Lidostā “Rīga” atklāta elektroauto uzlādes stacija

banner-image
20/12/2021

 

Papildinot lidostas klientiem pieejamo pakalpojumu klāstu, lidostā “Rīga” darbu sākusi elektroautomobiļu uzlādes stacija. Ātrās uzlādes stacijas tehniskais aprīkojums ļauj  uzlādi veikt jebkuram elektroauto.

 


50 kW līdzstrāvas ātrās uzlādes stacija ierīkota ērti pieejamā vietā – pie iebrauktuves lidostas P3 stāvvietā. Tā ir aprīkota ar CCS un CHAdeMO līdzstrāvas uzlādes konektoriem un Type2 maiņstrāvas konektoru, kas nodrošina, ka uzlādi var veikt jebkuram elektromobilim.

“Lidostas “Rīga” ilgtspējas stratēģija, pie kuras pašlaik strādājam, paredz, ka turpmākajos gados arī lidostas attīstībā – gan klientu pusē, gan lidostas darba procesos – pastiprinātu uzmanību pievērsīsim vides jautājumiem. Šis varbūt šķitīs neliels solis ilgtspējīgas lidostas darbības stiprināšanai, bet tā ir atbilde arī aizvien pieaugošam sabiedrības un arī lidostas klientu pieprasījumam un paradumu maiņai,” uzsver lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Elektroauto uzlādes stacija lidostā “Rīga” ir daļa no Ceļu satiksmes drošības direkcijas ar ERAF finansējumu izveidotā 139 uzlādes staciju tīkla “E-mobi”, kas nodrošina elektroauto pārvietošanās iespējas visā Latvijas teritorijā. “E-mobi” tīklā ir noteikta fiksēta maksa par elektromobiļu uzlādi – 0,15 eiro/min. ar PVN. 


 

Lidosta “Rīga” ir strauji augošs Ziemeļeiropas gaisa satiksmes mezgls, kas savieno Baltijas valstis ar Eiropas darījumu centriem un iecienītiem atpūtas galamērķiem. Kā Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (European Union Aviation Safety Agency, EASA) COVID-19 ierobežošanas hartas dalīborganizācija lidosta “Rīga” strādā pēc augstākajiem aviācijas nozares epidemioloģiskās drošības standartiem. “Skytrax” lidostai “Rīga” ir piešķīrusi četru zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem.