Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +22.6 °C
Rīga
Fairfield
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! Latvijā vari ieceļot tikai  neatliekamu iemeslu dēļ! Latvijā vari ieceļot tikai tad, ja Tev ir negatīvs Covid-19 tests, kas veikts ar PCR metodi un nodots ne ātrāk kā 72 h pirms iekāpšanas lidmašīnā!  Pirms ieceļošanas Latvijā aizpildi e-apliecinājumu vietnē Covidpass.lv! Ieceļojot Latvijā no trešajām valstīm (valstis, kas nav Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstis, Šveice un Lielbritānija) Tev pēc ieceļošanas nekavējoties jāveic atkārtots Covid-19 tests! Ieceļojot no valstīm, kurās COVID-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50, jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija, pat ja ir negatīvs Covid-19 tests! Valstu saraksts atrodams www.spkc.gov.lv.

Vides troksnis

Drukāt

 


 

Kā skrejceļa, manevrēšanas ceļu, peronu, termināla un citas infrastruktūras īpašnieks lidosta “Rīga” ir atbildīga par trokšņa pārvaldīšanu.

 


Ārpus lidostas teritorijas būtisku ietekmi rada tikai gaisa kuģu troksnis. Nosacījumi trokšņa pārvaldīšanai ir izvirzīti gan B kategorijas atļaujā, gan 2014. gada Ministru kabineta noteikumos Nr. 16 “Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība”.

Lai novērtētu gaisa kuģu pacelšanās un nosēšanās trokšņa līmeni lidostas apkaimē, ietekmēto iedzīvotāju skaitu un teritorijas un iedzīvotājus, kas ir pakļauti trokšņa robežlielumu pārsniegumiem, reizi piecos gados tiek sagatavota trokšņa stratēģiskā karte.

Balstoties uz trokšņa stratēģisko karti, lidosta sagatavo Rīcības plānu trokšņa samazināšanai, kas ir nozīmīgākais instruments gaisa kuģu trokšņa pārvaldīšanā. Rīcības plānu izstrādā lidostas Vides trokšņa pārvaldības darba grupa. To vada lidosta un tajā līdzdarbojas Mārupes novada, Babītes novada, Rīgas Domes, Veselības inspekcijas, VVD Lielrīgas reģionālās pārvaldes, nacionālās aviokompānijas “airBaltic” un VAS “Latvijas gaisa satiksme” pārstāvji.

Lidostas Vides trokšņa laboratorija - akreditēta testēšanas institūcija - veic gaisa kuģu trokšņa monitoringu, kas atspoguļo gaisa kuģu trokšņa mainību laikā.

Ieviešot Rīcības plānā paredzētos pasākumus, lidosta regulāri apkopo un izvērtē šādu informāciju: