No 9. novembra Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija; lidostas darbība netiek ierobežota

06/11/2020

 

Ņemot vērā epidemiologu izvērtējumu par pieaugošiem Covid-19 izplatības riskiem, no 9. novembra līdz 6. decembrim Latvijā tiek izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot stingrus veselības drošības pasākumus, vienlaicīgi garantējot iedzīvotāju pamattiesību ievērošanu un piekļuvi pakalpojumiem pamatvajadzību nodrošināšanai.

 


Rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu pašlaik neparedz plašākus ierobežojumus lidostas “Rīga” darbībai.

Tāpat kā līdz šim starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir atļauti no un uz valstīm, kurās ir reģistrēta tāda Covid-19 infekcijas izplatība, kas nevar radīt nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu, kā arī uz atsevišķām trešajām valstīm saskaņā ar Eiropas Komisijas drošo valstu sarakstu. Tas nozīmē, ka starptautiskie pasažieru pārvadājumi netiek veikti uz valstīm, kur kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju divkārtīgi pārsniedz vidējo rādītāju Eiropas Savienībā, Eiropas Ekonomikas zonā un Lielbritānijā.

Ierodoties Latvijā no valstīm, kur kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju pārsniedz 50, pasažieriem ir jāievēro obligāta 10 dienu pašizolācija.

Ar valstu sarakstu iespējams iepazīties Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

Plašāka informācija par ārkārtējās situācijas laikā noteiktajiem ierobežojumiem pieejama Ministru Kabineta mājas lapā.