Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +15.9 °C
Rīga
Houston
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! Saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem līdz 2020.gada 11.jūlijam nav atļauti lidojumi uz Zviedriju, Portugāli, Luksemburgu, Melnkalni, Serbiju un valstīm ārpus Eiropas Savienības, kuras nav iekļautas Eiropas Komisijas drošo valstu sarakstā!

COVID-19: Informācija aviokompānijām

Drukāt

 

Ministru Kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumi Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” nosaka prasības un ierobežojumus epidemioloģiski drošai pakalpojumu sniegšanai Latvijā. Noteikumu 5.nodaļa nosaka ierobežojumus starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem, tūrismam un ceļošanai, tostarp gaisa pārvadājumiem.

 


 

Būtiskākie ierobežojumi

No 2020.gada 10.jūnija ir atļauts veikt starptautiskos pasažieru lidojumus no un uz valstīm ar zemu vai vidēju Covid-19 inficēšanās risku saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā publicēto sarakstu. Zema un vidēja riska valsis ir valstis, kur 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir mazāks par 25. Sarakstā tās atzīmētas sarkanā un dzeltenā krāsā. Lidojumi ir aizliegti uz valstīm ar augstu inficēšanās risku – atzīmētas ar sarkanu. Valstu saraksts mājas lapā tiks atjaunots reizi nedēļā – piektdienās.
Ja persona pēdējo 14 dienu laikā ir uzturējusies valstī, uz kuru ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi un kur 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir augstāks par 15 (augsta vai vidēja riska valstis, sarakstā atzīmētas ar dzeltenu un sarkanu), pasažieriem ir rakstiski jāapliecina, ka, ierodoties Latvijā, ievēros īpašos piesardzības pasākumus, tai skaitā nodrošinās pašizolāciju savā uzturēšanās vietā 14 dienas kopš riska valsts pamešanas brīža. Šiem pasažieriem pirms ielidošanas jāaizpilda anketa, norādot kontaktinformāciju un plānoto uzturēšanās vietu.

 

Plašākai informācijai lūdzam sazināties ar:

Aviācijas pakalpojumu un biznesa attīstības departaments

Tel.: +371 67207430

GSM: +371 26551713

Fax: +371 67211767

Rakstīt e-pastu