Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +5.5 °C
Rīga
San Diego
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! Latvijā vari ieceļot tikai  neatliekamu iemeslu dēļ! Latvijā vari ieceļot tikai tad, ja Tev ir negatīvs Covid-19 tests, kas veikts ar PCR metodi un nodots ne ātrāk kā 72 h pirms iekāpšanas lidmašīnā!  Pirms ieceļošanas Latvijā aizpildi e-apliecinājumu vietnē Covidpass.lv! Ieceļojot Latvijā no trešajām valstīm (valstis, kas nav Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstis, Šveice un Lielbritānija) Tev pēc ieceļošanas nekavējoties jāveic atkārtots Covid-19 tests! Ieceļojot no valstīm, kurās COVID-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50, un jebkuras trešās valsts, jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija, pat ja ir negatīvs Covid-19 tests! Valstu saraksts atrodams www.spkc.gov.lv.

Bioloģiskā daudzveidība

Drukāt


 

Viens no lidostas “Rīga” mērķiem vides aizsardzībā ir apzināt tās darbības ietekmi uz bioloģisko daudzveidību apkārtējās teritorijās.

 


Kopš 2018.gada lidosta veic teritorijai pieguļošo mežu monitoringu. Monitoringa ietvaros lidostas apkārtnes mežos ir izvietoti desmit kontrolpunkti ar mērķi novērtēt gaisa kuģu dzinēju emisiju ietekmi uz meža ekosistēmu.

Arī iepriekš lidosta ir īstenojusi vairākas vides monitoringa programmas, piemēram, uzskaitot zosis un dzērves pavasara un rudens migrāciju periodā, kā arī svīrveidīgos un bezdelīgveidīgos putnus. Putnu monitoringa ietvaros veikts arī Babītes ezera lielo ķīru koloniju monitorings, kurā noskaidrots, ka lidostas darbība šo putnu dzīvi neietekmē.

Lidosta arī kontrolē dzīvnieku un putnu pārvietošanos lidlaukā un apkārtnē, jo sadursme ar dzīvniekiem vai lieliem putniem var būt par cēloni gaisa kuģa bojājumiem un izraisīt smagas sekas. Dzīvnieku iekļūšanu lidlaukā ierobežo ar nožogojumu un citiem  perimetra aizsardzības pasākumiem, savukārt, lai mazinātu putnu klātbūtni, izmanto tādus aizsardzības pasākumus kā skaņas signālus, zālāja pļaušanu, kukaiņu iznīcināšanu un citus.