Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +4.8 °C
Rīga
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību ceļotājiem! No 21.oktobra līdz 14.novembrim Latvijā ir ievesta mājsēde! Uzzini vairāk šeit!

Airport Collaborative Decision Making (A-CDM)

Drukāt

 

2016.gada oktobrī tika parakstīts līgums starp VAS "Latvijas gaisa satiksme" (LGS) un Eiropas Inovācijas un komunikāciju tīklu izpildaģentūru (Innovation and Networks Executive Agency, INEA) par līdzfinansējuma piešķiršanu projektam "“A-CDM RIGA”: kopīgas lēmumu pieņemšanas procedūras (Airport Collaborative Decision Making jeb A-CDM) ieviešana starptautiskajā lidostā “Rīga””.

 


LGS īsteno projektu sadarbībā ar starptautisko lidostu "Rīga" un to līdzfinansē Eiropas Infrastruktūras Savienošanas instruments (Connecting Europe Facility, CEF).

Projekta īstenošanas mērķis ir palielināt starptautiskās lidostas "Rīga" kapacitāti un uzlabot koordinētas rīcības procesus starp visām lidojumu apkalpošanā iesaistītajām pusēm. CDM procedūru ieviešana nodrošinās efektīvāku lēmumu pieņemšanas procesu, balstoties uz daudz precīzāku un savlaicīgāku informācijas apmaiņu un vienādu kopainas izpratni visām iesaistītajām pusēm.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks būtiski uzlabota pakalpojumu kvalitāte un drošums gan gaisa telpas lietotājiem, gan pasažieriem:

 • precīzāk plānojot gaisa kuģu pacelšanās laiku, samazinot gaidīšanas laiku gan pie temināla, gan uz skrejceļa, jo īpaši “pīķa” stundās,
 • samazinot aviosabiedrībām resursu un degvielas patēriņa izmaksas, kas saistītas ar gaidīšanas laiku pirms pacelšanās un gaisa kuģu sagatavošanu lidojumam,
 • samazinot vides piesārņojumu (trokšņi, CO2 un Nox).