Lidosta „Rīga” sagaida savu 50 miljono pasažieri

29/07/2015

 Šodien, 29. jūlijā starptautiskā lidosta “Rīga” sagaidīja savu piecdesmit miljono pasažieri kopš lidostas dibināšanas – Montu Skābarnieci, kura lidostā ieradās ar Latvijas aviokompānijas airBaltic reisu no Minhenes uz Rīgu.

“Lidostas “Rīga” sasniegtais – apkalpoti 50 miljoni pasažieru – novērtējams ļoti atzinīgi. Pasažieru skaits turpina pieaugt, tāpēc novēlu šajā gadā pārsniegt 5 miljonu apkalpoto pasažieru atzīmi. Pateicos par ieguldīto darbu lidostas kolektīvam un vadības komandai, kā arī lielākajam pārvadātājam lidostā – nacionālajai aviosabiedrībai airBaltic, nodrošinot plašas ceļošanas iespējas no Rīgas,” uzsvēra satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš: “Mūsu kopīgās pūles un ieguldītais darbs ir veicinājis stabilu apkalpoto pasažieru skaita pieaugumu, kas, ļoti iespējams, mums ļaus šā gada beigās atkārtoti pārsniegt piecu miljonu slieksni un nākamos 50 miljonus pasažieru sasniegt nepilnu desmit gadu laikā.”

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss: “Mēs esam priecīgi, ka airBaltic kopā ar partneriem spēj piedāvāt pievilcīgus lidojumus un nodrošināt ērtas ceļošanas iespējas uz Rīgu un citiem galamērķiem Baltijā, Eiropā, Skandināvijā, NVS un Tuvo Austrumu valstīs.”

Starptautiskā lidosta „Rīga” 50 miljonajai pasažierei dāvāja lidostas privilēģiju programmas RIX Club karti, kā arī pasniedza lidostas suvenīrus. Nacionālā aviokompānija airBaltic Montai Skābarniecei dāvināja sertifikātu lidojumam biznesa klasē, savukārt lidostas sadarbības partneri  - SIA TAV Latvia, kuru pārstāvēja Girejs Čolpans (Giray Colpan), un  AS Riga Airport Commercial Development, kuru pārstāvēja Linda Šteinbaha (Linda Steinbach), (ATU Duty Free) sveica laimīgo pasažieri ar īpašiem dāvanu groziem.

Starptautiskā lidosta „Rīga” šī gada pirmajos sešos mēnešos apkalpojusi 2 377 503 pasažierus. Populārākie galamērķi (pilsētas) no lidostas „Rīga” šogad ir Londona, Maskava, Frankfurte, Oslo un Helsinki. Savukārt populārākās valstis, uz kurām visbiežāk dodas pasažieri no Rīgas ir Vācija, Lielbritānija, Krievija , Norvēģija un Somija.

Stiprinot savas pozīcijas Baltijas reģionā, airBaltic 2015.gada vasarā ir uzsākusi lidojumus vairākos jaunos tiešos maršrutos no Rīgas, Tallinas un Viļņas. airBaltic savai galamērķu kartei pievienojusi Olborgu (Dānijā), Dubrovniku (Horvātijā), Salonikus (Grieķijā), Rodas salu (Grieķijā) un Pizu (Itālijā). Pilns airBaltic piedāvāto lidojumu saraksts pieejams uzņēmuma mājaslapā www.airBaltic.com.

airBaltic nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz 60 galamērķiem. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus no Rīgas uz galamērķiem aviokompānijas maršrutu tīklā Skandināvijā, Eiropā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Papildus tam, airBaltic piedāvā jaunus tiešos lidojumus no Tallinas un Viļņas.

Kopumā no lidostas “Rīga” vasaras sezonā iespējams doties uz 87 galamērķiem.