Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +5.5 °C
Rīga
San Diego
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! Latvijā vari ieceļot tikai  neatliekamu iemeslu dēļ! Latvijā vari ieceļot tikai tad, ja Tev ir negatīvs Covid-19 tests, kas veikts ar PCR metodi un nodots ne ātrāk kā 72 h pirms iekāpšanas lidmašīnā!  Pirms ieceļošanas Latvijā aizpildi e-apliecinājumu vietnē Covidpass.lv! Ieceļojot Latvijā no trešajām valstīm (valstis, kas nav Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstis, Šveice un Lielbritānija) Tev pēc ieceļošanas nekavējoties jāveic atkārtots Covid-19 tests! Ieceļojot no valstīm, kurās COVID-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50, un jebkuras trešās valsts, jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija, pat ja ir negatīvs Covid-19 tests! Valstu saraksts atrodams www.spkc.gov.lv.

Ūdens un augsne

Drukāt

Dzeramais ūdens

Dzeramo ūdeni lidosta “Rīga” iegūst no teritorijā izvietotiem artēziskajiem urbumiem 165 līdz 180 metru dziļumā. Ūdens pirms tā lietošanas tiek apstrādāts, nodrošinot atbilstību dzeramā ūdens kvalitātes prasībām. Dzeramais ūdens tiek piegādāts arī gaisa kuģiem.

Pasažieru ērtībai terminālī vairākās vietās ir pieejami dzeramā ūdens automāti, no kuriem ūdeni var iepildīt pasažieru termosos un vairākkārt lietojamās pudelēs. 

Lai samazinātu ūdens patēriņu, visās lidostas termināļa labierīcībās ir uzstādītas ūdeni taupošas santehnikas iekārtas. 

 


Notekūdeņi

Lietus notekūdeņus lidostas teritorijā savāc lietus savākšanas sistēmā, kur tos attīra no naftas produktiem un novada meliorācijas grāvjos. Tā kā ūdens no meliorācijas grāvjiem tālāk ietek Neriņas upē un lielākajā ūdenstilpnē lidostas tuvumā - Babītes ezerā, lai pārliecinātos par novadīto lietus notekūdeņu kvalitāti, lidosta regulāri veic šo notekūdeņu kvalitātes kontroli, lai tie atbilstu visām normatīvo aktu prasībām.

Pazemes ūdens kvalitātes un piesārņojuma kontrolei ir izveidoti astoņi novērošanas urbumi. Trīs urbumi ir izvietoti pie uzņēmuma degvielas uzpildes punkta, savukārt pieci urbumi ir izvietoti gar skrejceļu. Augsnes un pazemes ūdeņu stāvokļa monitorings ļauj savlaicīgi konstatēt piesārņojumu un veikt tā izplatību ierobežojošus pasākumus.

 


Piesārņotās vietas

Lidostas teritorijā un tās tiešā tuvumā kopš Padomju Savienības laikiem atrodas trīs piesārņotas un divas potenciāli piesārņotas vietas*. Šajās vietās bija izvietotas militāras nozīmes ķīmisko vielu uzglabāšanas  tvertnes dažādu naftas produktu uzglabāšanai un pārkraušanai. Kad Padomju Savienības norieta laikā 80-to gadu beigās tvertnes un iekārtas tika likvidētas, naftas produkti nonāca gruntī, piesārņojot augsni un gruntsūdeņus.

Lidosta un tās teritorijā esošie uzņēmumi ir veikuši detalizētu vēsturiskā piesārņojuma izpēti, novērtējot piesārņojuma izplatības raksturu un piesārņojuma līmeni.  Izpētes rezultāti ļauj pieejamo resursu ietvaros veikt nepieciešamos attīrīšanas darbus.

 


*VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” “Piesārņoto un potenciāli piesārņoto vietu reģistrs”