Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +20.0 °C
Rīga
Cambridge
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

COVID-19: Biežāk uzdotie jautājumi

Drukāt

 

Apzinoties savu atbildību COVID-19 saslimšanas ierobežošanā un lai rūpētos par pasažieru, darbinieku un partneru drošību, lidosta “Rīga” ir ieviesusi visaptverošu epidemioloģiskās drošības programmu #NeļaujVīrusamCeļot. Tā paredz pasākumu kopumu vairākos darbības virzienos lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbinieku aizsardzībai un drošai pasažieru apkalpošanai, lai pēc iespējas mazinātu COVID-19 izplatības riskus. Izstrādājot programmu, lidosta ir konsultējusies ar Latvijas veselības aizsardzības institūcijām un ņēmusi vērā starptautisko aviācijas organizāciju rekomendācijas.

 


Kad atsāksies starptautiskie lidojumi no/uz lidostu “Rīga”?

No 15.maija ir atļauti starptautiskie pasažieru gaisa, jūras, autobusa un dzelzceļa  pārvadājumi no un uz Lietuvu un Igauniju.

Lidojumiem uz citām valstīm joprojām nepieciešama satiksmes ministra atļauja. Ar izsniegtajām atļaujām var iepazīties Satiksmes ministrijas mājas lapā.

Aktuālais lidojumu saraksts ir atrodams lidostas mājas lapā.

 

Līdz kuram datumam noteikti ierobežojumi?

Ierobežojumi starptautiskajiem lidojumiem ārpus Baltijas valstīm šobrīd ir noteikti līdz 9.jūnijam. Par izmaiņām aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai.

 

Kur, kad, kā parādās informācija par izmaiņām lidojumos?

Aktuālais lidojumu saraksts 24 stundām ir atrodams lidostas mājas lapā vai zvanot uz informatīvo tālruni 1817.

 

Kādi epidemioloģiskās drošības pasākumi jāievēro lidostā?

Uzturoties lidostā, visiem ceļotājiem, izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam, obligāti jāvalkā medicīniskā maska. Ieeja lidostas terminālī ir atļauta tikai pasažieriem maskās, uzrādot iekāpšanas karti vai rezervācijas apstiprinājumu.

Lidosta aicina rūpīgi ievērot prasību valkāt masku visā uzturēšanās laikā lidostā. Īpaši masku lietošana tiks kontrolēta vietās, kur ir apgrūtināti ievērot fizisko distanci.

Ja pasažieris ir ieradies lidostā bez maskas, tās var iegādāties vairākās vietās gan pie ieejas, gan arī pašā terminālī.

Ceļotāji arī aicināti lidostā pastiprināti ievērot roku higiēnu un visur, kur tas ir iespējams, ievērot fizisko distancēšanos.

 

Vai izlidojot/ielidojot man tiks veikta kāda īpaša veselības pārbaude?

Lidostā ir uzstādītas iekārtas temperatūras mērīšanai izlidošanas zālē pirms drošības kontroles un ielidošanās zālēs pirms bagāžas saņemšanas.

Izlidojošiem pasažieriem tiks veikti temperatūras mērījumi, lai ievērotu to aviokompāniju prasības, kuras noteikušas aizliegumu pasažieriem ar noteiktu temperatūru iekāpt gaisa kuģī. Piemēram, airBaltic gaisa kuģos netiek atļauta iekāpšana pasažieriem, kuru ķermeņa temperatūra pāsniedz 37,8 grādus. Aicinām pasažierus pirms lidojuma rūpīgi iepazīties ar izvēlētās aviokompānijas noteikumiem!

Ielidojošiem pasažieriem īpašas veselības pārbaudes lidostā “Rīga” netiek veiktas. Ieceļojot Latvijā, 14 dienu pašizolācija ir jāievēro cilvēkiem, kuri ierodas Latvijā no Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) tīmekļvietnē publicētām valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 15. Valstu saraksts atrodams SPKC mājas lapā

 

Ja atgriezīšos no ārzemēm, vai mani liks karantīnā?

Ieceļojot Latvijā, 14 dienu pašizolācija ir jāievēro cilvēkiem, kuri ierodas Latvijā no Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) tīmekļvietnē publicētām valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 15. Valstu saraksts atrodams SPKC mājas lapā

 

Vai lidostā ir iespējams veikt COVID-19 analīzes?

Saskaņā ar Veselības ministrijas lēmumu pašlaik lidostā vairs nav izvietoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības posteņi un līdz ar to nav iespējas nodot COVID-19 analīzes. Testiem var pieteikties vispārējā kārtībā, piemēram, sazinoties ar savu ģimenes ārstu vai zvanot pa tālruni 8303.

 

Vai ir spēkā kādi ierobežojumi attiecībā uz pavadītāju/ sagaidītāju atrašanos termināļa telpās?

Sagaidītājiem un pavadītājiem ieeja lidostas terminālī nav atļauta. Aicinām uz lidostu doties tikai tad, ja pasažierim nepieciešama īpaša palīdzība nokļūšanai no/uz lidostu. Pasažieriem ar pārvietošanās grūtībām lidostā ir iespējams saņemt PRM pakalpojumu.

 

Vai, ceļojot tranzītā, ir iespējams pavadīt nakti lidostā?

Jā, tranzīta pasažieriem ir iespēja pavadīt nakti lidostā, gaidot nākamo lidojumu. Pasažierus, kas ceļo tranzītā, aicinām pārliecināties, vai tiem ir visi nepieciešamie dokumenti ieceļošanai Latvijas Republikā un Šengenas zonā, kā arī iepazīties ar Latvijā noteiktajiem uzturēšanās un karantīnas nosacījumiem.


Ja mans reiss ir ļoti agri no rīta, vai es varu ierasties lidostā iepriekšējās dienas vēlā vakarā un pavadīt nakti terminālī?

Jā, pasažieri, kuriem izlidošana ir plānota agri no rīta, lidostā var ierasties iepriekšējās dienas vakarā un pavadīt nakti lidostā.


Kādos gadījumos man var atteikt lidojumu?

Lidojumu var atteikt, ja pasažieris neizpilda konkrētās aviokompānijas noteiktās prasības, tajā skaitā epidemioloģiskās drošības prasības. Šādas prasības var būt, piemēram, obligāta sejas maska, noteikts slieksnis paaugstinātai ķermeņa temperatūrai un citas. Piemēram, nacionālā lidsabiedrība airBaltic ir noteikusi, ka tās gaisa kuģos netiks ielaistas personas ar ķermeņa temperatūru virs 37,8 grādiem. Temperatūras mērīšana lidostā “Rīga” tiks veikta pirms drošības kontroles zonas un pasažieri ar paaugstinātu temperatūru tiks novirzīti pie airBaltic darbiniekiem tālākās informācijas saņemšanai.

Aicinām pirms lidojuma rūpīgi iepazīties ar izvēlētās aviokompānijas noteikumiem!

 

Kādi ierobežojumi ieceļošanai ir noteikti citās valstīs?

Pandēmijas dēļ daudzas valstis ir noteikušas dažādus ceļošanas ierobežojumus, tostarp obligātu pašizolāciju 14 dienas, konkrētus ieceļošanas nosacījumus u.c. Tāpat daudzās valstīs ir spēkā īpašas prasības par obligātu masku lietošanu, uzturēšanos publiskajās telpās, pulcēšanās ierobežojumi u.c.

Aicinām pirms ceļojuma rūpīgi iepazīties ar izvirzītajām prasībām un sekot līdzi aktuālajai informācijai

 

Kā atcelt/mainīt lidojumu vai atgūt naudu?

Aicinām sazināties ar izvēlēto aviokompāniju.

 

Vai es varu nokārtot jautājumu par biļešu maiņu lidostā?

Visus jautājumus, kas saistīti ar lidojumu rezervācijas atcelšanu vai maiņu, kā arī līdzekļu atgūšanu, pasažieriem jārisina ar savām aviokompānijām. Lidosta aicina šos jautājumus ar aviokompānijām risināt attālināti, neierodoties klātienē lidostā. Lidosta aicina pavadītājus un sagaidītājus ierasties lidostā tikai tad, ja pasažierim nepieciešama palīdzība nokļūšanai no vai uz lidostu. Tāpat pasažieri tiek lūgti nokļūšanai mājās no lidostas pēc iespējas izmantot personīgo transportu.

 

Kā sazināties ar airBaltic?

Aktuālā informācija no airBaltic atrodama šeit.