Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +26.3 °C
Rīga
Fairfield
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! Latvijā vari ieceļot tikai  neatliekamu iemeslu dēļ! Latvijā vari ieceļot tikai tad, ja Tev ir negatīvs Covid-19 tests, kas veikts ar PCR metodi un nodots ne ātrāk kā 72 h pirms iekāpšanas lidmašīnā!  Pirms ieceļošanas Latvijā aizpildi e-apliecinājumu vietnē Covidpass.lv! Ieceļojot Latvijā no trešajām valstīm (valstis, kas nav Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstis, Šveice un Lielbritānija) Tev pēc ieceļošanas nekavējoties jāveic atkārtots Covid-19 tests! Ieceļojot no valstīm, kurās COVID-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50, jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija, pat ja ir negatīvs Covid-19 tests! Valstu saraksts atrodams www.spkc.gov.lv.

Lidostas “Rīga” Rīcības plāns trokšņa samazināšanai

Drukāt

 


 

Lidostas "Rīga" Trokšņu samazināšanas rīcības plāns nosaka pasākumu kopumu, kuru mērķis ir mazināt gaisa kuģu radītā vides trokšņa  ietekmi un trokšņa robežlielumu pārsniegumam pakļauto iedzīvotāju skaitu.

 


Pirmais lidostas "Rīga" Trokšņa samazināšanas rīcības plāns tika apstiprināts 2014.gadā un visi tajā plānotie pasākumi ir īstenoti. 

2018. gada 10. decembrī lidostas valde apstiprināja jaunu VAS  "Starptautiskā lidosta  "Rīga" Rīcības plānu trokšņa samazināšanai un tā kopsavilkumu. Tas tika izstrādāts, lidostai sadarbojoties ar pašvaldībām, valsts institūcijām, aviokompānijām un VAS “Latvijas gaisa satiksme”. Iedzīvotāji varēja sniegt priekšlikumus Rīcības plānam no 2018.gada 19.septembra līdz 2018.gada 19.oktobrim. Iedzīvotāju priekšlikumi tika izvērtēti, un daļa no tiem ir iestrādāti Rīcības plānā. Rīcības plānu ir saskaņojusi lidostas Vides trokšņa pārvaldības darba grupa un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Rīcības plāns attiecas uz teritoriju, kuru skar gaisa kuģu troksnis Mārupes novada, Babītes novada un Rīgas pilsētas teritorijās.

Rīcības plāns iekļauj pasākumus, kas paredz:

 • mazināt gaisa kuģu dzinēju pārbaužu ietekmi uz Skultes ciemu;
 • palielināt skrejceļa galu manevrēšanas ceļu izmantošanas īpatsvaru nakts laikā;
 • optimizēt gaisa kuģu pacelšanās vertikālo profilu;
 • palielināt nepārtrauktas augstuma samazināšanas operāciju īpatsvaru;
 • mazināt pārlidojumus pār Jaunmārupes un Vētras ciemiem nakts laikā;
 • ieviest dažādus pasākumus komunikācijas ar sabiedrību uzlabošanai;
 • veikt izpēti par finanšu instrumentu ieviešanu klusāku gaisa kuģu tipu veicināšanai.