“Ēnu dienā” 40 skolēni iepazīst lidostas “Rīga” darbu

13/02/2020

 

Ikgadējās “Ēnu dienas” ietvaros lidostā “Rīga” trešdien, 12.februārī, viesojas 40 skolēni no dažādām Latvijas mācību iestādēm, iepazīstot aizraujošo lidostas ikdienu.

 


“Ēnu dienā” lidostā piedalīsies gan lidostas vietējās kopienas – Mārupes un Babītes novada – skolu audzēkņi, gan arī bērni un jaunieši no attālākiem reģioniem – Limbažiem, Saldus, Rūjienas un Alūksnes.

“Ēnu dienas” dalībniekiem bija iespēja iepazīt 15 lidostas amatus, kā arī doties ekskursijā pa lidostu “Rīga”. Skolēni “ēnoja” neregulāro reisu koordinatoru, putnu un dzīvnieku kontroles speciālistu, kvalitātes vadītāju, lidlauka dispečerus, lidojumu koordinatorus, perona inspektorus, aviācijas drošības inspektorus, Zvanu centra un Informācijas centra darbiniekus, ugunsdzēsēju depo maiņas vecāko, pasažieru apkalpošanas un VIP centra aģentus, kā arī informācijas tehnoloģiju un sabiedrisko attiecību speciālistus.

Lidosta “Rīga” piedalās “Ēnu dienā” kopš tās pirmssākumiem, ik gadu piedāvājot jauniešiem iepazīt dažādās lidostas profesijas un pasažieriem neredzamo lidostas ikdienas darbu. “Lidosta “Rīga” ir viens no TOP darba devējiem un taisnīgākais atalgojuma maksātājs Latvijā. Mēs lepojamies ar savu uzņēmumu un esam gandarīti par iespēju ļaut bērniem un jauniešiem iepazīt viena no veiksmīgākajiem Latvijas uzņēmumiem profesionālās komandas ikdienas darbu, dalīties ar zināšanām un iedvesmot Latvijas skolēnus savu nākotni saistīt ar aviāciju,” norāda lidostas “Rīga” Komunikāciju vienības vadītāja Laura Karnīte.

 


Lidosta “Rīga” ir strauji augošs Ziemeļeiropas gaisa satiksmes mezgls. No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 70, bet vasaras sezonā - uz vairāk nekā 100 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2019.gadā lidosta “Rīga” apkalpoja vairāk nekā 7,8 miljonus pasažieru. Kompānijas “Cirius” pētījumā lidosta “Rīga” atzīta par 2019.gada 4.punktuālāko lidostu pasaulē vidējo lidostu grupā.