Galvenā izvēlne

  Kā pieteikt pakalpojumu

  Ceļš uz lidostu un no tās

  Izlidošana un ielidošana

  Ceļojuma beigās

  Elektriskie palīglīdzekļi

  Pakalpojumu kvalitāte

  Novērtē mūsu pakalpojumu!

weather info
Rīga +7.9 °C
Rīga
Ashburn
A A A
 • A
 • A
 • A
Viegli lasīt

Uzmanību! Saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem no 26.oktobra līdz 2.novembrim nav atļauti lidojumi no/uz Vatikānu, Andoru, Čehiju, Beļģiju, Luksemburgu un Nīderlandi, kā arī valstīm ārpus Eiropas Savienības, kuras nav iekļautas Eiropas Komisijas drošo valstu sarakstā! Ieceļojot no valstīm, kurās COVID-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz Latvijas rādītāju, jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija! Latvijas rādītājs un valstu saraksts atrodams www.spkc.gov.lv. Pirms ieceļošanas Latvijā aizpildi e-apliecinājumu vietnē Covidpass.lv

Ceļošana ar dzīvniekiem

Drukāt

 

Ja vēlies ceļot kopā ar savu četrkājaino mīluli, vispirms rūpīgi iepazīsties gan ar izvēlētā gaisa pārvadātāja noteikumiem, gan Eiropas Savienības prasībām ceļošanai ar dzīvniekiem, gan tās konkrētās valsts prasībām, uz kurām plāno doties ceļojumā, it īpaši, ja tā nav Eiropas Savienības valsts.

 


Ņem vērā, ka ne visas lidsabiedrības ļauj pārvadāt dzīvniekus – noskaidro to pirms biļešu iegādes pie visiem pārvadātājiem, kuru pakalpojumus plāno izmantot lidojuma laikā! 

Katrai lidsabiedrībai var būt savi noteikumi ceļošanai ar dzīvniekiem. Tie attiecas gan uz dzīvnieku pārvietošanu gaisa kuģa salonā, ceļošanas ierobežojumiem konkrētu šķirņu suņiem, prasībām transporta konteineriem, to izmēram un aprīkojumam u.c. Pirms ceļošanas ar dzīvniekiem vai dzīvnieku nosūtīšanas bez pavadoņa aicinām rūpīgi iepazīties ar aviokompānijas noteikumiem tās mājaslapā vai zvanot uz konkrētās aviokompānijas tālruni! Lidostā "Rīga" strādājošo aviokompāniju kontaktinformāciju meklē šeit.

Lai dotos ceļojumā, dzīvniekam ir nepieciešami dažādi dokumenti - Eiropas Savienības lolojumdzīvnieka pase vai cits dokuments atkarībā no dzīvnieka sugas un pārvadāšanas prasībām. Tāpat jābūt veiktām noteiktām vakcinācijām un dzīvniekam jābūt identificējamam - apzīmētam ar mikročipu vai citādā veidā atkarībā no dzīvnieka sugas.

Par prasībām ceļošanai ar dzīvniekiem Eiropas Savienībā vairāk uzzini Pārtikas un veterinārā dienesta mājas lapāPirms ceļojuma iesakām arī iepazīties ar prasībām ieceļošanai ar dzīvnieku valstī, uz kuru plānojat doties. To var izdarīt attiecīgās valsts diplomātiskajā pārstāvniecībā.

Lidostas skaļā un trokšņainā vide, dažādās smaržas un skaņas, liels daudzums svešu cilvēku  dzīvniekam ir ļoti stresaina, tāpēc paša dzīvnieka un apkārtējo drošībai, gan uzturoties lidostā “Rīga”, gan lidojuma laikā dzīvniekiem ir jāatrodas transportēšanas konteinerā vai somā, kas ir piemērots augumam, labi ventilēts, no kura nevar izbēgt un kas ir ūdensizturīgs. 

Drošības kontroles laikā dzīvnieks tiek izņemts no transportēšanas konteinera/somas.