Svarīgākais par lidostas darbu ārkārtējās situācijas un mājsēdes laikā

21/10/2021

Lidosta “Rīga” turpina strādāt līdzšinējā kārtībā

Lidostas termināli strādā “sarkanajā” režīmā, tomēr rūpēs par epidemioloģisko drošību lidostas izlidošanas terminālī joprojām var iekļūt tikai pasažieri, kas dodas uz savu lidojumu, uzrādot lidojuma biļeti vai reģistrācijas karti un derīgu Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikātu.

Aicinām pasažierus lidostā ierasties ne vēlāk kā divas stundas pirms plānotās izlidošanas!

 

Ceļā uz un no lidostas

Mājsēdes laikā – no 21. oktobra līdz 14. novembrim katru dienu laikā no plkst. 20 līdz plkst. 5, pamatota iemesla dēļ atrodoties ārpus savas dzīvesvietas vai uzturēšanās vietas, Tev ir jābūt līdzi aizpildītai pašapliecinājuma anketai un personu apliecinošam dokumentam. Papildus tam:

  • ja šajā laikā dodies uz lidojumu, Tev jāvar uzrādīt lidojuma biļete;
  • ja šajā laikā ielido Rīgā, tad ceļā no lidostas uz mājām vai uzturēšanās vietu Tev kopā ar pašapliecinājumu jāvar uzrādīt lidojuma biļete;
  • ja ved uz vai no lidostas pasažieri, kurš dodas uz vai no sava reisa, vai atgriezies mājās no šāda brauciena, Tev jāvar uzrādīt arī pasažiera lidojuma biļetes kopija.

Ielidojošiem pasažieriem pašapliecinājuma anketas ir pieejamas ielidošanas terminālī. Aicinām tās aizpildīt, pirms atstājat lidostu!


Drošības pasākumi sabiedriskajā transportā,  taksometros un komercpārvadājumos ar vieglo automobili

Ārkārtējā situācijā sabiedriskajā transportā,  taksometros un komercpārvadājumos ar vieglo automobili pasažieriem ir spēkā obligāta prasība visa brauciena laikā lietot sejas maskas. Tāpat pasažieriem ir jāievēro distancēšanās, sekojot transportlīdzeklī izvietotajām distancēšanās zīmēm (piemēram, apzīmētās sēdvietas).

Ārkārtējā situācijā, tai skaitā mājsēdes laikā, sabiedrisko transportlīdzekļu ietilpība pilsētas un piepilsētas sabiedriskajā transportā nedrīkst pārsniegt 50%.

 

Pārvietošanās mājsēdes laikā

Lai atrastos ārpus savas dzīvesvietas mājsēdes laikā, Tev jābūt līdzi personu apliecinošam dokumentam un aizpildītam apliecinājumam (jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, adrese, dzīves vietas atstāšanas iemesls un laiks), kas pēc pieprasījuma jāuzrāda Valsts policijas vai pašvaldību policijas pārstāvjiem. Saskaņā ar valdības lēmumu gadījumos, ja persona atradīsies ārpus savas dzīvesvietas bez pamatota iemesla un nevarēs uzrādīt dzīvesvietas atstāšanas iemesla apliecinājumu, Valsts policija un pašvaldību policija būs tiesīga piemērot sodu.

Pārvietošanās ārpus dzīves vietas mājsēdes laikā atļauta iedzīvotājiem, lai pildītu darba pienākumus, dotos uz un no darba vai dienesta vietas, tostarp arī darba devēja nodrošinātā transportā. Šādos gadījumos apliecinājumā ir jānorāda informācija par darba devēju (nosaukums, adrese, kontaktpersona, tālrunis saziņai).

Tāpat drīkst pārvietoties, lai saņemtu ārstniecības pakalpojumus, tai skaitā arī veterinārmedicinīskos pakalpojumus dzīvnieku aprūpei un doties uz diennakts aptiekām.

 

Ieceļojot var doties uz savu dzīvesvietu, izceļojot – uz ostu, lidostu, autoostu, dzelzceļa staciju

Personām, kas ieceļojušas Latvijā no ārvalstīm un dodas uz savām dzīvesvietām vai arī dodas uz ostu, lidostu, autoostu vai dzelzceļa staciju, lai izceļotu no valsts, ir jābūt biļetei vai citam braucienu/lidojumu apliecinošam dokumentam. Tāpat atļauts sagaidīt ieceļotāju, kas atgriežas no ārvalstīm un nogādāt to dzīvesvietā, uzrādot braucienu/lidojumu apliecinošu dokumentu.

 

Taksometru izmantošana mājsēdes laikā

Mājsēdes laikā var izmantot arī taksometra vai pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili pakalpojumus, lai primāri nokļūtu savā darba vietā vai lai atgrieztos savā dzīvesvietā, tai skaitā no ostas, lidostas, autoostas un dzelzceļa stacijas. Taksometra vai pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili pakalpojumus var izmantot arī neatliekamos gadījumos, piemēram, lai nokļūtu ārstniecības iestādē, dotos uz aptieku.

Vienā automašīnā var braukt viens pasažieris vai vienas mājsaimniecības locekļi, vai pasažieris kopā ar nepilngadīgu bērnu vai personu, kurai nepieciešama asistenta palīdzība.  Šis nosacījums attiecas arī uz pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglajiem automobiļiem.

 

Pārvietošanās ar privāto auto mājsēdes laikā

Ar privāto auto atļauts pārvietoties vienlaikus tikai vienas mājsaimniecības locekļiem vai divām personām no dažādām mājsaimniecībām. Pavadot nepilngadīgu bērnu vai personu, kurai nepieciešama asistenta palīdzība vai kurai ir objektīvas grūtības pārvietoties vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ, privātajā transportlīdzeklī atļauts pārvietoties līdz trim personām no vairākām mājsaimniecībām.

Pārvietošanās privātajā auto atļauta arī iedzīvotājiem, kas nodarbināti sabiedrībai kritiski svarīgās nozarēs un jomās, tostarp, glābšanas dienestu darbiniekiem,  plašsaziņas līdzekļu darbiniekiem, kas pilda darba pienākumus vienā struktūrvienībā, norīkojumā vai maiņā un izmanto vienu auto, lai dotos uz darba vietu un atgrieztos no tās. Šādos gadījumos visiem pasažieriem obligāti ir jālieto sejas maskas.

 

Tranzīts netiek ierobežots

Mājsēdes laikā ierobežojumi netiek noteikti privātpersonām un kravas pārvadātājiem, kas Latviju šķērso tranzītā.

 

Detalizēta informācija par to, kas jāievēro ārkārtējā situācijā, tai skaitā mājsēdes laikā: Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".