Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +15.6 °C
Rīga
Fairfield
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! Saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem no 21.septembra līdz 28.septembrim nav atļauti lidojumi no/uz Spāniju, Andoru, Franciju un Čehiju, kā arī valstīm ārpus Eiropas Savienības, kuras nav iekļautas Eiropas Komisijas drošo valstu sarakstā! Ieceļojot no valstīm, kurās COVID-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 16, jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija! Valstu saraksts atrodams www.spkc.gov.lv

Gaisa kuģu procedūru izmaiņu izvērtējums

Drukāt

 

2018. gada 6. decembrī stājās spēkā izmaiņas gaisa kuģu lidojumu procedūrās, ko paredzēja 2014. gada sākumā apstiprinātais lidostas  "Rīga" Rīcības plāns trokšņa samazināšanai. 

 


2018.gada lidostas Rīcības plāns trokšņa samazināšanai paredzēja lidostai veikt gaisa kuģu trajektoriju izvērtējumu pirms un pēc procedūru izmaiņu stāšanās spēkā. Lidosta veica gaisa kuģu trajektoriju analīzi laika posmā no 2018.gada 1.oktobra līdz 2019.gada 28.februārim, datus iedalot pirms un pēc 2018.gada 6.decembra. Izmaiņas lidojumu procedūrās ir mazinājušas apdzīvotu vietu pārlidojumus, sevišķi Spilves ciemu. Lidosta konstatēja vairākus gadījumus, kad gaisa kuģu trajektorijas nav optimālas, tomēr, ņemot vērā plānoto noteiktas veiktspējas navigācijas procedūru ieviešanu līdz 2020.gada 31.decembrim, šobrīd nav lietderīgi uzsākt izmaiņu procesu. 

2019.gada 30.aprīlī Lidostas Vides trokšņa pārvaldības darba grupa izskatīja Lidostas sagatavoto izvērtējumu, un lēma:

Darba grupa pieņem zināšanai Lidostas veikto izvērtējumu, kas pievienots protokola 1. un 2. pielikumā un vienbalsīgi saskaņo esošo procedūru saglabāšanu līdz 2020. gada 31. decembrim, kad lidojumiem no VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” tiek plānots ieviest noteiktas jaunas veiktspējas navigācijas procedūras. Esošo procedūru izmaiņas līdz 2020.gada 31.decembrim saskaņā ar lidostas veikto pētījumu nav lietderīgas, jo izmaiņu process prasīs vismaz gadu, papildus finanšu līdzekļus, un izstrādāto procedūru pielietošanas periods būs pārāk īss, tas ir tikai līdz 2020.gada 31.decembrim.

Sanāksmes protokols un tā pielikumi, tai skaitā ar Lidostas veikto izvērtējumu, ir pieejams šeit.