Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga -0.7 °C
Rīga
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Ceļošana ar dzīvniekiem

Drukāt

 

Ja vēlies ceļot kopā ar savu četrkājaino mīluli, vispirms rūpīgi iepazīsties gan ar izvēlētā gaisa pārvadātāja noteikumiem, gan Eiropas Savienības prasībām ceļošanai ar dzīvniekiem, gan tās konkrētās valsts prasībām, uz kurām plāno doties ceļojumā, it īpaši, ja tā nav Eiropas Savienības valsts.

 


Ņem vērā, ka ne visas lidsabiedrības ļauj pārvadāt dzīvniekus – noskaidro to pirms biļešu iegādes pie visiem pārvadātājiem, kuru pakalpojumus plāno izmantot lidojuma laikā!

Katrai lidsabiedrībai var būt savi noteikumi ceļošanai ar dzīvniekiem. Tie attiecas gan uz dzīvnieku pārvietošanu gaisa kuģa salonā, ceļošanas ierobežojumiem konkrētu šķirņu suņiem, prasībām transporta konteineriem, to izmēram un aprīkojumam u.c. Pirms ceļošanas ar dzīvniekiem vai dzīvnieku nosūtīšanas bez pavadoņa aicinām rūpīgi iepazīties ar aviokompānijas noteikumiem tās mājaslapā vai zvanot uz konkrētās aviokompānijas tālruni! Lidostā "Rīga" strādājošo aviokompāniju kontaktinformāciju meklē šeit.

Lai dotos ceļojumā, dzīvniekam ir nepieciešami dažādi dokumenti - Eiropas Savienības lolojumdzīvnieka pase vai cits dokuments atkarībā no dzīvnieka sugas un pārvadāšanas prasībām. Tāpat jābūt veiktām noteiktām vakcinācijām un dzīvniekam jābūt identificējamam - apzīmētam ar mikročipu vai citādā veidā atkarībā no dzīvnieka sugas.

Par prasībām ceļošanai ar dzīvniekiem Eiropas Savienībā vairāk uzzini Pārtikas un veterinārā dienesta mājas lapā. Pirms ceļojuma iesakām arī iepazīties ar prasībām ieceļošanai ar dzīvnieku valstī, uz kuru plānojat doties. To var izdarīt attiecīgās valsts diplomātiskajā pārstāvniecībā.

Lidostas skaļā un trokšņainā vide, dažādās smaržas un skaņas, liels daudzums svešu cilvēku  dzīvniekam ir ļoti stresaina, tāpēc paša dzīvnieka un apkārtējo drošībai, gan uzturoties lidostā “Rīga”, gan lidojuma laikā dzīvniekiem ir jāatrodas transportēšanas konteinerā vai somā, kas ir piemērots augumam, labi ventilēts, no kura nevar izbēgt un kas ir ūdensizturīgs.

Drošības kontroles laikā dzīvnieks tiek izņemts no transportēšanas konteinera/somas.

 

Uzklikšķini uz attēla un uzzini svarīgāko par ceļošanu ar dzīvniekiem! 

 

Veterinārārsta ieteikumi: kā sagatavot dzīvnieku ceļojumam?

Jebkurš ceļojums saistās ar zināmu satraukumu. Arī mājdzīvniekiem, it sevišķi, ja tā ir pirmā ceļošanas pieredze, lidojums var radīt milzīgu stresu, tāpēc, lai viss noritētu iespējami gludāk, ir būtiski ceļojumam sākt gatavoties laikus. Sadarbībā ar veterinārārsti Dr. Leldi Mencendorfu lidosta “Rīga” ir izstrādājusi vispārējās vadlīnijas, kā labāk sagatavot mājdzīvnieku ceļojumam.*

 


PIRMS LIDOJUMA

Zini noteikumus!

Katrai aviokompānijai ir sava noteikta kārtība, kā ceļot ar mājdzīvniekiem. Biežāk sastopamās aviokompāniju prasības ir:

 • mājdzīvniekam ir jābūt vecākam par 12 nedēļām,
 • dzīvniekam jābūt vakcinācijas sertifikātam un labā veselības stāvoklī,
 • ilgākam ceļojumam jānodrošina pietiekams daudzums pārtikas un ūdens,
 • ir noteikti dzīvnieku ceļojuma konteinera parametri – izmērs, materiāls, restes, slēdzenes, ventilācija un citas.

Aviobiļešu iegāde

Aviobiļeti ceļošanai ar dzīvnieku var iegādāties tikai klātienē lidostā vai telefoniski. Tirdzniecības pārstāvis un aviokompānija obligāti ir jāinformē par to, ka ceļosiet ar mājdzīvnieku. Maksa varbūt atkarīga no tā, kāds ir dzīvnieka izmērs un svars – mazāki dzīvnieki var ceļot rokas bagāžā gaisa kuģa salonā, bet lielāki tiek transportēti kravas nodalījumā.

Veterinārā pārbaude

Mājdzīvnieks pirms ceļa obligāti ir jāaizved pie veterinārārsta, lai pārbaudītu, vai ir veselības (veterinārais) sertifikāts. Noteikti pārrunājiet ar veterinārārstu visas neskaidrības, kas rada bažas, it sevišķi, ja ir bažas, kā suns, kaķis, sesks vai cits mīlulis tiks galā ar ceļojumu.

 


LIDOSTĀ UN LIDOJUMA LAIKĀ

Uzturoties lidostā vai gaisa kuģī, īpaši svarīgi ir parūpēties par dzīvnieka drošību, tāpēc siksniņa un piemērots ceļojuma konteiners vai soma ir obligāti. Ļoti svarīgi ir iegādāties pietiekami lielu ceļojuma konteineru vai somu – tā, lai dzīvnieks var ērti apgriezties un piecelties kājās. Uz konteinera jābūt norādītai īpašnieka kontaktinformācijai.

 


LABSAJŪTA

Kad formalitātes nokārtotas, jāpievēršas dzīvnieka fiziskajai un emocionālajai labsajūtai. Dr.Lelde Mencendorfa iesaka:

Dzīvnieks jutīsies drošāks un mierīgāks, ja jau pirms lidojuma būs pieradināts pie ceļojuma konteinera vai somas. Lai dzīvnieku pieradinātu:

 • regulāri ievieto dzīvnieku konteinerī vai somā un ļauj tajā kādu brīdi uzturēties;
 • ievieto ceļojuma konteinerī dzīvnieka sedziņu, rotaļlietas, lai tajā būtu pazīstamas smaržas; pozitīvu asociāciju radīšanai noderēs arī kārumi; lai dzīvnieks pierastu pie pārvietošanas, konteineru var pakustināt.

Laikus jāpieradina pie kustībām un vides:

 • kopā ar dzīvnieku var pavizināties automašīnā un apmeklēt sabiedriskas vietas ārpus ierastā pastaigu maršruta, ļaujot iejusties dažādos apstākļos un situācijās;
 • ja redzams, ka dzīvnieks reaģē asi un negatīvi, ir vērts konsultēties ar veterinārārstu, kā to risināt. Iespējams, tiks izrakstīti atbilstoši medikamenti.

Dzīvnieku iespējami vairāk jāradina pie cilvēkiem. Ceļojumā, it īpaši, tranzītā, dzīvniekam būs jāsaskaras ar svešu vidi un svešiem cilvēkiem. Lielākajā daļā lielo lidostu ir dzīvnieku turēšanas zonas, pastāv iespēja, ka mīlulis var nokļūt šādā zonā, kur viņu aprūpēs apmācīts personāls. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai dzīvniekam nebūtu sveša socializācija, proti, tas būtu draudzīgs un pieradis pie cilvēkiem.

Tieši pirms ceļojuma:

 • dzīvnieku pirms lidojuma nevajadzētu barot, dot tikai ūdeni, lai maksimāli novērstu dehidrācijas riskus; 
 • ja pirms došanās ceļā ir iespēja izvest suni pastaigā, tad to vajadzētu darīt, jo kustības un vingrinājumi nomierinal;
 • svarīgi dot iespēju “sasmaržot” pazīstamu vidi, piemēram, būrītī atstāt kādu savu kreklu, dvielīti vai mantu, kas smaržo pēc mājām un saimnieka - tas mājdzīvnieku nomierinās;
 • ceļojuma konteinerī vajadzētu izvietot kādu sedziņu, lai dzīvnieks justos siltāk, turklāt arī tai būs pazīstama smarža;
 • konsultējoties ar veterinārārstu, ceļojuma konteinerī var izsmidzināt speciālu nomierinošu līdzekli.

Ar veterinārārstu var pārrunāt arī iespēju lietot medikamentus stresa samazināšanai. Ir dažādi nomierinoši līdzekļi, kas var palīdzēt, bet tas ne vienmēr ir vislabākais risinājums. Tomēr, ja kopā ar veterinārārstu esat nolēmuši, ka jūsu mīlulim nepieciešami šādi nomierinošie līdzekļi, Dr. Mencendorfa iesaka izvēlēties dabīgos preparātus. Tos gan jāsāk lietot aptuveni nedēļu pirms lidojuma, pretējā gadījumā tie varētu nedarboties.

 

Patīkamu ceļojumu Tev un Tavam mīlulim!

 


* Vadlīnijas ir informatīvas un neaizstāj veterinārārsta konsultāciju.