Satiksmes ministrs noteicis pasākumus epidemioloģisko risku samazināšanai lidostās

19/05/2020

 

Lai samazinātu epidemioloģiskos riskus starptautiskajās lidostās, vienlaikus nodrošinot pasažieru un gaisa kuģu apkalpošanu, satiksmes ministrs ir izdevis rīkojumu par nosacījumiem starptautisko pasažieru gaisa pārvadājumu veikšanai.

 


Satiksmes ministra noteiktie pasākumi attiecas uz lidostu darbiniekiem, lidostās strādājošo sadarbības partneru un valsts dienestu darbiniekiem un pasažieriem, kuri atrodas lidostu publiskajās telpās.

Rīkojums nosaka, ka lidostās ir jāuzrauga personu skaits pasažieru terminālī un pasažieru plūsma jāorganizē tā, lai neveidotos drūzmēšanās. Lidostās ieeja pasažieru terminālī ir atļauta tikai tiem pasažieriem, kuri var uzrādīt iekāpšanas karti vai rezervācijas apstiprinājumu tās pašas dienas lidojumam. Pasažieri audiālā vai vizuālā formātā ir jāinformē par piesardzības pasākumu ievērošanu lidostas teritorijā.

Pasažieriem pirms ierašanās lidostā ir jāiepazīstas ar lidostas un aviokompāniju ieviestajiem drošības pasākumiem. Ieejot pasažieru terminālī un atrodoties tajā, pasažieriem no 7 gadu vecuma ir jālieto medicīniskā maska vai respirators. Tāpat pasažieriem jāievēro savstarpēja divu metru distance; izņēmums ir ne vairāk kā divas personas, vienas mājsaimniecības locekļi vai pasažieri ar nepilngadīgiem bērniem.

Satiksmes ministra rīkojums ir sagatavots, balstoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, un ir spēkā no 18. maija.

 

Plašāka informācija:

Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67028003

komunikā[email protected]