Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +26.3 °C
Rīga
Fairfield
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! Latvijā vari ieceļot tikai  neatliekamu iemeslu dēļ! Latvijā vari ieceļot tikai tad, ja Tev ir negatīvs Covid-19 tests, kas veikts ar PCR metodi un nodots ne ātrāk kā 72 h pirms iekāpšanas lidmašīnā!  Pirms ieceļošanas Latvijā aizpildi e-apliecinājumu vietnē Covidpass.lv! Ieceļojot Latvijā no trešajām valstīm (valstis, kas nav Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstis, Šveice un Lielbritānija) Tev pēc ieceļošanas nekavējoties jāveic atkārtots Covid-19 tests! Ieceļojot no valstīm, kurās COVID-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50, jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija, pat ja ir negatīvs Covid-19 tests! Valstu saraksts atrodams www.spkc.gov.lv.

Gaisa kuģu trokšņa indekss 2018.gadā

Drukāt

 

Rīcības plānā trokšņa samazināšanai tika paredzēts izveidot trokšņa indeksu, kas balstīts uz gaisa kuģu sertifikācijas datiem. 2018. gadā gaisa kuģu trokšņa indekss bija 84414.

 


Indeksa metodoloģija būtiski palielina vakara un nakts lidojumu ietekmi. Viens vakara lidojums atbilst 3 dienas lidojumiem, bet viens nakts lidojums atbilst 10 dienas lidojumiem. Indekss novērtē gaisa kuģu sertificēto trokšņa līmeni un to, kurā diennakts laikā tiek izpildīti lidojumi.

Trokšņa indekss 2018. gadā ir pieaudzis līdz 84414, pārsniedzot 2018. gada lidojumu skaitu - 83467. Tas nozīmē, ka viena lidojuma ietekme 2018. gadā ir nedaudz lielāka kā 2017. gadā, kas ir atskaites gads neskatoties uz būtisku klusāku gaisa kuģu tipu, galvenokārt Airbus A220-300, lidojumu skaita pieaugumu.

Trokšņa indeksa vērtību ietekmē gaisa kuģu skaits, to sadalījums diennakts daļās un to skaļums. Gaisa kuģu skaita pieaugums palielināja trokšņa indeksu par 11,5%, nakts un vakara lidojumu skaita īpatsvars to palielināja par 1,8%, bet gaisa kuģu skaļums to samazināja par 0,2%.

Četras aviokompānijas - AirBaltic Corporation, Ryanair, WizzAir un Russian International Airlines, kas veic visvairāk reisu un visas 2018. gadā palielināja lidojumu skaitu, rada arī vislielāko trokšņa indeksa daļu (67,8%).

AirBaltic Corporation flote ir palikusi klusāka, bet tā indeksa pieaugumu noteica lidojumu skaita pieaugums, kas bijis straujāks par flotes uzlabojumiem, konkrēti Airbus A220-300 ieviešanu. Lidojumu sadalījuma izmaiņām pa diennakts daļām nebija nozīmīgas ietekmes. Trokšņa indeksa vērtība AirBaltic lidojumiem ir pieaugusi par 7,8%

Ryanair izmaiņas un cēloņu sadalījums bija ļoti tuvs kopējām izmaiņām, trokšņa indeksa pieaugums par 14,1%.

Russian International Airlines nedaudz biežāk veica lidojumus naktīs, vairāk izmantoja lielākus gaisa kuģus un veica vairāk lidojumus, tāpēc tā radītās trokšņa indeksa izmaiņas pieauga par 17,6%

Wizz Air lidojumu īpatsvara vakarā un naktī samazinājums kompensēja lidojumu skaita pieaugumu, kā rezultātā trokšņa indekss pieauga par 0,6%.

Gaisa kuģu skaļums ir samazinājies arī Lufthansai, kas skaidrojams ar Airbus A320 NEO īpatsvara pieaugumu, nedaudz arī Norwegian AirShuttle, kas saistīts ar Boeing 737 MAX gaisa kuģu lietošanas uzsākšanu. Daudzas aviokompānijas ir uzsākušas skaļāku gaisa kuģu izmantošanu, piemēram, Ukraine International Airlines, LOT Polish Airlines, Scandinavian Air System, TNT Airways, kas galvenokārt ir saistīts ar lielāku gaisa kuģu izmantošanu, piemēram, LOT Polish Airlines 2017. gadā gandrīz 80% lidojumu veica ar DH8D, kam ir 78 pasažieru vietas, bet gandrīz visu pārējos lidojumus ar E170, kam ir 70 vietas, bet 2018. gadā 50% lidojumus veica ar CRJ9, kam ir 90 vietas, atlikušos lidojumus izpildot ar DH8D un E170.

Vairākas aviokompānijas ir būtiski palielinājušas lidojumu īpatsvaru vakarā vai naktī, piemēram, Ukraine International Airlines, Norwegian Air Shuttle, LOT Polish Airlines, Uzbekistan Airways un citas ar mazāku ietekmi. Tikai Wizz Air un Scandinavian Air System ir būtiski samazinājušas vakara un nakts lidojumu īpatsvaru.


 

Kopsavilkums

 • 2018. gadā vakara vai nakts lidojumu īpatsvara, kas izsvērts pēc gaisa kuģu skaļuma, pieaugums palielinājis trokšņa indeksu par 1,8% salīdzinot ar 2017. gadu.
 • 2018. gadā bija būtisks lidojumu skaita pieaugums.
 • AirBaltic Corporation, Lufthansa un  Norwegian Air Shuttle ieviestie jaunie klusākie gaisa kuģu modeļi (Airbus A220-300, Airbus A320 NEO un Boeing 737-8 Max), trokšņa indeksu ir samazinājuši. LOT Polish Airlines, Ukraine International Airlines, TNT Airways, Skandinavian Air Systems, kā arī mazākā mērā citas aviokompānijas, izmantojot lielākus un līdz ar to skaļākus gaisa kuģus, ir veicinājušās trokšņa indeksa pieaugumu. Jauno gaisa kuģu ieviešanas radītais trokšņa indeksa samazinājums ir tikai nedaudz pārsniedzis lielāku gaisa kuģu izmantošanas radīto trokšņa indeksa pieaugumu.