundas pirms lidojuma. Lidosta aicina pasažierus, kas ceļo uz Nīderlandi, jau pirms došanās uz lidostu aizpildīt nepieciešamos datus un veikt apmaksu E.Gulbja laboratorijas mājas lapā (https://www.egl.lv/eksprestests-lidosta/?auth), kā arī savlaicīgi ierasties lidostā un doties uz testēšanas punktu, kas atrodas lidostas iepirkšanās zonā netālu no Transfēra centra. Punkts ir atvērts jau trīs stundas pirms lidojumiem uz Amsterdamu.

Lidostā “Rīga” darbu turpina arī E.Gulbja laboratorijas bezkontakta Covid-19 testēšanas punkts, kas atrodas lidostā pie izejas no E atlidošanas zāles. Šis punkts ir pieejams jebkuram interesentam un tajā var nodot siekalu testu, kura rezultāti tiek sagatavoti 24 stundu laikā. Analīzes šajā iekārtā var nodot lidostas viesi un darbinieki, kuriem pieejami Latvijā atzīti autentifikācijas rīki - Swedbank, SEB, Luminor vai Citadele internetbanka, e-parakstsID vai e-paraksts Mobile  vai Smart-ID.

Vispārējā kārtībā testam var pieteikties, sazinoties ar savu ģimenes ārstu vai zvanot pa tālruni 8303.

 

Vai ir spēkā kādi ierobežojumi attiecībā uz pavadītāju/ sagaidītāju atrašanos termināļa telpās?

Pavadītājiem ieeja lidostas terminālī nav atļauta. Aicinām uz lidostu doties tikai tad, ja pasažierim nepieciešama īpaša palīdzība nokļūšanai no/uz lidostu. Pasažieriem ar pārvietošanās grūtībām lidostā ir iespējams saņemt PRM pakalpojumu.

Sagaidītājiem ir atļauta ieeja sagaidīšanas zālēs, taču obligāti jānēsā maska un jāievēro fiziskā distancēšanās.

 

Vai, ceļojot tranzītā, ir iespējams pavadīt nakti lidostā?

Jā, tranzīta pasažieriem ir iespēja pavadīt nakti lidostā, gaidot nākamo lidojumu. Pasažierus, kas ceļo tranzītā, aicinām pārliecināties, vai tiem ir visi nepieciešamie dokumenti ieceļošanai Latvijas Republikā un Šengenas zonā, kā arī iepazīties ar Latvijā noteiktajiem uzturēšanās un karantīnas nosacījumiem.

 

Ja mans reiss ir ļoti agri no rīta, vai es varu ierasties lidostā iepriekšējās dienas vēlā vakarā un pavadīt nakti terminālī?

Jā, pasažieri, kuriem izlidošana ir plānota agri no rīta, lidostā var ierasties iepriekšējās dienas vakarā un pavadīt nakti lidostā.

 

Kādos gadījumos man var atteikt lidojumu?

Lidojumu var atteikt, ja pasažieris neizpilda galamērķa un/vai tranzīta valsts vai konkrētās aviokompānijas noteiktās prasības, tajā skaitā epidemioloģiskās drošības prasības. Šādas prasības var būt, piemēram, obligāts Covid-19 tests, obligāta sejas maska, noteikts slieksnis paaugstinātai ķermeņa temperatūrai un citas. Piemēram, nacionālā lidsabiedrība airBaltic ir noteikusi, ka tās gaisa kuģos netiks ielaistas personas ar ķermeņa temperatūru virs 37,8 grādiem. Temperatūras mērīšana lidostā “Rīga” tiek veikta pirms drošības kontroles zonas un pasažieri ar paaugstinātu temperatūru tiks novirzīti pie airBaltic darbiniekiem tālākās informācijas saņemšanai.

Aicinām pirms lidojuma rūpīgi iepazīties ar izvēlētās aviokompānijas noteikumiem!

 

Kādi ierobežojumi ieceļošanai ir noteikti citās valstīs?

Pandēmijas dēļ daudzas valstis ir noteikušas dažādus ceļošanas ierobežojumus, tostarp obligātu Covid-19 testu, obligātu pašizolāciju, konkrētus ieceļošanas nosacījumus u.c. Tāpat daudzās valstīs ir spēkā īpašas prasības par obligātu masku lietošanu, uzturēšanos publiskajās telpās, pulcēšanās ierobežojumi u.c.

Aicinām pirms ceļojuma rūpīgi iepazīties ar izvirzītajām prasībām un sekot līdzi aktuālajai informācijai! Apkopota informācija par ārvalstīs noteiktajiem ierobežojumiem ir atrodama arī Ārlietu ministrijas mājas lapā, kā arī Eiropas Komisijas īpaši izveidotajā tīmekļa vietnē https://reopen.europa.eu, kur var iegūt informāciju par ceļošanas noteikumiem un veselības drošības pasākumiem ES dalībvalstīs.

 

Kā atcelt/mainīt lidojumu vai atgūt naudu?

Aicinām sazināties ar izvēlēto aviokompāniju.

 

Vai es varu nokārtot jautājumu par biļešu maiņu lidostā?

Visus jautājumus, kas saistīti ar lidojumu rezervācijas atcelšanu vai maiņu, kā arī līdzekļu atgūšanu, pasažieriem jārisina ar savām aviokompānijām. Lidosta aicina šos jautājumus ar aviokompānijām risināt attālināti, neierodoties klātienē lidostā. Lidosta aicina pavadītājus un sagaidītājus ierasties lidostā tikai tad, ja pasažierim nepieciešama palīdzība nokļūšanai no vai uz lidostu. Tāpat pasažieri tiek lūgti nokļūšanai mājās no lidostas pēc iespējas izmantot personīgo transportu.

 

Kā sazināties ar airBaltic?

Aktuālā informācija no airBaltic atrodama šeit.

 

Ko darīt tām personām, kas izbrauc no Latvijas un atgriežas atpakaļ 72 stundu laikā?

Tests nedrīkst būt vecāks par 72 stundām. Šajā gadījumā, atgriežoties Latvijā, varat izmantot testu, ko esat veicis, piemēram, Latvijā, pirms izbraukšanas, bet ne agrāk kā 72 stundas pirms atgriešanās. Jāuzsver, ka arī šādā gadījumā, ja persona iebrauc no valsts ar augstu saslimstības risku, jāievēro 10 dienu pašizolācija.

 

Kas ir apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu? Kam tas ir jāuzrāda?

Testam jābūt atzītam valstī, no kuras persona izceļo. Apliecinājums par negatīvu testu ir PCR testa rezultāts. Tas jāuzrāda primāri izdrukātā veidā vai elektroniski pārvadātājam, piemēram, lidsabiedrībai, pretējā gadījumā personai tiks atteikta iekāpšana.

Negatīva testa esamību pārbaudīs Valsts robežsardze vai Valsts policija.

 

Kādu testu ir jāveic? Vai der eksprestests?

Ieceļošanai Latvijā ir derīgstikai ar PCR metodi veikts tests. Par to, ar kādu metodi veikts tests, jautā savā laboratorijā!

Covid-19 tests ir jānodod ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī.

 

Kādā valodā jābūt apliecinājumam?

Apliecinājumam ir jābūt  angļu, franču, vācu, krievu valodā vai pārvadātāja pakalpojumu izmantošanas gadījumā arī tās valsts valodā, no kuras persona ceļo uz Latviju. Ja testa rezultātus uzrāda Valsts robežsardzei vai Valsts policijai, iebraucot Latvijā no Igaunijas un Lietuvas, testa rezultātus var uzrādīt arī lietuviešu vai igauņu valodā.

 

Ja nav apliecinājuma par negatīvu Covid-19 testu vai tas ir vecāks par 72 stundām, vai var tikt atteikta iekāpšana lidmašīnā?

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” persona var ceļot uz Latviju, ja persona 72 stundas pirms iekāpšanas gaisa kuģī ir veikusi Covid-19 testu (infekcijas molekulāri bioloģisko testu ar polimerāzes ķēdes reakciju (PCR)) un šī testa rezultāts ir negatīvs. Testa rezultātus uzrāda pārvadātājam pirms iekāpšanas gaisa kuģī uz Latviju.