Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +1.5 °C
Rīga
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! No 12.janvāra, ja esi vakcinēts vai pārslimojis Covid-19, ieceļojot Latvijā no Apvienotās Karalistes, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Beļģijas, Īrijas, Vācijas vai Krievijas, Tev vairs nav nepieciešams negatīvs tests! Uzzini vairāk šeit

Ceļošana ar bērniem

Drukāt

PIRMS LIDOJUMA

Iepazīsties ar aviokompānijas noteikumiem!

Katrai lidsabiedrībai ir savi noteikumi ceļošanai ar bērniem. Tie attiecas gan uz grūtnieču ceļošanu, ceļošanu ar jaundzimušajiem un maziem bērniem, bērna ceļošanu bez pavadoņa, noteikumiem par sēdeklīšu izmantošanu lidmašīnu salonos u.c. Pirms ceļošanas ar bērniem vai bērnu došanās ceļā bez pavadoņa aicinām rūpīgi iepazīties ar aviokompānijas noteikumiem tās mājaslapā vai zvanot uz konkrētās aviokompānijas tālruni! Lidostā "Rīga" strādājošo aviokompāniju kontaktinformāciju meklē šeit.

Pārbaudi, kādi dokumenti bērnam nepieciešami!

Lai šķērsotu valsts robežu, bez personu apliecinoša dokumenta (pase vai ID karte) bērnam var būt nepieciešami arī citi dokumenti, piemēram, notariāli apliecināta vecāku pilnvara. Bērnu ceļošanas kārtību nosaka 03.08.2010. Ministru kabineta noteikumi Nr. 721 „Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu”. Ja rodas jautājumi vai neskaidrības par bērnu ceļošanas kārtību un citiem ceļošanas jautājumiem, zvani uz Valsts robežsardzes diennakts tālruni 67075718, 67075616, raksti uz e-pastu: robezsardze@rs.gov.lv vai meklē informāciju robežsardzes mājas lapā www.rs.gov.lv, sadaļās „Robežas šķērsošana” un „Jautājumi un atbildes”.

Pirms ceļojuma iesakām arī iepazīties ar prasībām ceļošanai ar bērnu valstī, uz kuru plānojat doties. To var izdarīt attiecīgās valsts diplomātiskajā pārstāvniecībā.

Lidostas darbiniekiem ir pienākums atteikt reģistrāciju bērniem, kuri lido vieni, ja tiem nav pareizi noformēti dokumenti!

 

LIDOSTĀ

Lidosta "Rīga" īpaši rūpējas par ģimenem ar bērniem, piedāvājot dažādas ērtības.

Bērnu ratiņi

Ģimenēm ar maziem bērniem lidostas termināļa pasažieru zonā ir pieejami bezmaksas bērnu ratiņi. Tie atrodami svarīgākajos plūsmu krustpunktos - izlidojot uzreiz aiz drošības kontroles, ielidojot - ārpus Šengenas atlidošanā, 1.stāvā, kā arī B iekāpšanas sektoros (pretī kafejnīcai Yakuza sushi & Asian fusion). Ja ceļojat transfērā – pie E atlidošanas ieejas (Šengenas atlidošana), kā arī ārpus Šengenas atlidošanā 1.stāvā, pie robežšķērsošanas vietas. Ratiņi ir apzīmēti ar lidostas "Rīga" logo. Lūdzam ņemt vērā, ka bērnu ratiņi ir ierobežotā skaitā un pasažieru pieplūduma stundās tie var nebūt pieejami.

Rotaļu laukumi

Mazajiem pasažieriem lidostā "Rīga" ir pieejami trīs aizraujoši rotaļu laukumi. Termināļa B izlidošanas sektorā atrodas "Ergo" rotaļu laukums aktīvai un radošai darbībai, savukārt C izlidošanas sektora Šengenas un ārpus Šengenas zonā bērni var izspēlēt lidostas darbinieces Evas Heisleres zīmēto "aerocirku".

Zīdaiņu pārtīšanas istabas

Lidostā "Rīga" ģimenēm ar zīdaiņiem pieejamas piecas pārtīšanas istabas. To atrašanās vietu meklē termināļa plānā!

Bērns bez pavadības

Lidostā “Rīga” tiek piedāvāta iespēja ģimenēm, kuru bērni dodas ceļojumā bez pieaugušo pavadības uz kādu no Šengenas zonas valstīm, pavadīt bērnu līdz iekāpšanas sektoram. Atgādinām, ka gan bērnam, gan pavadošajai personai, pirms ienākšanas terminālī, jābūt uzvilktai sekas maskai vai respiratoram.

Ar pilnu noteikumu tekstu var iepazīties šeit.


 

Atpakaļ