Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +6.3 °C
Rīga
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību ieceļotājiem no Ukrainas! Ja neesi vakcinēts vai pārslimojis, no trešdienas, 22.septembra, ieceļojot Latvijā, Tev jāveic atkārtots Covid-19 tests! Uzzini vairāk šeit!

COVID-19: Informācija aviokompānijām

Drukāt

 

Ministru Kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumi Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” nosaka prasības un ierobežojumus epidemioloģiski drošai pakalpojumu sniegšanai Latvijā. Noteikumu 5.nodaļa nosaka ierobežojumus starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem, tūrismam un ceļošanai, tostarp gaisa pārvadājumiem.

 


 

Būtiskākie ierobežojumi

No 2020.gada 10.jūnija ir atļauts veikt starptautiskos pasažieru lidojumus no un uz valstīm ar zemu vai vidēju Covid-19 inficēšanās risku saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā publicēto sarakstu. Zema un vidēja riska valsis ir valstis, kur 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir mazāks divkāršu ES/EEZ valstu un Apvienotās Karalistes vidējo rādītāju. Sarakstā tās atzīmētas sarkanā un dzeltenā krāsā. Lidojumi ir aizliegti uz valstīm ar augstu inficēšanās risku – atzīmētas ar sarkanu. Valstu saraksts mājas lapā tiks atjaunots reizi nedēļā – piektdienās.

No 12.oktobra visiem pasažieriem pirms ierašanās Latvijā vietnē covidpass.lv jāaizpilda e-apliecinājums, apliecinot, ka, ierodoties Latvijā, ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Apliecinājumā persona norāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, kontakttālruni saziņai un faktiskās dzīvesvietas adresi, kurā persona būs sasniedzama, kā arī valstis un izbraukšanas datumus, kurās persona uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijā. 

Pēc anketas aizpildīšanas pasažieris saņem personalizētu QR kodu. Gaisa pārvadātājiem ir pienākums vizuāli pārbaudīt QR koda esamību mobilajā ierīcē vai drukātā veidā pirms iekāpšanas gaisa kuģī. Ja pasažieris nevar uzrādīt QR kodu, gaisa pārvadātājs ir tiesīgs atteikt lidojumu vai aicināt pasažieri aizpildīt e-apliecinājumu mobilajā ierīcē. Ja pasažieris ir pazaudējis QR kodu, viņš to var atjaunot vietnē covidpass.lv. 

QR koda paraugs:


Plašākai informācijai lūdzam sazināties ar:

Aviācijas pakalpojumu un biznesa attīstības departaments

Tel.: +371 67207430

GSM: +371 26551713

Fax: +371 67211767

Rakstīt e-pastu