Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +13.7 °C
Rīga
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību ieceļotājiem no Ukrainas! Ja neesi vakcinēts vai pārslimojis, no trešdienas, 22.septembra, ieceļojot Latvijā, Tev jāveic atkārtots Covid-19 tests! Uzzini vairāk šeit!

Aviodrošības prasības

Drukāt

Bīstamās vielas

Šķidrumi rokas bagāžā

Aizliegtie priekšmeti

Litija baterijas

Eiropas Komisija ir apstiprinājusi aviopārvadājumos aizliegto priekšmetu sarakstu, kas ir spēkā visā Eiropas Savienībā. Tajā iekļauti priekšmeti un vielas, kuru pārvadāšana civilās aviācijas gaisa kuģos ir kategoriski aizliegta vai arī atļauta ar īpašiem nosacījumiem.

Saskaņā ar šo Eiropas Komisijas dokumentu un nacionālo aviodrošības programmu aviodrošības inspektoriem ir tiesības aizliegto priekšmetu un vielu kategorijai pieskaitīt arī citus šķietami nekaitīgus priekšmetus vai vielas un nepieļaut to nogādi gaisa kuģī.

Aizliegto priekšmetu kategorijā tiek iekļauti visi priekšmeti un vielas, kas var tikt izmantoti kā uzbrukuma vai aizsardzības ieroči un var radīt draudus lidojuma drošībai, personu veselībai un dzīvībai. Šajā kategorijā ietilpst arī ārēji nevainīgi priekšmeti, tai skaitā kabatas naži, šaujamieroča formā izgatavotas šķiltavas, Strike anywhere tipa sērkociņi, Blue flame vai Cigar šķiltavas ir aizliegts pārvadāt gan rokas, gan reģistrētajā bagāžā, dažāda veida suvenīrizstrādājumi, kuri var tikt izmantoti miesas bojājumu nodarīšanai, un pat alkoholiski dzērieni, stiprāki par 70%. Lielāko daļu sarakstā minēto priekšmetu atļauts pārvadāt reģistrētajā bagāžā.

Lai izvairītos no pārpratumiem un konfliktiem drošības pārbaudes laikā, iesakām

 • gaisa kuģa salonā ņemt līdzi tikai tos priekšmetus, kuri tev būs nepieciešami lidojuma laikā;
 • iegādājoties aviobiļeti, konsultēties ar aviosabiedrības pārstāvi par spēkā esošajiem aizliegumiem, jo aviosabiedrība ir tiesīga noteikt papildu ierobežojumus attiecībā uz aizliegtajiem priekšmetiem un vielām savos gaisa kuģos;
 • pirms dodies reģistrēties lidojumam, ieskaties reģistrācijas zonā izvietotajos aizliegto priekšmetu/vielu plakātos!

   

Ņemot vērā lidsabiedrības Uzbekistan Airways un Uzbekistānas Civilās aviācijas aģentūras prasības, pasažieriem, kuri izmanto gaisa pārvadātāja Uzbekistan Airways pakalpojumus, ir aizliegts gaisa kuģa salonā pārvadāt sērkociņus un šķiltavas.

Katrai lidsabiedrībai ir savi noteikumi bagāžas pārvadāšanai. Tie attiecas gan uz lidmašīnas salonā ņemamās rokas bagāžas daudzumu un svaru, gan reģistrēto bagāžu, kas jānodod reģistrējoties vai pie bagāžas galdiņa.

Pirms ceļošanas rūpīgi iepazīsties ar aviokompānijas noteikumiem tās mājaslapā vai zvanot uz konkrētās aviokompānijas norādīto tālruni.

Gadījumā, ja tava bagāža nav atceļojusi kopā ar tevi, meklē padomu ielidošanas servisa birojos, kas atrodas ielidošanas zālēs pirms muitas kontroles.

Tālr.: +371 67207236
E-pasts: arrival.service@riga-airport.com

Atpakaļ