Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +1.5 °C
Rīga
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! No 12.janvāra, ja esi vakcinēts vai pārslimojis Covid-19, ieceļojot Latvijā no Apvienotās Karalistes, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Beļģijas, Īrijas, Vācijas vai Krievijas, Tev vairs nav nepieciešams negatīvs tests! Uzzini vairāk šeit

COVID-19: Biežāk uzdotie jautājumi

Drukāt

 


 

Apzinoties savu atbildību COVID-19 saslimšanas ierobežošanā un lai rūpētos par pasažieru, darbinieku un partneru drošību, lidosta “Rīga” ir ieviesusi visaptverošu epidemioloģiskās drošības programmu #NeļaujVīrusamCeļot. Tā paredz pasākumu kopumu vairākos darbības virzienos lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbinieku aizsardzībai un drošai pasažieru apkalpošanai, lai pēc iespējas mazinātu COVID-19 izplatības riskus. Izstrādājot programmu, lidosta ir konsultējusies ar Latvijas veselības aizsardzības institūcijām un ņēmusi vērā starptautisko aviācijas organizāciju rekomendācijas.

 


 

Līdz 28.februārim Latvijā ir spēkā ārkārtējā situācija ar dažādiem ierobežojumiem.  

Uzzini vairāk šeit!

 


 

Uzmanību! Ja Tu esi pārslimojis vai vakcinēts un Tev ir ar ES sadarbspējīgais Covid-19 sertifikāts, no 12. janvāra, ieceļojot no Apvienotās Karalistes, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Beļģijas, Īrijas, Vācijas vai Krievijas, Tev vairs nav nepieciešams negatīvs Covid-19 tests!

Uzzini vairāk šeit

 


 

Uzmanību! Latvija ir noteikusi ES digitālā Covid-19 vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu.

No 1.februāra ieceļošanai Latvijā sertifikāta derīguma termiņš jebkuram vakcīnas veidam ir 270 dienas (9 mēneši) pēc primārā vakcinācijas kursa pabeigšanas.

No 15.februāra sertifikāta termiņš pakalpojumu saņemšanai Latvijā (veikali, kafejnīcas, publiskie pasākumi u.c.) ir 270 dienas (9 mēneši) Vaxzevria (Astra Zeneca), Comirnaty (Pfizer-BioNtech), Spikevax (Moderna) un 150 dienas (5 mēneši) Covid-19 Vaccine Jansssen  (Johnson&Johnson). 

Uzzini vairāk šeit!

 


Visiem ceļotājiem ne ātrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā tīmekļvietnē Covidpass.lv ir jāaizpilda elektroniska apliecinājuma anketa.
Ieceļošanas ierobežojumi, kuri Tev jāievēro Latvijā, ir atkarīgi no tā, no kādas valsts Tu ieceļo un vai Tu esi vakcinēts vai pārslimojis Covid-19.

Ceļotājs tiek atzīts par vakcinētu 15 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām. Informāciju par atzītajām vakcīnām var uzzināt Zāļu valsts aģentūrā.

Kā vakcinācijas fakta apliecinājums kalpo ES atzīts digitālais Covid-19 sertifikāts. Latvijas iedzīvotāji šo sertifikātu var lejuplādēt vietnē www.covid19sertifikats.lv. Tāpat vakcinācijas faktu var apliecināt arī ar ASV, Apvienotajā Karalistē, Armēnijā, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegtu derīgu Covid-19 vakcinācijas apliecinājumu. Apliecinājuma dokumenti var būt papīra vai elektroniskā veidā (viedierīcē).

No 15.februāra Latvija ir noteikusi ES digitālā Covid-19 vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu. Ieceļošanai Latvijā sertifikāta derīguma termiņš jebkuram vakcīnas veidam ir 270 dienas (9 mēneši) pēc primārā vakcinācijas kursa pabeigšanas.

Ceļotājs tiek uzskatīts par Covid-19 pārslimojušu, ja ir pagājušas 11, bet ne vairāk kā 180 dienas kopš saslimšanas. Par saslimšanas brīdi uzskata brīdi, kad saņemts pirmais pozitīvais Covid-19 tests. Pārslimošanas faktu apliecina ES atzīts Covid-19 digitālais sertifikāts, ko Latvijas iedzīvotāji var lejupielādēt www.covid19sertifikats.lv. Pārslimošanas faktu var apliecināt arī ar ASV, Apvienotajā Karalistē, Armēnijā, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegtu apliecinājumu.

Valstis  tiek iedalītas trīs kategorijās:

 • zema riska valstis – valstis, kurās saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pēdējās 14 dienās nepārsniedz 75;
 • augsta riska valstis – valstis, kurās saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju pēdējās 14 dienās pārsniedz 75. Šo valstu skaitā var būt ne tikai trešās valstis, bet arī Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstis, Šveice un Apvienotā Karaliste (AK).
 • īpaši augsta riska (emergency break) valstis – valstis, kurās konstatēta īpaši augsta saslimstība ar Covid-19 vai bīstamo Covid-19 celmu strauja izplatīšanās. Arī šo valstu skaitā var būt ne tikai trešās valstis, bet arī ES, EEZ valstis, Šveice un AK. Ieceļot no šīm valstīm Latvijā var tikai tad, ja ir būtisks iemesls.

Valstu saslimšanas rādītāji un īpaši augsta riska (emergency break) valstu saraksts ir atrodams SPKC tīmekļvietnē.

Visus pirms ceļojuma nepieciešamos apliecinājumus Tev būs jāuzrāda pirms iekāpšanas gaisa kuģī uz Latviju. Ja Tev nebūs visu nepieciešamo apliecinājumu, aviokompānija var Tev atteikt lidojumu.

Brīvprātīgās testēšanas iespējas atlidojošiem pasažieriem

Saskaņā ar Ministru Kabineta lēmumu no 2.decembra visiem pasažieriem (tai skaitā arī ceļotājiem, kuriem ir sadarbspējīgs vakcinācijas sertifikāts vai pārslimošanas sertifikāts), ielidojot Latvijā, ir iespēja brīvprātīgi lidostā “Rīga” veikt valsts apmaksātu Covid-19 RNS testu.

Testēšanu lidostā nodrošina E.Gulbja laboratorija.

Testēšanas punkti ielidojošiem pasažieriem atrodas:

 • No Šengenas zonas ieceļojošiem pasažieriem - sagaidīšanas zālē E, pie izejas no termināļa;
 • No ārpus Šengenas zonas ieceļojošiem pasažieriem – atlidošanas zonā C pirms robežkontroles.

Laikā, kad šie testēšanas punkti nestrādā, testu vari nodot E.Gulbja laboratorijas filiālē lidostas reģistrācijas zālē 2.stāvā.

Lai iespējami ierobežotu Covid-19 omikrona paveida izplatību Latvijā, aviopasažieriem lidostā "Rīga" var tikt veikta testēšana izlases kārtībā. Valstis, no kurām ierodoties var tikt veikta pasažieru izlases testēšana, nosaka Slimību kontroles un profilakses centrs (SPKC). Valstu saraksts ir mainīgs.

 

Prasības Covid-19 vakcinētiem ceļotājiem

Prasības Covid-19 pārslimojušiem ceļotājiem

Prasības pārējiem ceļotājiem

Prasības tranzīta pasažieriem

Ceļošana ar bērniem

Covid-19 testēšanas iespējas lidostā

Citi jautājumi

Prasības izceļotājiem 

 

Prasības vakcinētiem ceļotājiem

Kādiem dokumentiem jābūt pret Covid-19 vakcinētajam, lai ieceļotu Latvijā?

Vakcinētam ceļotājam jābūt derīgam ES atzītam digitālajam Covid-19 sertifikātam vai ASV, Apvienotajā Karalistē, Armēnijā, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegtam derīgam Covid-19 vakcinācijas apliecinājumam un aizpildītam elektroniskajam apliecinājumam vietnē Covidpass.lv.

No 2022.gada 15.februāra Latvija ir noteikusi ES digitālā Covid-19 vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu. Ieceļošanai Latvijā sertifikāta derīguma termiņš jebkuram vakcīnas veidam ir 270 dienas (9 mēneši) pēc primārā vakcinācijas kursa pabeigšanas.

Ja Tavā rīcībā nav augstāk minētā sertifikāta vai apliecinājumu, Tev jāievēro prasības, kas attiecas uz nevakcinētām un nepārslimojušām personām!

Atkarībā no izceļošanas valsts arī vakcinētiem ceļotājiem var būt nepieciešams veikt Covid-19 testu!

Kādos gadījumos pret Covid-19 vakcinētajam tomēr jāveic Covid-19 tests?

Pat ja esi vakcinēts, testu pirms un pēc iebraukšanas Latvijā Tev jāveic:

 • ierodoties Latvijā no īpaši augsta riska (emergency break) valstīm, kuru saraksts publicēts SPKC tīmekļvietnē;
 • ierodoties no augsta riska trešajām valstīm (valstīm ārpus ES, EEZ, Šveices un Apvienotās Karalistes), kur Covid-19 saslimstības rādītājs ir lielāks par 75 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem 14 dienu periodā, ja Tev nav ES atzīta digitālā Covid-19 sertifikāta vai ASV, Apvienotajā Karalistē, Armēnijā, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegta derīga Covid-19 vakcinācijas apliecinājuma.

 

Vai pret Covid-19 vakcinētiem ceļotājiem Latvijā ir jāievēro pašizolācija?

Ja Tu esi vakcinēts un Tev ir ES atzīts digitālais Covid-19 sertifikāts vai ASV, Apvienotajā Karalistē, Armēnijā, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegts derīgs Covid-19 vakcinācijas apliecinājums, Tu vari neievērot pašizolāciju, izņemot gadījumus, ja esi ieradies no īpaši augsta riska (emergency break) valsts. Šo valstu saraksts ir publicēts SPKC tīmekļvietnē.

 

Vai pret Covid-19 vakcinētiem ceļotājiem nepieciešams būtisks iemesls iebraukšanai Latvijā?

No ES, EEZ, Šveices un Apvienotās Karalistes un augsta riska trešajām valstīm vakcinētie ceļotāji ar ES atzītu digitālo Covid-19 sertifikātu vai ASV, Apvienotajā Karalistē, Armēnijā, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegtu derīgu Covid-19 vakcinācijas apliecinājumu var ierasties Latvijā bez ceļošanas mērķa ierobežojumiem un bez pašizolācijas nosacījuma.

Būtisks iemesls ieceļošanai Latvijā ir jānorāda visiem ceļotājiem, arī vakcinētajiem un pārslimojušajiem, no īpaši augsta riska (emergency break) valstīm.

Tāpat būtisks iemesls ieceļošanai ir nepieciešams vakcinētiem ceļotājiem, kas ierodas Latvijā no augsta riska trešajām valstīm (valstīm ārpus ES, EEZ, Šveices un Apvienotās Karalistes) un nevar uzrādīt ES atzītu digitālo Covid-19 sertifikātu. Šajā gadījumā pēc ieceļošanas ir jāievēro arī pašizolācija.

 

Prasības pārslimojušiem ceļotājiem

Kad un uz cik ilgu laiku ceļotājs tiek atzīts par Covid-19 pārslimojušu?

Persona tiek uzskatīta par Covid-19 pārslimojušu, ja ir pagājušas 11, bet ne vairāk kā 180 dienas kopš saslimšanas. Par saslimšanas brīdi tiek uzskatīts brīdis, kad ir saņemts pirmais pozitīvais Covid-19 tests. Pārslimošanas faktu var pierādīt ar ES atzītu Covid-19 digitālo sertifikātu vai ASV, Apvienotajā Karalistē, Armēnijā, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegtu pārslimošanas apliecinājumu. Latvijas iedzīvotāji digitālo sertifikātu var lejuplādēt vietnē www.covid19sertifikats.lv.

 

Kādiem dokumentiem jābūt Covid-19 pārslimojušajam, lai ieceļotu Latvijā?

Lai ieceļotu Latvijā, Tev jābūt aizpildītam elektroniskajam apliecinājumam vietnē Covidpass.lv un pārslimošanas fakta apliecinājumam. Pārslimošanas faktu apliecina tikai ES atzīts Covid-19 sertifikāts (elektroniski viedierīcē vai izdrukāts) vai ASV, Apvienotajā Karalistē, Armēnijā, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegtu derīgu Covid-19 pārslimošanas apliecinājums. Dokumentu vari uzrādīt papīra formātā vai viedierīcē.  Pārslimošanas apliecinājums ir derīgs no 11 līdz 180 dienai kopš saslimšanas sākuma. Par saslimšanas sākumu uzskata brīdi, kad saņemts pirmais pozitīvais Covid-19 testa rezultāts.

Ja Tavā rīcībā nav augstāk minēto apliecinājumu, Tev jāievēro prasības, kas attiecas uz nepārslimojušām personām!

 

Kādos gadījumos Covid-19 pārslimojušajam nepieciešams veikt Covid-19 testu?

Ja esi pārslimojis Covid-19, tests pirms un pēc iebraukšanas Latvijā Tev jāveic, ierodoties Latvijā no īpaši augsta riska valstīm (emergency break), kuru saraksts publicēts SPKC tīmekļvietnē.

Atceries, ka pārslimošanas faktu apliecina tikai ES atzīts Covid-19 sertifikāts vai ASV, Apvienotajā Karalistē, Armēnijā, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegtu derīgu Covid-19 pārslimošanas apliecinājums (elektroniski viedierīcē vai izdrukāts). Pārslimošanas apliecinājums ir derīgs no 11 līdz 180 dienai kopš saslimšanas sākuma. Par saslimšanas sākumu uzskata brīdi, kad saņemts pirmais pozitīvais Covid-19 testa rezultāts.

Ja Tavā rīcībā nav augstāk minēto apliecinājumu, Tev jāievēro prasības, kas attiecas uz nepārslimojušām personām.

 

Vai Covid-19 pārslimojušajiem jāievēro pašizolācija?

Pašizolācija pārslimojušajiem jāievēro tad, ja esi ieradies no īpaši augsta riska (emergency brake) valsts. Šo valstu saraksts publicēts SPKC tīmekļvietnē.

 

Vai Covid-19 pārslimojušiem nepieciešams būtisks iemesls iebraukšanai Latvijā?

Būtisks iemesls ieceļošanai Latvijā ir jānorāda tiem ceļotājiem, arī vakcinētajiem un pārslimojušiem, kuri ieceļo Latvijā no īpaši augsta riska (emergency brake) valstīm. Šo valstu saraksts publicēts SPKC tīmekļvietnē.

Tāpat būtisks iemesls ieceļošanai ir nepieciešams pārslimojušiem ceļotājiem, kuri ierodas Latvijā no augsta riska trešajām valstīm un nevar uzrādīt ES atzītu digitālo Covid-19 sertifikātu vai ASV, Apvienotajā Karalistē, Armēnijā, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegtu derīgu Covid-19 pārslimošanas apliecinājumu. Šajos gadījumos pārslimojušām personām pēc ieceļošanas ir arī jāievēro pašizolācija.

No ES un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm, Šveices un Apvienotās Karalistes, kā arī no augsta riska trešajām valstīm pārslimojušie ceļotāji ar ES atzītu digitālo Covid-19 sertifikātu vai ASV, Apvienotajā Karalistē, Armēnijā, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegtu derīgu Covid-19 pārslimošanas apliecinājumu var ierasties Latvijā bez ceļošanas mērķa ierobežojumiem un bez pašizolācijas nosacījuma.

 

Prasības pārējiem ceļotājiem

Kādi dokumenti ieceļošanai Latvijā nepieciešami ceļotājam, kurš nav ne vakcinēts, ne pārslimojis Covid-19?

Ja Tu neesi ne vakcinēts, ne pārslimojis Covid-19, pirms ieceļošanas Latvijā Tev ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas jāaizpilda elektroniskais apliecinājums vietnē Covidpass.lv. Tāpat Tev nepieciešams negatīvs Covid-19 tests.

Ieceļošanai Latvijā der šāda veida testi:

 • PĶR (PCR) tests, kas nodots ne agrāk kā 72 h pirms iekāpšanas gaisa kuģī uz Latviju;
 • antigēna tests, kas veikts ne agrāk kā 48 h pirms iekāpšanas gaisa kuģī uz Latviju.

Testa rezultāts var būt angļu vai izceļošanas valsts valodā.

 

Kad ceļotājiem, kuri nav ne vakcinēti, ne pārslimojuši Covid-19, jāveic tests pirms iebraukšanas Latvijā?

Ja Tu neesi ne vakcinēts, ne pārslimojis, Covid-19 tests pirms iebraukšanas Latvijā Tev jāveic jebkurā gadījumā. Tāpat Tev ir jāievēro pašizolācija.

 

Kad ceļotājiem, kuri nav ne vakcinēti, ne pārslimojuši Covid-19, jāveic atkārtots Covid-19 tests pēc iebraukšanas Latvijā?

Atkārtots tests pēc ieceļošanas Latvijā jāveic ikvienam ceļotājam, kurš ieceļo no īpaši augsta riska (emergency brake) valstīm. Šādiem ceļotājiem ir arī jāievēro pašizolācija.

Tāpat atkārtots tests pēc ieceļošanas Latvijā Tev jāveic, ja Tev nav ES atzīta digitālā Covid-19 sertifikāta vai ASV, Apvienotajā Karalistē, Armēnijā, Austrālijā, Jaunzēlandē vai Kanādā izsniegta derīga Covid-19 vakcinācijas/pārslimošanas apliecinājuma un Tu ieceļo no augsta riska trešajām valstīm.

 

Kad un kur jāveic atkārtotais tests pēc ieceļošanas Latvijā?

Atkārtoto testu ne vēlāk kā 24 stundu laikā pēc ieceļošanas Latvijā jāveic tuvākajā testēšanas punktā.

No ārpus Šengenas valstīm ielidojošo pasažieru ērtībām lidostā “Rīga” ir izveidots E.Gulbja laboratorijas testēšanas punkts lidostas termināļa ne-Šengenas zonā, pirms robežkontroles.

 

Kur jāgaida atkārtotā testa rezultāts?

Testa rezultātu vari sagaidīt mājās, uzturēšanās vietā vai kādā no LIAA sarakstā norādītajām viesnīcām, ievērojot pašizolāciju.

 

Vai ceļotājiem, kuri nav ne vakcinēti, ne pārslimojuši Covid-19, ir jāievēro pašizolācija?

Ja neesi ne vakcinējies, ne pārslimojis Covid-19, pašizolācija Tev jāievēro, ja esi atgriezies no augsta vai īpaši augsta riska (emergency brake) valsts. Valstu saraksti atrodami SPKC tīmekļvietnē.

 

Kad ceļotāji, kuri nav ne vakcinēti, ne pārslimojuši Covid-19, var neievērot pašizolāciju?

Ja neesi ne vakcinējies, ne pārslimojis Covid-19, vari neievērot pašizolāciju, ierodoties no zema riska ES, EEZ un trešajām valstīm, Šveices un Apvienotās Karalistes. Valstī ir zems saslimšanas risks, ja izplatības rādītājs ir zemāks par 75 gadījumiem un 100 000 iedzīvotāju 14 dienu periodā vai valsts atrodas Eiropas Padomes rekomendāciju sarakstā. Valstu saraksts atrodams SPKC tīmekļvietnē.

 

Vai nevakcinētam un Covid-19 nepārslimojušam ceļotājam aizvien iebraukšanai Latvijā nepieciešams būtisks iemesls?

Ja neesi ne vakcinēts, ne pārslimojis Covid-19, būtisks iemesls ieceļošanai Latvijā Tev nepieciešams, ja Tu ieceļo no:

 • augsta riska trešās valsts (valsts ārpus ES, EEZ, Šveices un Apvienotās Karalistes, kur saslimstības rādītājs ir lielāks par 75 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem 14 dienu periodā);
 • īpaši augsta riska (emergency brake) valsts.

Valstu saraksti ir atrodami SPKC tīmekļvietnē.

Ierodoties no zema riska trešajām valstīm, ES, EEZ, Šveices un Apvienotās Karalistes, ceļojuma mērķis netiek ierobežots.

 

Prasības tranzīta pasažieriem

Ja Tu ceļo tranzītā caur lidostu “Rīga”, neplāno pamest lidostu un uzturēsies tajā ne ilgāk par 24 stundām, Tev ieceļošanai Latvijā nav nepieciešams digitālais Covid-19 sertifikāts un nav jāveic Covid-19 tests, bet jāaizpilda e-apliecinājums vietnē Covidpass.lv.

Ja vēlies pamest lidostas termināli vai uzturēsies lidostā “Rīga” ilgāk par 24 stundām, Tev nepieciešami tādi paši dokumenti kā jebkuram ceļotājam.

 

Ceļošana ar bērniem

Bērni, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu, ir atbrīvoti no vakcinācijas vai pārslimošanas fakta apliecināšanas un testu prasības.

Bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu, kas ceļo kopā ar pavadoņiem, tiek piemēroti tādi paši pašizolācijas nosacījumi kā viņu pavadoņiem. Tomēr 10 dienas kopš izbraukšanas no augsta riska valsts bērniem nav ļauts veidot ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, apmeklēt publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, un izmantot sabiedrisko transportu. 


Citi jautājumi

Kas  tiek uzskatīts par būtisku iemeslu ieceļošanai Latvijā?

Ieceļojot no ES un EEZ valstīm, Šveices vai Apvienotās Karalistes, neatliekams un būtisks iemesls ieceļošanai Latvijā var būt darba, mācību, studiju, ģimenes apvienošanas, medicīnas pakalpojumu saņemšanas, tranzīta vai nepilngadīgo pavadīšanas nolūks, kā arī, lai atgrieztos pastāvīgajā dzīves vietā vai dotos uz bērēm.

Ieceļojot no trešajām valstīm (valstīm ārpus ES un EEZ valstīm, Šveices vai Apvienotās Karalistes), par būtiskiem ceļotājiem uzskatāmi:

 • gaisa kuģu pasažieri, kuri šķērso Latvijas teritoriju tranzītā, nepametot lidlauka kontrolējamo zonu un uzturoties tajā ne ilgāk par 24 stundām, ja tie var uzrādīt apstiprinājumu tranzīta lidojumam;
 • Latvijas valstspiederīgie, viņu ģimenes locekļi un Latvijas uzturēšanās atļauju turētāji, kā arī ārzemnieki, kuri, šķērsojot Latvijas teritoriju tranzītā, atgriežas savas pastāvīgās dzīvesvietas valstī;
 • ES, EEZ, Šveices valstspiederīgie un viņu ģimenes locekļi, personas, kuras pastāvīgi dzīvo šajās valstīs, kā arī Apvienotās Karalistes pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kuri, šķērsojot Latvijas teritoriju tranzītā, atgriežas savā mītnes zemē, tostarp Latvijā;
 • transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbinieki un pasažieri, kravas vai tehnisko reisu apkalpes, kas ierodas Latvijā vai izbrauc no tās, pildot darba pienākumus;
 • jūrnieki, kuriem jānokļūst savā darbavietā uz kuģa vai nepieciešams atgriezties no tā;
 • citi izņēmuma gadījumi, kas noteikti MK noteikumos Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

 

Kādā valodā jābūt testa rezultāta apliecinājumam?

Testa rezultāta apliecinājumam ir jābūt  angļu vai izceļošanas valsts valodā. 

 

Vai varu uzrādīt testa apliecinājumu, kas atnācis īsziņas formātā?

Testa rezultātu vari uzrādīt papīra formātā vai elektroniski (viedierīcē).

 

Ja cilvēkam ir pozitīvs Covid-19 tests, vai viņš tiks ielaists Latvijā, lai dotos uz mājām?

Latvijas valstspiederīgie un ES pastāvīgie iedzīvotāji ar uzturēšanās atļaujām ar pozitīvu Covid-19 testu Latvijā var atgriezties tikai ar privāto transportu. Šiem ceļotājiem obligāti jāievēro valstī noteiktie ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties oficiālajā mājas lapā covid19.gov.lv.

 

Vai var saīsināt pašizolācijas laiku?

Saīsināt pašizolāciju var, ja veic atkārtotu testu 7.dienā pēc ieceļošanas un testa rezultāts ir negatīvs.

Vairāk par pašizolācijas prasībām uzzini SPKC mājas lapā.

 

Uz ko attiecas izņēmumi saistībā ar iebraukšanu Latvijā, vakcināciju un pārslimošanu?

Izņēmumi attiecas uz:

 • bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu; 
 • transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja darbiniekiem un pasažieru, kravas vai tehnisko reisu apkalpes locekļiem arī tad, ja tie dodas uz darba pienākumu veikšanas vietu vai atgriežas no tās. Profesionālie kravas transportlīdzekļu un autobusu vadītāji pēc Valsts robežsardzes vai Valsts policijas pieprasījuma uzrāda atbilstošas kategorijas vadītāja apliecību un digitālā tahogrāfa vadītāja karti vai pēdējās darbdienas tahogrammu, kā arī darba devēja izsniegtu Starptautiskā transporta darbinieka sertifikātu, kura forma un saturs atbilst Eiropas Komisijas izstrādātajam paraugam;
 • jūrniekiem, kuriem jānokļūst savā darbavietā uz kuģa vai nepieciešams atgriezties no tā;
 • gaisa kuģu pasažieriem, kuri šķērso Latvijas teritoriju tranzītā, nepametot lidlauka kontrolējamo zonu un uzturoties tajā ne ilgāk par 24 stundām, ja tie var uzrādīt apstiprinājumu tranzīta lidojumam;
 • delegācijām, diplomātiem un viņu ģimenes locekļiem, diplomātiskajiem kurjeriem;
 • citiem izņēmuma gadījumiem, kas noteiki MK noteikumos Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

 

Kur lidostā “Rīga” var veikt atkārtoto testu?

Ja Tu ieceļo lidostā “Rīga” no valsts, kas atrodas ārpus Šengenas zonas, Tavām ērtībām esam ierīkojuši testēšanas punktu C atlidošanā tieši pirms robežkontroles, kur Tu varēsi nodot testu E.Gulbja laboratorijas speciālistiem.

Ieceļojot Latvijā no Šengenas zonas valsts, testu vari veikt E.Gulbja laboratorijas pieņemšanas punktā, kas atrodas lidostas reģistrācijas zālē.

Aicinām pasažierus jau savlaicīgi reģistrēties un veikt apmaksu par testu E.Gulbja laboratorijas mājas lapā.

 

Kas man jādara, kamēr gaidu testa rezultātus?

Testa rezultātu Tu vari gaidīt mājās vai savā uzturēšanās vietā, ievērojot pašizolāciju.

 

Līdz kuram datumam noteikti ierobežojumi ieceļošanai Latvijā?

Ierobežojumi ieceļošanai Latvijā ir noteikti līdz brīdim, kad Ministru Kabinets noteiks citu ieceļošanas kārtību. Par izmaiņām aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai.

 

Kādi ierobežojumi ir noteikti Latvijā?

Latvijā ir noteikti dažādi pulcēšanās ierobežojumi. Vairāk par to, kas tev jāievēro, uzturoties Latvijā, uzzini www.covid19.gov.lv.

 

Kur, kad, kā parādās informācija par izmaiņām lidojumos?

Aviokompāniju pieteikto lidojumu saraksts ir atrodams lidostas mājas lapā. Par katra konkrētā lidojuma izpildi lūdzam sazināties ar savu aviokompāniju.

 

Kādi epidemioloģiskās drošības pasākumi jāievēro lidostā?

Uzturoties lidostā, visiem ceļotājiem, izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam, obligāti jāvalkā medicīniskā maska. Ieeja lidostas terminālī ir atļauta tikai pasažieriem maskās, uzrādot iekāpšanas karti vai rezervācijas apstiprinājumu.

Lidosta aicina rūpīgi ievērot prasību valkāt masku visā uzturēšanās laikā lidostā. Īpaši masku lietošana tiek kontrolēta vietās, kur ir apgrūtināti ievērot fizisko distanci.

Ja pasažieris ir ieradies lidostā bez maskas, tās var iegādāties vairākās vietās gan pie ieejas, gan arī pašā terminālī.

Ceļotāji arī aicināti lidostā pastiprināti ievērot roku higiēnu un visur, kur tas ir iespējams, ievērot fizisko distancēšanos.

 

Vai izlidojot/ielidojot man tiks veikta kādas īpašas pārbaudes?

Lidostā ir uzstādītas iekārtas temperatūras mērīšanai izlidošanas zālē pirms drošības kontroles un ielidošanās zālēs pirms bagāžas saņemšanas.

Izlidošana

Izlidojošiem pasažieriem tiek pārbaudīta ne tikai ceļošanas dokumentu, bet arī citu apliecinājumu un dokumentu esamība saskaņā ar galamērķa valsts un aviokompānijas izvirzītajām prasībām. Šādas prasības var būt, piemēram, ES atzīts digitālais Covid-19 sertifikāts, cita veida derīgs apliecinājums vakcinācijas vai izslimošanas faktam, Covid-19 tests vai cits medicīnisks apliecinājums, e-anketu aizpildīšana un citas prasības. Aicinām pirms ceļojuma rūpīgi iepazīties ar aviokompānijas, tranzīta valsts un galamērķa valsts izvirzītajām prasībām!

Lidostā arī tiek veikti temperatūras mērījumi, lai ievērotu to aviokompāniju prasības, kuras noteikušas aizliegumu pasažieriem ar noteiktu temperatūru iekāpt gaisa kuģī. Piemēram, airBaltic gaisa kuģos netiek atļauta iekāpšana pasažieriem, kuru ķermeņa temperatūra pāsniedz 37,8 grādus. Aicinām pasažierus pirms lidojuma rūpīgi iepazīties ar izvēlētās aviokompānijas noteikumiem!

 

Ielidošana

Ielidojošiem pasažieriem īpašas veselības pārbaudes lidostā “Rīga” netiek veiktas, taču var tikt lūgts uzrādīt ES atzītu digitālo Covid-19 sertifikātu, citu derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas apliecinājumu, Covid-19 testa rezultātu un no Covidpass.lv saņemto QR kodu. Lai ierobežotu Covid-19 omikrona paveida izplatību, ieceļotājiem no atsevišķām valstīm lidostā var tikt veikta izlases testēšana. Valstu sarakstu nosaka SPKC un tas ir mainīgs.

 

Vai lidostā ir iespējams veikt COVID-19 analīzes?

Brīvprātīgās testēšanas iespējas atlidojošiem pasažieriem

Saskaņā ar Ministru Kabineta lēmumu no 2.decembra visiem pasažieriem (tai skaitā arī ceļotājiem, kuriem ir sadarbspējīgs vakcinācijas sertifikāts vai pārslimošanas sertifikāts), ielidojot Latvijā, ir iespēja brīvprātīgi lidostā “Rīga” veikt valsts apmaksātu Covid-19 RNS testu.

Testēšanu lidostā nodrošina E.Gulbja laboratorija.

Testēšanas punkti ielidojošiem pasažieriem atrodas:

 • No Šengenas zonas ieceļojošiem pasažieriem - sagaidīšanas zālē E, pie izejas no termināļa;
 • No ārpus Šengenas zonas ieceļojošiem pasažieriem – atlidošanas zonā C pirms robežkontroles.

Laikā, kad šie testēšanas punkti nestrādā, testu vari nodot E.Gulbja laboratorijas filiālē lidostas reģistrācijas zālē 2.stāvā.

Pēc testa nodošanas Tev nekavējoties jādodas uz savu dzīvesvietu, uzturēšanās vietu vai tūristu mītni, lai sagaidītu testēšanas rezultātu. Pozitīva testa gadījumā nekavējoties sazinies ar savu ģimenes ārstu un ievēro stingro izolāciju!

 

Citas testēšanās iespējas

Lidostā “Rīga” darbojas pastāvīgs E.Gulbja laboratorijas pacientu pieņemšanas punkts, piedāvājot ceļotājiem un lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbiniekiem iespēju nodot dažāda veida Covid-19 testus, kā arī veikt cita veida medicīniskās analīzes.

Pacientu pieņemšanas punkts atrodas lidostas reģistrācijas zālē, pa labi no ieejas, bijušā restorāna “TGI Fridays” vietā. Punkta darba laiks P. – Sv.: 6.00 - 24:00. 

Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības pasākumus lidostā “Rīga”, punktu ne ātrāk kā 72 stundas pirms sava lidojuma var apmeklēt pasažieri, kuriem pirms ieejas terminālī ir jāuzrāda iekāpšanas karte vai rezervācijas apstiprinājums. Tāpat punkts ir pieejams atlidojušajiem pasažieriem, iekļūšanai reģistrācijas zālē uzrādot iekāpšanas karti, kā arī lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbiniekiem.

Uz Covid-19 testiem lidostas pacientu pieņemšanas punktā iepriekš jāpierakstās, bet starp pierakstiem brīvajos brīžos tiks apkalpoti arī pacienti bez pieraksta. Pierakstīties var, zvanot pa tālruni 67801112 vai E.Gulbja laboratorijas mājas lapā www.egl.lv, autentificējoties ar Swedbank, SEB, Luminor vai Citadele internetbanka, e-parakstsID vai e-paraksts Mobile  vai Smart-ID lietotnēm.

Punktā var veikt Covid-19 polimeriāzes ķēdes reakcijas (polymerase chain reaction, PCR) testu iztriepē no deguna un kakla, PCR testu siekalās, kuru rezultātus varēs saņemt 24* stundu laikā, antigēnu testu, kura rezultātu pēc nodošanas varēs saņemt pusstundas laikā, kā arī dažādus antivielu testus, ar kuru veidiem var iepazīties E. Gulbja laboratorijas mājas lapā

*atsevišķos gadījumos rezultātu saņemšana var prasīt ilgāku laiku.

Ja vēlies nodot antigēnu testu pirms lidojuma, ierodies lidostā savlaicīgi, ieplānojot pietiekamu laiku testa nodošanai un rezultātu sagaidīšanai!  

Pastāvīgajā pacientu pieņemšanas punktā var nodot ne tikai Covid-19 analīzes, bet arī citas, uz kurām neattiecas īpaši materiāla apstrādes vai glabāšanas nosacījumi. Precīzāku informāciju var saņemt pie laboratorijas personāla, norādot konkrētu interesējošo analīzi.

Lidostā “Rīga” darbu turpina arī E.Gulbja laboratorijas bezkontakta Covid-19 testēšanas punkts, kas atrodas lidostā pie izejas no E atlidošanas zāles. Šis punkts ir pieejams jebkuram interesentam un tajā var nodot siekalu testu, kura rezultāti tiek sagatavoti 24* stundu laikā. Analīzes šajā iekārtā var nodot jebkurš lidostas viesis un darbinieki. Lai nodotu testu, ir jābūt pieejamiem Latvijā atzītiem autentifikācijas rīkiem - Swedbank, SEB, Luminor vai Citadele internetbanka, e-parakstsID vai e-paraksts Mobile  vai Smart-ID. Ja šie autentifikācijas rīki nav pieejami, autentificēties ir iespējams, nosūtot pases vai ID kartes fotogrāfiju.

Vispārējā kārtībā testam var pieteikties, sazinoties ar savu ģimenes ārstu vai zvanot pa tālruni 8303.

*atsevišķos gadījumos rezultātu saņemšana var prasīt ilgāku laiku.

Vai ir spēkā kādi ierobežojumi attiecībā uz pavadītāju/ sagaidītāju atrašanos termināļa telpās?

Pavadītājiem ieeja lidostas terminālī nav atļauta. Aicinām uz lidostu doties tikai tad, ja pasažierim nepieciešama īpaša palīdzība nokļūšanai no/uz lidostu. Pasažieriem ar pārvietošanās grūtībām lidostā ir iespējams saņemt PRM pakalpojumu.

Sagaidītājiem ir atļauta ieeja sagaidīšanas zālēs, taču obligāti jānēsā maska un jāievēro fiziskā distancēšanās.

 

Vai, ceļojot tranzītā, ir iespējams pavadīt nakti lidostā?

Jā, tranzīta pasažieriem ir iespēja pavadīt nakti lidostā, gaidot nākamo lidojumu. Pasažierus, kas ceļo tranzītā, aicinām pārliecināties, vai tiem ir visi nepieciešamie dokumenti ieceļošanai Latvijas Republikā un Šengenas zonā, kā arī iepazīties ar Latvijā noteiktajiem uzturēšanās un karantīnas nosacījumiem.

 

Ja mans reiss ir ļoti agri no rīta, vai es varu ierasties lidostā iepriekšējās dienas vēlā vakarā un pavadīt nakti terminālī?

Jā, pasažieri, kuriem izlidošana ir plānota agri no rīta, lidostā var ierasties iepriekšējās dienas vakarā un pavadīt nakti lidostā.

 

Kādos gadījumos man var atteikt lidojumu?

Lidojumu var atteikt, ja pasažieris neizpilda galamērķa un/vai tranzīta valsts vai konkrētās aviokompānijas noteiktās prasības, tajā skaitā epidemioloģiskās drošības prasības. Šādas prasības var būt, piemēram, Covid- 19 digitālais sertifikāts, obligāts Covid-19 tests, obligāta sejas maska, noteikts slieksnis paaugstinātai ķermeņa temperatūrai un citas.

Aicinām pirms lidojuma rūpīgi iepazīties ar izvēlētās galamērķa/tranzīta valsts un aviokompānijas noteikumiem!

 

Kādi ierobežojumi ieceļošanai ir noteikti citās valstīs?

Pandēmijas dēļ daudzas valstis ir noteikušas dažādus ceļošanas ierobežojumus, tostarp obligātu Covid-19 testu, obligātu pašizolāciju, konkrētus ieceļošanas nosacījumus u.c. Tāpat daudzās valstīs ir spēkā īpašas prasības par obligātu masku lietošanu, uzturēšanos publiskajās telpās, pulcēšanās ierobežojumi u.c.

Aicinām pirms ceļojuma rūpīgi iepazīties ar izvirzītajām prasībām un sekot līdzi aktuālajai informācijai! Apkopota informācija par ārvalstīs noteiktajiem ierobežojumiem ir atrodama Ārlietu ministrijas mājas lapā, kā arī Eiropas Komisijas īpaši izveidotajā tīmekļa vietnē https://reopen.europa.eu, kur var iegūt informāciju par ceļošanas noteikumiem un veselības drošības pasākumiem ES dalībvalstīs.

Jaunāko informāciju par Lielbritānijā noteiktajām prasībām ceļotājiem meklē šeit: https://www.gov.uk/coronavirus

 

Kur iegūt papildu informāciju par starptautiskajiem lidojumiem?

Aktuālā informācija par Eiropas Savienības valstu noteiktajiem ierobežojumiem un prasībām tiek apkopota Ārlietu ministrijas mājas lapā, kā arī oficiālajā vietnē  reopen.europa.eu, kā arī to var meklēt valstu vēstniecību un oficiālo iestāžu mājas lapās.

 

Kā atcelt/mainīt lidojumu vai atgūt naudu?

Aicinām sazināties ar izvēlēto aviokompāniju.

 

Vai es varu nokārtot jautājumu par biļešu maiņu lidostā?

Visus jautājumus, kas saistīti ar lidojumu rezervācijas atcelšanu vai maiņu, kā arī līdzekļu atgūšanu, pasažieriem jārisina ar savām aviokompānijām. Lidosta aicina šos jautājumus ar aviokompānijām risināt attālināti, neierodoties klātienē lidostā. Lidosta aicina pavadītājus un sagaidītājus ierasties lidostā tikai tad, ja pasažierim nepieciešama palīdzība nokļūšanai no vai uz lidostu. 

 

Kā sazināties ar airBaltic?

Aktuālā informācija no airBaltic atrodama šeit.