Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +15.8 °C
Rīga
Fairfield
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! Saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem no 21.septembra līdz 28.septembrim nav atļauti lidojumi no/uz Spāniju, Andoru, Franciju un Čehiju, kā arī valstīm ārpus Eiropas Savienības, kuras nav iekļautas Eiropas Komisijas drošo valstu sarakstā! Ieceļojot no valstīm, kurās COVID-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 16, jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija! Valstu saraksts atrodams www.spkc.gov.lv

COVID-19: Informācija aviokompānijām

Drukāt

 

Ministru Kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumi Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” nosaka prasības un ierobežojumus epidemioloģiski drošai pakalpojumu sniegšanai Latvijā. Noteikumu 5.nodaļa nosaka ierobežojumus starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem, tūrismam un ceļošanai, tostarp gaisa pārvadājumiem.

 


 

Būtiskākie ierobežojumi

No 2020.gada 10.jūnija ir atļauts veikt starptautiskos pasažieru lidojumus no un uz valstīm ar zemu vai vidēju Covid-19 inficēšanās risku saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā publicēto sarakstu. Zema un vidēja riska valsis ir valstis, kur 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir mazāks par 25. Sarakstā tās atzīmētas sarkanā un dzeltenā krāsā. Lidojumi ir aizliegti uz valstīm ar augstu inficēšanās risku – atzīmētas ar sarkanu. Valstu saraksts mājas lapā tiks atjaunots reizi nedēļā – piektdienās.
Pirms ierašanās Latvijas Republikā persona, kura ieceļo, izmantojot starptautisko pārvadātāju pakalpojumus, rakstiski apliecina, ka, ierodoties Latvijā, ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Apliecinājumā persona norāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, kontakttālruni saziņai un faktiskās dzīvesvietas adresi, kurā persona būs sasniedzama, kā arī valstis un izbraukšanas datumus, kurās persona uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijā. Attiecīgais pārvadātājs ir atbildīgs par aizpildīta personas apliecinājuma iespējami ātru nodošanu Valsts robežsardzei vai Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC). Plašāka informācija un anketas pieejamas Satiksmes ministrijas mājas lapā.

 

Plašākai informācijai lūdzam sazināties ar:

Aviācijas pakalpojumu un biznesa attīstības departaments

Tel.: +371 67207430

GSM: +371 26551713

Fax: +371 67211767

Rakstīt e-pastu