Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +11.3 °C
Rīga
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību ceļotājiem! No 21.oktobra līdz 14.novembrim Latvijā ir ievesta mājsēde! Uzzini vairāk šeit!

ERAF finansētie projekti

Drukāt

Starptautiskās lidosta “Rīga”” dalība pasaules aviācijas maršrutu attīstības konferencē “World Routes 2015”

2015. gada 18.decembrī tika parakstīts līgums Nr. L-ĀTA-15-3878 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par projekta “VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” dalība pasaules aviācijas maršrutu attīstības izstādē/konferencē “World Routes 2015” galamērķu tīklu paplašināšanai un lidojumu biežumu palielināšanai uz/no Rīgas” īstenošanu, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” piedalījās aviācijas maršrutu attīstības konferencē/izstādē “World Routes 2015”, kas notika 2015.gada 19.-22.septembrī  Durbanā, Dienvidāfrikā. World Routes ir lielākais globāla mēroga  ikgadējs pasākums, kurā piedalās  vairāk nekā 2500 delegātu no visas pasaules, tajā skaitā vairāk nekā 250 aviosabiedrību, 650 lidostu un 170 tūrisma institūciju pārstāvji, kas tiekas, lai apspriestu, plānotu esošos un jaunus gaisa satiksmes pakalpojumus.

Lidostai “Rīga” līdzdalība pasākumā nodrošināja iespējas tikties ar citu valstu lidostu pārstāvjiem, aviācijas ekspertiem, pasaules aviopārvadātāju un tūrisma industrijas pārstāvjiem, kā arī dalīties pieredzē un gūt jaunas atziņas par aviācijas nozares attīstības tendencēm. Latvijas pārstāvēšana pasākumā sniedza iespējas vienlaicīgi popularizēt Rīgu kā pievilcīgu tūrisma galamērķi un sniegt informāciju par lidostu “Rīga”, kā arī rast iespējas piesaistīt jaunas lidsabiedrības lidojumu nodrošināšanai uz/no lidostu “Rīga”, tādejādi veicinot  aviācijas maršrutu attīstību un lidostas “Rīga” konkurētspējas paaugstināšanu.

 


 

Jaunu pakalpojumu ieviešana VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”

2011. gada 19. augustā tika parakstīts līgums starp VAS “Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” par projekta “Jaunu pakalpojumu ieviešana VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””” īstenošanu.

Mērķis

Lidostas sniegto pakalpojumu paplašināšana, nodrošinot jauna aviodrošības pakalpojuma ieviešanu.

Projekta ietvaros ir realizētas šādas aktivitātes.

 • Elektronisko drošības vārtu (e-gates) uzstādīšana, kas nodrošina automātisku iekāpšanas karšu pārbaudi, izslēdzot apzinātu vai neapzinātu cilvēciska faktora kļūdas iespēju.
 • Bagāžas saskaņošanas sistēmas (BRS) izveide, kas nodrošina, ka
 • tiek pārvadāta bagāža, kas piederīga reisa pasažieriem, un ir veikti nepieciešamie drošības pasākumi;
 • tiek samazināta iespēja, ka bagāža noklīdīs un nenonāks paredzētajā galamērķī;
 • tiek samazināts laiks, kas nepieciešams bagāžas apstrādei;
 • Lidosta saņem informāciju par bagāžu un nosūta to galamērķa lidostām.
 • Bezvadu datu pārraides tīklu (Wi-Fi) ierīkošana, kas nodrošina BRS darbību informācijas saņemšanai un nosūtīšanai.
 • Projekta ietvaros darbam ar uzstādītajām iekārtām apmācīti 75 darbinieki.

Projekta kopējās izmaksas ir 381 309,00 LVL, no tām attiecināmās izmaksas ir 370 404,70 LVL. ERAF līdzfinansējuma apmērs ir 35% no projekta attiecināmām izmaksām jeb 129 641,64 LVL. Pārējo finansējuma daļu projektā nodrošināja Lidosta.

Projekts pabeigts 2012. gada 19. oktobrī.

Projekts tika īstenots 2. Darbības programmas “Uzņēmējdarbība un inovācijas” 2.1. prioritātes “Zinātne un inovācijas” 2.1.2. pasākuma “Inovācijas” 2.1.2.2. aktivitātes “Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde” 2.1.2.2.2. apakšaktivitātes “Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde – atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju ieviešanai ražošanā” ietvaros.