Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +1.5 °C
Rīga
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! No 12.janvāra, ja esi vakcinēts vai pārslimojis Covid-19, ieceļojot Latvijā no Apvienotās Karalistes, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Beļģijas, Īrijas, Vācijas vai Krievijas, Tev vairs nav nepieciešams negatīvs tests! Uzzini vairāk šeit

Izlidošana un ielidošana

Drukāt


IZLIDOŠANA

Pakalpojuma pieteikums

Ja PRM pakalpojums tiek pieteikts biļetes iegādes brīdī, attiecīgā aviokompānija savlaicīgi informē lidostas “Rīga” PRM atbalsta dienestu par nepieciešamību nodrošināt specializēto servisu. Ja biļete iegādāta vēlāk nekā 48 stundas pirms plānotā lidojuma, PRM atbalsta dienests informāciju par nepieciešamību nodrošināt pakalpojumu saņem nekavējoties, pēc PRM pasažiera personīga pieteikuma lidostā.

Ierodoties lidostā, PRM pasažieri sagaidīs īpaši nozīmēts atbalsta dienesta darbinieks, kas sniegs visu nepieciešamo palīdzību gan reģistrējoties lidojumam, gan izejot drošības pārbaudi, gan pavadot līdz sēdvietai gaisa kuģī.

Drošības pārbaude

Drošības pārbaudes lidostā “Rīga” attiecas uz visiem pasažieriem. Arī PRM pasažieriem, pirms nokļūšanas gaisa kuģī, nepieciešams veikt drošības pārbaudi, īpašu uzmanību pievēršot izmatotajiem pārvietošanās palīglīdzekļiem, kā arī līdz paņemtajiem medikamentiem.

Visi pārvietošanās palīglīdzekļi, ieskaitot ratiņkrēslus, tiek rūpīgi pārbaudīti. Lai atvieglotu pārbaužu procesu, PRM pasažieris, piesakot pakalpojumu, var norādīt informāciju par pārvietošanās palīglīdzekļiem, kurus plāno izmantot ceļojuma laikā.

PRM pasažierim var veikt arī fizisku pārbaudi. Ja ir vēlēšanās, lai tas tiktu izdarīts īpaši diskrēti, pasažierim ir tiesības pieprasīt pārbaudi veikt atsevišķā telpā.

Medikamentu pārvadāšana

Ierobežojums, kas nosaka, ka gaisa kuģa salonā drīkst ienes šķidrumu līdz 100 ml vienā traukā un kopējais vienību skaits ietilpināms 1 litra aizveramā caurspīdīgā maisiņā, neattiecas, ja PRM pasažieris ir saņēmis īpašu atļauju no aviokompānijas un lidostas “Rīga”, kā arī drošības pārbaudes laikā var uzrādīt paskaidrojošos dokumentus, piemēram, ārsta vēstuli vai medikamentu recepti.

Ja jums ir elpošanas traucējumi un lidojuma laikā nepieciešams skābekļa balons, lidsabiedrība var nodrošināt skābekļa padevi. Dažas lidsabiedrības pieprasa maksu par šo pakalpojumu. Jums vienmēr tas jānoskaidro izvēlētajā lidsabiedrībā pirms ceļojuma. Lidsabiedrībām nav pienākums pārvadāt skābekļa balonus neatliekamās palīdzības sniegšanai, taču daudzas aviokompānijas to dara.

Nokļūšana gaisa kuģa salonā

Ņemot vērā to, ka gaisa kuģī ejas starp sēdvietām ir šauras, PRM pasažierim nokļūšanai paredzētajā sēdvietā nebūs iespējas izmantot savu ratiņkrēslu. Pavadošais atbalsta dienesta darbinieks, izmantojot papildu aprīkojumu, palīdzēs PRM pasažierim nokļūt paredzētajā sēdvietā. Lai to nodrošinātu, lidostas atbalsta dienesta darbinieki var izmantot speciālu aprīkojumu (ratiņkrēsls, šaurais ejas krēsls, ambulifts u.c.). Ar savu ratiņkrēslu pasažieris var braukt tikai līdz iekāpšanas sektoram un/vai gaisa kuģa durvīm. 

 


 

ATLIDOŠANA

Pakalpojuma pieteikums

Par atlidojošajiem pasažieriem, kuri ir pieteikuši PRM pakalpojumu, lidsabiedrība informē lidostas “Rīga” atbalsta dienestu, kas attiecīgi veic visus priekšdarbus, lai sagaidītu konkrēto pasažieri un sniegtu nepieciešamo palīdzību.

Izkļūšana no gaisa kuģa

Lai nodrošinātu PRM pasažiera ērtu izkļūšanu no gaisa kuģa, lidostas atbalsta dienesta darbinieki var izmantot speciālu aprīkojumu (ratiņkrēsls, šaurais ejas krēsls, ambulifts u. c.).

Pasažiera pavadīšana un atbalsta sniegšana

PRM pasažieri lidostas atbalsta dienesta pārstāvis sagaida pie gaisa kuģa un sniedz visu nepieciešamo palīdzību lidostas terminālī (pasu kontrole, bagāžas saņemšana u. c.), kā arī pavada līdz pasažieri sagaidošajai personai vai arī palīdz nokļūt jebkurā ceļojuma turpināšanas punktā – autobusa pieturā, autostāvvietā vai līdz taksometram lidostas teritorijā.

Sabojāta vai aizkavēta bagāža (pārvietošanās palīglīdzekļi - rati, kurķi, u.c.)

Ja tiek konstatēts ka atlidojošā pasažiera bagāža (pārvietošanās palīglīdzekļi) nav pienākuši vai ir salauzti, tad lidosta nodrošina īslaicīgu palīglīdzekļu aizvietošanu, līdz pārvietošanās palīglīdzekļi tiek atgriezti atpakaļ.

Servisa dzīvnieki (suņi pavadoņi)

Lidosta sniedz pakalpojumu PRM pasažierim kopā ar visiem sertificētiem, atzītajiem suņiem pavadoņiem, ko aviokompānija ir apstiprinājusi lidojumam. Informāciju par suņu pavadoņu pārvadāšanu jums sniegs katra aviokompānijas individuāli.