Lidosta “Rīga” iepazīstina ar aviācijas nozares profesijām

17/09/2021

 

Gatavojoties apkalpot pieaugošo pasažieru un lidojumu apjomu un aicinot darbā jaunus darbiniekus, lidosta “Rīga” interesentiem rīko iespējas darba vidē iepazīties ar aviācijas nozares profesijām un amatu specifiku. Šonedēļ interesenti varēja iepazīties ar gaisa kuģu apkalpošanas aģenta darbu, bet 14. oktobrī tiks rīkots nākamais klātienes atvērto durvju dienas pasākums aviācijas drošības inspektora un citām profesijām drošības jomā. Savukārt 5.oktobrī būs iespēja gūt ieskatu par visām aktuālajām vakancēm tiešsaistes karjeras dienā, kas tiks organizēta sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru.

 


Lai iepazīstinātu ar piedāvātajām darba iespējām, šonedēļ lidostas Mācību centrā notika atvērto durvju diena, kuras laikā vairāki desmiti apmeklētāju izmantoja iespēju klātienē iepazīties ar darbu lidostā, devās lidlauka un gaisa kuģu apkalpošanas tehnikas apskates ekskursijā un sarunā ar lidostas darbiniekiem uzzināja par lidostas “Rīga” piedāvātajām karjeras iespējām, atalgojuma sistēmu un darba specifiku.

Nākamais šāda veida klātienes pasākums notiks 14. oktobrī, kad ikviens interesents, kuru saista darbs aviācijā, varēs iepazīties ar darba iespējām lidostas Drošības departamentā, tostarp ar aviācijas drošības inspektora darbu, kas ir amats, kurā strādā visvairāk lidostas darbinieku. Informācija par aktuālajām vakancēm un darba iespējām lidostā pieejama lidostas vakanču portālā: https://darbslidosta.lv/. Portālā tāpat būs iespējams pieteikties dalībai nākamajās atvērto durvju dienās (pieteikšanās ir obligāta).

Stabilizējoties situācijai aviācijas nozarē, lidosta “Rīga” līdz šā gada beigām plāno pieņemt darbā vairāk nekā 200 jaunus darbiniekus. Pašlaik uzņēmums piedāvā darba iespējas vairāk nekā 90 dažādās vakancēs, un jau tuvākajā laikā tiks izsludināts vēl lielāks brīvo darbavietu skaits. Vislielākais vakanču skaits pašlaik ir uz gaisa kuģu apkalpošanas aģenta, bagāžas apkalpošanas aģenta un aviācijas drošības inspektora amatiem. Jaunas darbavietas tiks piedāvātas arī pasažieru apkalpošanas aģentiem, tehnikas operatoriem, ielādes meistariem, gaisa kuģu tehnikas speciālistiem un citiem. Gatavojoties apkalpot pieaugošo pasažieru un lidojumu apjomu un aicinot darbā jaunus darbiniekus, lidosta “Rīga” interesentiem rīko iespējas darba vidē iepazīties ar aviācijas nozares profesijām un amatu specifiku.


 

Lidosta “Rīga” ir strauji augošs Ziemeļeiropas gaisa satiksmes mezgls, kas savieno Baltijas valstis ar Eiropas darījumu centriem un iecienītiem atpūtas galamērķiem. Kā Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (European Union Aviation Safety Agency, EASA) COVID-19 ierobežošanas hartas dalīborganizācija lidosta “Rīga” strādā pēc augstākajiem aviācijas nozares epidemioloģiskās drošības standartiem. “Skytrax” lidostai “Rīga” ir piešķīrusi četru zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem.