Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +13.1 °C
Rīga
Ann Arbor
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Visa svarīgākā informācija par Covid-19 ierobežojumiem: Covid-19 BUJ

COVID-19: Biežāk uzdotie jautājumi

Drukāt

 


 

Apzinoties savu atbildību COVID-19 saslimšanas ierobežošanā un lai rūpētos par pasažieru, darbinieku un partneru drošību, lidosta “Rīga” ir ieviesusi visaptverošu epidemioloģiskās drošības programmu #NeļaujVīrusamCeļot. Tā paredz pasākumu kopumu vairākos darbības virzienos lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbinieku aizsardzībai un drošai pasažieru apkalpošanai, lai pēc iespējas mazinātu COVID-19 izplatības riskus. Izstrādājot programmu, lidosta ir konsultējusies ar Latvijas veselības aizsardzības institūcijām un ņēmusi vērā starptautisko aviācijas organizāciju rekomendācijas.

 


Ieceļošana Latvijā ir atļauta tikai būtisku iemeslu dēļ!

 

Uzzināt vairāk!

 


 

Latvijā ar gaisa transportu var ieceļot, tikai uzrādot negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ar PCR metodi un nodots ne ilgāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas gaisa kuģī uz Latviju!

Uzzināt vairāk

 


 

Ieceļojot Latvijā, aizpildi e-apliecinājumu vietnē www.covidpass.lv!

 


 

Ieceļojot Latvijā no augsta riska valstīm, Tev obligāti jāievēro 10 dienu pašizolācija!

Pašizolāciju vari neievērot, ja pedējās 14 dienās esi uzturējies Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstī, Šveicē vai Lielbritānijā, un ir pagājušas 15 dienas, kopš esi saņēmis pilnu vakcinācijas kursu.

 


Kādas ir  prasības ieceļošanai Latvijā?

Negatīvs Covid-19 tests

Ieceļošana Latvijā ar gaisa transportu ir atļauta tikai pasažieriem ar negatīvu Covid-19 testu, kas veikts pēc starptautiski atzītas precīzākās metodes - polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) tests (Polymerase chain reaction (PCR) test). Testam ir jābūt nodotam ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas gaisa kuģī uz Latviju. Ceļotājiem bez testa iekāpšana gaisa kuģī tiks atteikta.

Personām, kas nesen (līdz trim mēnešiem) izslimojušas Covid-19, jāuzrāda ārsta izziņa, ka persona nav infekcioza.

Dokuments, primāri izdrukātā veidā, vai elektroniski mobilajā ierīcē ir jāuzrāda pirms iekāpšanas gaisa kuģī uz Latviju. Tam ir jābūt angļu, franču, vācu, krievu valodā, vai tās valsts valodā, kurā persona iekāpj gaisa kuģī uz Latviju. 

Tests nepieciešams arī pasažieriem, kas ceļo ar biznesa aviācijas gaisa kuģiem. Ja persona ceļo ar gaisa kuģi, kura lidojuma statuss ir “Private flight”, persona var ieceļot Latvijā arī ar pozitīvu testa rezultātu, savukārt ja lidojumam ir statuss “Commercial flight”, ieceļot var tikai ar negatīvu testa rezultātu.

Tests nav nepieciešams:

 • bērniem, kas nav sasnieguši 11 gadu vecumu;
 • diplomātiskā korpusa pārstāvjiem;
 • pārvadātāju darbiniekiem un apkalpes locekļiem,
 • jūrniekiem, kas dodas uz vai no savas darbavietas;
 • citām personu grupām, kas uzskaitītas MK noteikumos nr. 360.

Personai, uz kuru attiecas kāds no izņēmumiem, jābūt dokumentam, kas to apliecina. Iesakām iepriekš sazināties ar savu aviokompāniju un šo situāciju izrunāt.

Personai, kas Latvijā ieceļo no trešajām valstīm, papildus pēc ieceļošanas nekavējoties tuvākajā testēšanas punktā jāveic atkārtots Covid-19 tests. Par īpašajām prasībām ieceļotājiem no trešajām valstīm vairāk lasi šeit. 

Nemainīgs paliek nosacījums, ka pēc ieceļošanas no augsta saslimstības riska valstīm ir noteikta obligāta 10 dienu pašizolācija. Valstu saraksts atrodams Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapāPašizolāciju vari neievērot, ja pedējās 14 dienās esi uzturējies Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstī, Šveicē vai Lielbritānijā, un ir pagājušas 15 dienas, kopš esi saņēmis pilnu vakcinācijas kursu.

Latvijas valstspiederīgie un ES pastāvīgie iedzīvotāji ar uzturēšanās atļaujām, kuriem ir pozitīvs Covid-19 tests, var atgriezties Latvijā tikai ar privāto autotransportu – gaisa pārvadājumus nokļūšanai Latvijā šādi ceļotāji nevar izmantot. Gadījumā, ja ir jau iegādāta aviobiļete, aicinām vērsties pie savas aviokompānijas!

E-apliecinajums vietnē Covidpass.lv

Pirms ieceļošanas Latvijā visiem pasažieriem vietnē covidpass.lv jāaizpilda e-apliecinājums, ka, ierodoties Latvijā, ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Apliecinājumu var aizpildīt ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā.

Pēc apliecinājuma aizpildīšanas ceļotājs vietnē un savā e-pastā saņem QR kodu, ko mobilajā ierīcē vai izdrukātā veidā jāuzrāda pirms iekāpšanas lidmašīnā. Ja pasažierim šāda QR koda nav, gaisa pārvadātājs ir tiesīgs atteikt lidojumu. Ja QR kods ir pazaudēts, to var atjaunot vietnē covidpass.lv.

Plānojot lidojumu un tālākos ceļojumus no un uz lidostu "Rīga", ņem vērā, ka Latvijā ir noteikti ierobežojumi tranzīta laikam. Tranzīta laiku sāk rēķināt no covidpass.lv aizpildīšanas brīža.

 

 • gaisa kuģu pasažieriem, kuri šķērso Latvijas teritoriju tranzītā, nepametot lidlauka kontrolējamo zonu, Latvijas teritorija jāatstāj 24 stundu laikā;
 • šķērsojot Latviju tranzītā ar privāto transportu, tas jāizdara 12 stundu laikā;
 • starptautisko pasažieru pārvadājumu pasažieriem Latvijas teritorija tranzītā jāšķērso 48 stundu laikā;
 • transporta pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja darbiniekam, kravas vai tehnisko reisu apkalpes loceklim Latvija jāpamet 72 stundu laikā;
 • kuģa un gaisa kuģa apkalpes loceklim, kā arī jūrniekam, kuram jānokļūst savā darbavietā uz kuģa, gaisa kuģa vai nepieciešams atgriezties no tā, nav noteikts stundu limits.

 

 

Pašiozlācija

Ierodoties Latvijā no augsta riska valstīm, kurās Covid-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50, ir jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija arī tad, ja Covid-19 testa rezultāts ir negatīvs. Pasažiera pienākums ir pēc ieceļošanas no šādas valsts pēc iespējas ātrāk nokļūt dzīvesvietā vai citā uzturēšanas vietā.

Pašizolāciju vari neievērot, ja pedējās 14 dienās esi uzturējies Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstī, Šveicē vai Lielbritānijā, un ir pagājušas 15 dienas, kopš esi saņēmis pilnu vakcinācijas kursu. Ieceļojot no trešajām valstīm, pašizolācija jāievēro arī vakcinētiem cilvēkiem.

 

Kā tiek veikti regulārie pasažieru lidojumi no/uz lidostu “Rīga”?

Prasības ieceļošanai Latvijā no Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, Šveices Konfederācijas un Apvienotās Karalistes  

Personas no Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, Šveices Konfederācijas un Apvienotās Karalistes ar starptautisko pasažieru pārvadājumiem vai privāto transportlīdzekli Latvijā var ieceļot tikai neatliekamas nepieciešamības  gadījumos:

 • darbs,

 • mācības, studijas,
 • ģimenes apvienošana,
 • medicīnas pakalpojumu saņemšana,
 • tranzīts,
 • nepilngadīgo pavadīšana,
 • atgriešanās pastāvīgajā dzīves vietā,
 • bēres.

Kāds no šiem iemesliem ir jānorāda tīmekļvietnē  covidpass.lv. Starptautiskajam pasažieru pārvadātājam ir jāpārliecinās, ka persona ir iesniegusi šo pašapliecinājumu.

Dokumentus vai citus drošticamus pierādījumus, kas apliecina vietnē covidpass.lv norādīto ieceļošanas mērķi, būs arī jāuzrāda pēc pieprasījuma Valsts robežsardzei vai Valsts policijai. Persona var neuzrādīt dokumentus, ja atbilstošā informācija, kas apliecina kādu no ieceļošanas mērķiem, jau ir pieejama valsts informācijas sistēmās, piemēram, Iedzīvotāju reģistrā.

Ieceļojot Latvijā minēto būtisko un neatliekamo iemeslu dēļ, joprojām ir spēkā jau noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, proti, ieceļotājiem ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas nodots 72 stundas pirms iekāpšanas gaiša kuģī uz Latviju, un jāievēro pašizolācija pēc ierašanās Latvijā.

 

Prasības ieceļošanai Latvijā no trešajām valstīm

Ja pēdējo 14 dienu laikā esi uzturējies valstī, kas nav Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās Zonas valsts, Šveice vai Lielbritānija, Tev papildus visām citām prasībām pēc ierašanās Latvijā ir nekavējoties tuvākajā testēšanas punktā par saviem līdzekļiem jāveic atkārtots Covid-19 tests.

Tests ir jāveic arī bērniem un vakcinētiem ceļotājiem.

Ja atkārtotais tests ir negatīvs, Tu vari doties ievērot 10 dienu pašizolāciju savā dzīvesvietā.

Ja atkārtotais tests ir pozitīvs vai arī Tu atsakies veikt testu, Tev jāatzīmē šī informācija covidpass.lv un jādodas ievērot 10 dienu pašizolāciju uz kādu no Latvijas Investīciju attīstības aģentūras sarakstā norādītajām tūrisma mītnēm. Tavs pienākums ir informēt tūrisma mītni par ieceļotāja no trešās valsts bez testa vai ar pozitīvu testu statusu. Izdevumi par uzturēšanos tūrisma mītnē Tev jāsedz pašam.

Ja pēc trešo valstu ceļojuma esi vismaz 10 dienas uzturējies ES teritorijā, šķērsojot Latvijas robežu, tests nav jāveic, bet jādodas pašizolācijā (ja ieceļo Latvijā no SPKC mājaslapā minētajām augsta riska valstīm).

Ja Tu vari ar dokumentiem pierādīt, ka esi slimojis ar Covid-19, esi atveseļojies un neesi infekciozs, ārsts var pieņemt lēmumu, ka Tu vari neievērot pašizolāciju. Šādā gadījumā ārstam Tev jāizsniedz vai jānosūta elektroniski veidlapu Nr. 027/u ar šādu ierakstu: "Apliecinu, ka uz (personas vārds, uzvārds) ar 2020. gada ... (datums) nav attiecināmi pašizolācijas nosacījumi".

Prasība veikt atkārtotu testu pēc ierašanās Latvijā neattiecas uz:

 

Kur lidostā “Rīga” var veikt atkārtoto testu?

Ja Tu ieceļo lidostā “Rīga” no valsts, kas atrodas ārpus Šengenas zonas, Tavām ērtībām esam ierīkojuši testēšanas punktu C atlidošanā tieši pirms robežkontroles, kur Tu varēsi nodot testu E.Gulbja laboratorijas speciālistiem.

Ieceļojot Latvijā no Šengenas zonas valsts, testu vari veikt E.Gulbja laboratorijas pieņemšanas punktā, kas atrodas lidostas reģistrācijas zālē.

Aicinām pasažierus jau savlaicīgi reģistrēties un veikt apmaksu par testu E.Gulbja laboratorijas mājas lapā.

 

Kas man jādara, kamēr gaidu testa rezultātus?

Saskaņā ar Ekonomikas ministrijas sniegto skaidrojumu, kamēr nav saņemti testa rezultāti, Tev jādodas pašizolācijā uz kādu no LIAA sarakstā minētajām tūristu mītnēm un tur jāgaida testa rezultātu, vai arī jāgaida testa rezultātu testa veikšanas vietā.  Ja saņemts pozitīvs testa rezultāts, Tev jāturpina pašizolācija attiecīgajā tūrisma mītnē. Ja testa rezultāts ir negatīvs, Tu vari turpināt pašizolāciju savā dzīves vietā.

 

Līdz kuram datumam noteikti ierobežojumi pārvadājumiem?

Ierobežojumi starptautiskajiem lidojumiem ir noteikti līdz brīdim, kad Ministru Kabinets noteiks citu lidojumu veikšanas kārtību. Par izmaiņām aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai.

 

Kādi ierobežojumi ir noteikti Latvijā?

Latvijā ir noteikti dažādi pulcēšanās un tirdzniecības ierobežojumi. Vairāk par to, kas tev jāievēro, uzturoties Latvijā, uzzini www.covid19.gov.lv.

 

Kur, kad, kā parādās informācija par izmaiņām lidojumos?

Aviokompāniju pieteikto lidojumu saraksts ir atrodams lidostas mājas lapā. Par katra konkrētā lidojuma izpildi lūdzam sazināties ar savu aviokompāniju.

 

Kādi epidemioloģiskās drošības pasākumi jāievēro lidostā?

Uzturoties lidostā, visiem ceļotājiem, izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam, obligāti jāvalkā medicīniskā maska. Ieeja lidostas terminālī ir atļauta tikai pasažieriem maskās, uzrādot iekāpšanas karti vai rezervācijas apstiprinājumu.

Lidosta aicina rūpīgi ievērot prasību valkāt masku visā uzturēšanās laikā lidostā. Īpaši masku lietošana tiek kontrolēta vietās, kur ir apgrūtināti ievērot fizisko distanci.

Ja pasažieris ir ieradies lidostā bez maskas, tās var iegādāties vairākās vietās gan pie ieejas, gan arī pašā terminālī.

Ceļotāji arī aicināti lidostā pastiprināti ievērot roku higiēnu un visur, kur tas ir iespējams, ievērot fizisko distancēšanos.

 

Vai izlidojot/ielidojot man tiks veikta kādas īpašas pārbaudes?

Lidostā ir uzstādītas iekārtas temperatūras mērīšanai izlidošanas zālē pirms drošības kontroles un ielidošanās zālēs pirms bagāžas saņemšanas.

Izlidošana

Izlidojošiem pasažieriem tiek pārbaudīta ne tikai ceļošanas dokumentu, bet arī citu apliecinājumu un dokumentu esamība saskaņā ar galamērķa valsts un aviokompānijas izvirzītajām prasībām. Šādas prasības var būt, piemēram, Covid-19 tests vai cits medicīnisks apliecinājums, e-anketu aizpildīšana un citas prasības. Aicinām pirms ceļojuma rūpīgi iepazīties ar aviokompānijas un galamērķa valsts izvirzītajām prasībām!

Lidostā arī tiek veikti temperatūras mērījumi, lai ievērotu to aviokompāniju prasības, kuras noteikušas aizliegumu pasažieriem ar noteiktu temperatūru iekāpt gaisa kuģī. Piemēram, airBaltic gaisa kuģos netiek atļauta iekāpšana pasažieriem, kuru ķermeņa temperatūra pāsniedz 37,8 grādus. Aicinām pasažierus pirms lidojuma rūpīgi iepazīties ar izvēlētās aviokompānijas noteikumiem!

 

Ielidošana

Ielidojošiem pasažieriem īpašas veselības pārbaudes lidostā “Rīga” netiek veiktas, taču var tikt lūgts uzrādīt negatīvu Covid-19 testu un no Covidpass.lv saņemto QR kodu.

Ierodoties Latvijā no valsts, kurā Covid-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50, ir jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija arī tad, ja Covid-19 tests ir negatīvs. Pasažiera pienākums ir pēc ieceļošanas no šādas valsts pēc iespējas ātrāk nokļūt dzīvesvietā vai citā uzturēšanas vietā. 

Pašizolāciju vari neievērot, ja pedējās 14 dienās esi uzturējies Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstī, Šveicē vai Lielbritānijā, un ir pagājušas 15 dienas, kopš esi saņēmis pilnu vakcinācijas kursu.

 

Ja atgriezīšos no ārzemēm, vai mani liks karantīnā?

Ieceļojot Latvijā, 10 dienu pašizolācija ir jāievēro cilvēkiem, kuri ierodas Latvijā no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 50. Pašiozlācija jāievēro arī tad, ja Covid-19 testa rezultāts ir negatīvs. Ierodoties no šīm valstīm, pasažiera pienākums ir pēc iespējas ātrāk nokļūt dzīvesvietā vai citā uzturēšanas vietā.

Valstu saraksts atrodams SPKC mājas lapā un tiek atjaunots reizi nedēļā piektdienās.

Pašizolāciju vari neievērot, ja pedējās 14 dienās esi uzturējies Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstī, Šveicē vai Lielbritānijā, un ir pagājušas 15 dienas, kopš esi saņēmis pilnu vakcinācijas kursu.

 

Vai lidostā ir iespējams veikt COVID-19 analīzes?

Lidostā “Rīga” darbojas pastāvīgs E.Gulbja laboratorijas pacientu pieņemšanas punkts, piedāvājot ceļotājiem un lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbiniekiem iespēju nodot dažāda veida Covid-19 testus, kā arī veikt cita veida medicīniskās analīzes.

Pacientu pieņemšanas punkts atrodas lidostas reģistrācijas zālē, pa labi no ieejas, bijušā restorāna “TGI Fridays” vietā. Punkta darba laiks P. – Sv.: 6.00 – 15:00 un 20.00 – 24:00. 

Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības pasākumus lidostā “Rīga”, punktu ne ātrāk kā 72 stundas pirms sava lidojuma var apmeklēt pasažieri, kuriem pirms ieejas terminālī ir jāuzrāda iekāpšanas karte vai rezervācijas apstiprinājums. Tāpat punkts ir pieejams atlidojušajiem pasažieriem, iekļūšanai reģistrācijas zālē uzrādot iekāpšanas karti, kā arī lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbiniekiem.

Uz Covid-19 testiem lidostas pacientu pieņemšanas punktā iepriekš jāpierakstās, bet starp pierakstiem brīvajos brīžos tiks apkalpoti arī pacienti bez pieraksta. Pierakstīties var, zvanot pa tālruni 67801112 vai E.Gulbja laboratorijas mājas lapā www.egl.lv, autentificējoties ar Swedbank, SEB, Luminor vai Citadele internetbanka, e-parakstsID vai e-paraksts Mobile  vai Smart-ID lietotnēm.

Punktā var veikt Covid-19 polimeriāzes ķēdes reakcijas (polymerase chain reaction, PCR) testu iztriepē no deguna un kakla, PCR testu siekalās, kuru rezultātus varēs saņemt 24 stundu laikā, antigēnu jeb ātro testu, kura rezultātu varēs saņemt 0,5 stundas laikā, kā arī dažādus antivielu testus, ar kuru veidiem var iepazīties E. Gulbja laboratorijas mājas lapā

Pastāvīgajā pacientu pieņemšanas punktā var nodot ne tikai Covid-19 analīzes, bet arī citas, uz kurām neattiecas īpaši materiāla apstrādes vai glabāšanas nosacījumi. Precīzāku informāciju var saņemt pie laboratorijas personāla, norādot konkrētu interesējošo analīzi.

Pasažieri, kas ceļo uz Nīderlandi, EGL lidostas filiālē nepieciešamības gadījumā var nodot "ātro" Covid-19 testu. Lidosta atgādina, ka saskaņā ar Nīderlandes valdības prasībām ceļotājiem pirms iekāpšanas lidmašīnā ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, kas nodots ne ātrāk kā 24 stundas pirms iekāpšanas gaisa kuģī, vai arī divi testi - negatīvs Covid-19 PCR tests, kas nodots ne ātrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Nīderlandē, un atkārtots negatīvs "ātrais" tests, kas nodots ne ātrāk kā 24 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā. 

Lidostā “Rīga” darbu turpina arī E.Gulbja laboratorijas bezkontakta Covid-19 testēšanas punkts, kas atrodas lidostā pie izejas no E atlidošanas zāles. Šis punkts ir pieejams jebkuram interesentam un tajā var nodot siekalu testu, kura rezultāti tiek sagatavoti 24 stundu laikā. Analīzes šajā iekārtā var nodot jebkurš lidostas viesis un darbinieki. Lai nodotu testu, ir jābūt pieejamiem Latvijā atzītiem autentifikācijas rīkiem - Swedbank, SEB, Luminor vai Citadele internetbanka, e-parakstsID vai e-paraksts Mobile  vai Smart-ID. Ja šie autentifikācijas rīki nav pieejami, autentificēties ir iespējams, nosūtot pases vai ID kartes fotogrāfiju.

Vispārējā kārtībā testam var pieteikties, sazinoties ar savu ģimenes ārstu vai zvanot pa tālruni 8303.

 

Vai ir spēkā kādi ierobežojumi attiecībā uz pavadītāju/ sagaidītāju atrašanos termināļa telpās?

Pavadītājiem ieeja lidostas terminālī nav atļauta. Aicinām uz lidostu doties tikai tad, ja pasažierim nepieciešama īpaša palīdzība nokļūšanai no/uz lidostu. Pasažieriem ar pārvietošanās grūtībām lidostā ir iespējams saņemt PRM pakalpojumu.

Sagaidītājiem ir atļauta ieeja sagaidīšanas zālēs, taču obligāti jānēsā maska un jāievēro fiziskā distancēšanās.

 

Vai, ceļojot tranzītā, ir iespējams pavadīt nakti lidostā?

Jā, tranzīta pasažieriem ir iespēja pavadīt nakti lidostā, gaidot nākamo lidojumu. Pasažierus, kas ceļo tranzītā, aicinām pārliecināties, vai tiem ir visi nepieciešamie dokumenti ieceļošanai Latvijas Republikā un Šengenas zonā, kā arī iepazīties ar Latvijā noteiktajiem uzturēšanās un karantīnas nosacījumiem.

 

Ja mans reiss ir ļoti agri no rīta, vai es varu ierasties lidostā iepriekšējās dienas vēlā vakarā un pavadīt nakti terminālī?

Jā, pasažieri, kuriem izlidošana ir plānota agri no rīta, lidostā var ierasties iepriekšējās dienas vakarā un pavadīt nakti lidostā.

 

Kādos gadījumos man var atteikt lidojumu?

Lidojumu var atteikt, ja pasažieris neizpilda galamērķa un/vai tranzīta valsts vai konkrētās aviokompānijas noteiktās prasības, tajā skaitā epidemioloģiskās drošības prasības. Šādas prasības var būt, piemēram, obligāts Covid-19 tests, obligāta sejas maska, noteikts slieksnis paaugstinātai ķermeņa temperatūrai un citas. Piemēram, nacionālā lidsabiedrība airBaltic ir noteikusi, ka tās gaisa kuģos netiks ielaistas personas ar ķermeņa temperatūru virs 37,8 grādiem. Temperatūras mērīšana lidostā “Rīga” tiek veikta pirms drošības kontroles zonas un pasažieri ar paaugstinātu temperatūru tiks novirzīti pie airBaltic darbiniekiem tālākās informācijas saņemšanai.

Aicinām pirms lidojuma rūpīgi iepazīties ar izvēlētās galamērķa/tranzīta valsts un aviokompānijas noteikumiem!

 

Kādi ierobežojumi ieceļošanai ir noteikti citās valstīs?

Pandēmijas dēļ daudzas valstis ir noteikušas dažādus ceļošanas ierobežojumus, tostarp obligātu Covid-19 testu, obligātu pašizolāciju, konkrētus ieceļošanas nosacījumus u.c. Tāpat daudzās valstīs ir spēkā īpašas prasības par obligātu masku lietošanu, uzturēšanos publiskajās telpās, pulcēšanās ierobežojumi u.c.

Aicinām pirms ceļojuma rūpīgi iepazīties ar izvirzītajām prasībām un sekot līdzi aktuālajai informācijai! Apkopota informācija par ārvalstīs noteiktajiem ierobežojumiem ir atrodama arī Ārlietu ministrijas mājas lapā, kā arī Eiropas Komisijas īpaši izveidotajā tīmekļa vietnē https://reopen.europa.eu, kur var iegūt informāciju par ceļošanas noteikumiem un veselības drošības pasākumiem ES dalībvalstīs.

 

Prasības ieceļošanai Lielbritānijā

Kas nepieciešams, lai lidotu uz Lielbritāniju?   

 • Negatīvs Covid-19 tests angļu valodā, kas veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas no Rīgas;
 • Internetā iegādāti Covid-19 testēšanas komplekti (Covid Testing Package), kas paredzēti testu veikšanai otrajā un astotajā dienā pēc ieceļošanas. Šos testēšanas komplektus ieceļotājiem norādītajā obligātās pašizolācijas adresē nogādā Apvienotās Karalistes Nacionālā veselības dienesta darbinieki. Jāņem vērā, ka testēšanas komplektu pirkums ir piesaistīts konkrētam datumam un lidmašīnas reisam. Testēšanas komplektu iegādi un reģistrāciju var veikt šeit.
 • Internetā aizpildīta PFL forma (Passenger Locator Form). Visa prasītā informācija šajā formā ir jānorāda precīzi, tai skaitā personas dati, informācija par lidojumu, kontaktinformācija, obligātās pašizolācijas vietas adrese, kā arī iepriekš iegādāto testēšanas komplektu rēķina vai pasūtījuma numuri. Papildu informācija un PFL forma atrodama šeit.

 Kur meklēt jaunāko informāciju par Lielbritānijā noteiktajām prasībām ceļotājiem?

Aktuālā informācija par obligātās pašizolācijas prasībām ceļotājiem, testēšanu un citiem jautājumiem pieejama Apvienotās karalistes oficiālajā informācijas vietnē ceļotājiem. Tāpat informāciju var meklēt arī Lielbritānijas vēstniecības Latvijā mājaslapā.

 

Kur iegūt papildu informāciju par starptautiskajiem lidojumiem?

Aktuālā informācija par Eiropas Savienības valstu noteiktajiem ierobežojumiem un prasībām tiek apkopota oficiālajā vietnē  reopen.europa.eu, kā arī to var meklēt valstu vēstniecību un oficiālo iestāžu mājas lapās.

 

Kā atcelt/mainīt lidojumu vai atgūt naudu?

Aicinām sazināties ar izvēlēto aviokompāniju.

 

Vai es varu nokārtot jautājumu par biļešu maiņu lidostā?

Visus jautājumus, kas saistīti ar lidojumu rezervācijas atcelšanu vai maiņu, kā arī līdzekļu atgūšanu, pasažieriem jārisina ar savām aviokompānijām. Lidosta aicina šos jautājumus ar aviokompānijām risināt attālināti, neierodoties klātienē lidostā. Lidosta aicina pavadītājus un sagaidītājus ierasties lidostā tikai tad, ja pasažierim nepieciešama palīdzība nokļūšanai no vai uz lidostu. Tāpat pasažieri tiek lūgti nokļūšanai mājās no lidostas pēc iespējas izmantot personīgo transportu.

 

Kā sazināties ar airBaltic?

Aktuālā informācija no airBaltic atrodama šeit.

 

Ko darīt tām personām, kas izbrauc no Latvijas un atgriežas atpakaļ 72 stundu laikā?

Tests nedrīkst būt vecāks par 72 stundām. Šajā gadījumā, atgriežoties Latvijā, varat izmantot testu, ko esat veicis, piemēram, Latvijā, pirms izbraukšanas, bet ne agrāk kā 72 stundas pirms atgriešanās. Jāuzsver, ka arī šādā gadījumā, ja persona iebrauc no valsts ar augstu saslimstības risku, jāievēro 10 dienu pašizolācija.

 

Kas ir apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu? Kam tas ir jāuzrāda?

Testam jābūt atzītam valstī, no kuras persona izceļo. Apliecinājums par negatīvu testu ir PCR testa rezultāts. Tas jāuzrāda primāri izdrukātā veidā vai elektroniski pārvadātājam, piemēram, lidsabiedrībai, pretējā gadījumā personai tiks atteikta iekāpšana.

Negatīva testa esamību pārbaudīs Valsts robežsardze vai Valsts policija.

 

Kādu testu ir jāveic? Vai der eksprestests?

Ieceļošanai Latvijā ir derīgstikai ar PCR metodi veikts tests. Par to, ar kādu metodi veikts tests, jautā savā laboratorijā!

Covid-19 tests ir jānodod ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī.

 

Kādā valodā jābūt apliecinājumam par negatīvu Covid-19 testu?

Apliecinājumam ir jābūt  angļu, franču, vācu, krievu valodā vai pārvadātāja pakalpojumu izmantošanas gadījumā arī tās valsts valodā, no kuras persona ceļo uz Latviju. Ja testa rezultātus uzrāda Valsts robežsardzei vai Valsts policijai, iebraucot Latvijā no Igaunijas un Lietuvas, testa rezultātus var uzrādīt arī lietuviešu vai igauņu valodā.

 

Ja nav apliecinājuma par negatīvu Covid-19 testu vai tas ir vecāks par 72 stundām, vai var tikt atteikta iekāpšana lidmašīnā?

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” persona var ceļot uz Latviju, ja persona 72 stundas pirms iekāpšanas gaisa kuģī ir veikusi Covid-19 testu (infekcijas molekulāri bioloģisko testu ar polimerāzes ķēdes reakciju (PCR)) un šī testa rezultāts ir negatīvs. Testa rezultātus uzrāda pārvadātājam pirms iekāpšanas gaisa kuģī uz Latviju. Ja testa rezultāta nav, pārvadātājs var atteikt iekāpšanu.