Lidosta “Rīga” atzīta par konkurētspējīgāko Eiropā pakalpojumu cenu ziņā

28/07/2014

Gaisa satiksmes pētniecības biedrība (Air Transport Research Society (ATRS)), veicot 200 lidostu finanšu datu salīdzinājumu, noteikusi starptautisko lidostu “Rīga” kā Eiropā konkurētspējīgāko lidostu, rēķinot izmaksas un tarifu struktūru uz vienu pasažieri. Zemāko tarifu nominācijā kā uzvarētājs ir noteikta Luksemburgas lidosta.

“Šis ir zinātniski izvērtēts apliecinājums tam, ka gadu gaitā esam izvēlējušies mērķtiecīgu un uz attīstību orientētu lidostas attīstības stratēģiju. Tā rezultātā četrkārtīgi ir palielinājies apkalpoto pasažieru skaits un radīta labvēlīga biznesa vide aviokompānijām, kuras darbojas lidostā,” norāda starptautiskās lidostas “Rīga”” valdes priekšsēdētājs Aldis Mūrnieks.

Jāpiebilst, ka ATRS šādu pētījumu veic ik gadu kopš 2002.gada un lidosta “Rīga” šādu prestižu apbalvojumu saņem pirmoreiz.

Pētījumā salīdzinātas 69 Eiropas, 78 Ziemeļamerikas un 53 Āzijas lidostas. Lai noteiktu pasaules efektīvākās un konkurētspējīgākās lidostas, ir veikta pētījumā iekļauto lidostu finanšu un cenu politikas salīdzinošā analīze. Tāpat godalgas nominācijās par lidostu efektivitāti ir ieguvušas Kopenhāgenas (Dānija), Atēnu (Grieķija) un Keflavikas (Islande) starptautiskās lidostas.