Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +1.5 °C
Rīga
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! No 12.janvāra, ja esi vakcinēts vai pārslimojis Covid-19, ieceļojot Latvijā no Apvienotās Karalistes, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Beļģijas, Īrijas, Vācijas vai Krievijas, Tev vairs nav nepieciešams negatīvs tests! Uzzini vairāk šeit

Bioloģiskā daudzveidība

Drukāt


 

Viens no lidostas “Rīga” mērķiem vides aizsardzībā ir apzināt tās darbības ietekmi uz bioloģisko daudzveidību apkārtējās teritorijās.

 


Kopš 2018.gada lidosta veic teritorijai pieguļošo mežu monitoringu. Monitoringa ietvaros lidostas apkārtnes mežos ir izvietoti desmit kontrolpunkti ar mērķi novērtēt gaisa kuģu dzinēju emisiju ietekmi uz meža ekosistēmu.

Arī iepriekš lidosta ir īstenojusi vairākas vides monitoringa programmas, piemēram, uzskaitot zosis un dzērves pavasara un rudens migrāciju periodā, kā arī svīrveidīgos un bezdelīgveidīgos putnus. Putnu monitoringa ietvaros veikts arī Babītes ezera lielo ķīru koloniju monitorings, kurā noskaidrots, ka lidostas darbība šo putnu dzīvi neietekmē.

Lidosta arī kontrolē dzīvnieku un putnu pārvietošanos lidlaukā un apkārtnē, jo sadursme ar dzīvniekiem vai lieliem putniem var būt par cēloni gaisa kuģa bojājumiem un izraisīt smagas sekas. Dzīvnieku iekļūšanu lidlaukā ierobežo ar nožogojumu un citiem  perimetra aizsardzības pasākumiem, savukārt, lai mazinātu putnu klātbūtni, izmanto tādus aizsardzības pasākumus kā skaņas signālus, zālāja pļaušanu, kukaiņu iznīcināšanu un citus.