Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +5.5 °C
Rīga
San Diego
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! Latvijā vari ieceļot tikai  neatliekamu iemeslu dēļ! Latvijā vari ieceļot tikai tad, ja Tev ir negatīvs Covid-19 tests, kas veikts ar PCR metodi un nodots ne ātrāk kā 72 h pirms iekāpšanas lidmašīnā!  Pirms ieceļošanas Latvijā aizpildi e-apliecinājumu vietnē Covidpass.lv! Ieceļojot Latvijā no trešajām valstīm (valstis, kas nav Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstis, Šveice un Lielbritānija) Tev pēc ieceļošanas nekavējoties jāveic atkārtots Covid-19 tests! Ieceļojot no valstīm, kurās COVID-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50, un jebkuras trešās valsts, jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija, pat ja ir negatīvs Covid-19 tests! Valstu saraksts atrodams www.spkc.gov.lv.

Energoresursu pārvaldība

Drukāt


 

Lidosta “Rīga” ar atbildību rūpējas, lai pēc iespējas samazinātu savas saimnieciskās darbības ietekmi uz klimata pārmaiņām. Uzņēmums ievieš energoefektivitātes pasākumus un gādā, lai energoresursi tiktu izmantoti iespējami racionāli. Uzņēmuma patēriņa datus regulāri analizē un izvērtē Energopārvaldības darba grupa. Nozīmīgākie lidostā “Rīga” izmantotie energoresursi ir elektroenerģija, siltumenerģija un degviela.

 


Elektroenerģija

Elektroenerģija ir nozīmīgākais lidostas energoresurss. Lielāko elektroenerģijas patēriņu rada ēku un lidlauka apgaismojuma sistēmas. Lidosta velta lielu uzmanību energoefektivitātes projektu īstenošanai un darbinieku izglītošanai energoefektivitātes jautājumos.

 


Siltumenerģija

Siltumenerģiju lidostas “Rīga” vajadzībām ražo katlu mājā, kurā enerģijas iegūšanai izmanto gan atjaunojamo resursu - šķeldu, gan dabasgāzi.

Ēku siltumenerģijas patēriņa optimizēšanai lidosta "Rīga" izmanto īpaši izstrādātu analītisku programmatūru, kas ļauj savlaicīgi mainīt temperatūru ēkās un veikt citus siltuma zudumu samazināšanas pasākumus.

 


Degviela

Visvairāk degvielas lidostā patērē sniega tīrīšanas tehnika un transportlīdzekļi, kurus izmanto pasažieru pārvadāšanai un gaisa kuģu apkalpošanai. Degvielas patēriņu lidostā ietekmē klimatiskie apstākļi, tāpēc tas gadu no gada var būtiski mainīties.

Lidostas “Rīga” autoparks pēdējos gados ir kļuvis energoefektīvāks  un videi draudzīgāks. Lai veicinātu racionālu degvielas izmantošanu, lidosta arī izglīto darbiniekus.

Transportlīdzekļu apgādei ar degvielu lidostā ir izbūvēts degvielas uzpildes punkts.