Latvijā bāzētā PrimeraAir lidos no Rīgas

05/07/2017

Jau nākamgad PrimeraAir atklās lidojumus no Rīgas savā populārākajā maršrutā - uz Malagu

Uzņēmuma straujā izaugsme un aviācijas tūrisma tendences reģionā mudinājusi aviokompāniju PrimeraAir sākt lidojumus no Rīgas uz populāro atpūtas reģionu Kosta del Sol Malagā, Spānijā. Lidojumi tiks veikti reizi nedēļā 2018.gada vasaras sezonā, izmantojot Boeing 737-800 Next-Gen ar 189 vietu ietilpību. Biļešu pārdošana sāksies jau šī gada augustā.

“Malaga ir mūsu populārākais galamērķis, uz kuru lidojam jau no uzņēmuma pirmsākumiem 2004.gadā. Vasarā no bāzēm Skandināvijā un Islandē tiek veikti pat 17 lidojumi nedēļā, bet gada laikā uz šo kūrortu pārvadājam vairāk nekā 250 000 pasažierus. Sākotnēji tas bija tikai vasaras maršruts, bet nu jau vairākus gadus lidojam visās sezonās,” stāsta PrimeraAir komercdirektore un vice-prezidente Anastasija Višņakova.

Uzņēmumam, kas 2014.gadā uz Latviju pārcēla savu galveno mītni, pēdējie trīs gadi ir bijuši īpaši veiksmīgi – panākta ievērojama izaugsme darbības rādītājos, iegādāti 20 jauni lidaparāti, kā arī paplašināts biznesa modelis – no čarterlidojumu kompānijas, kas veic vietējos reisus, PrimeraAir paplašinājusi tirgu un strauji attīsta standarta aviokompānijas pakalpojumus un iekaro transatlantisko lidojumu segmentu.

“Atvērt lidojumu no Latvijas mums ir būtisks solis un gaidīts lēmums jau kopš brīža, kad uz Latviju tika pārnesta galvenā mītne. Mūsu izmaksu bāze ļauj konkurēt ar tādiem aviopārvadātājiem kā Norwegian, Ryanair, Vueling un citiem. Latvijā varēsim piedāvāt ļoti konkurētspējīgu produktu gan individuāliem ceļotājiem, gan arī tūrisma aģentūrām,” saka A.Višņakova.

Starptautiskās lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Ilona Līce: “Lidosta “Rīga” ir īpaši gandarīta par Latvijā bāzētā pārvadātāja PrimeraAir lēmumu uzsākt lidojumus no Rīgas. Latvija ir uzņēmuma mītnes valsts un nu arī Rīga būs viens no PrimeraAir galamērķiem. Jaunais lidojumu virziens – Malaga, ir bijis viens no pasažieru pieprasītākajiem jau arī bez tiešā savienojuma no Rīgas, un nu šis tiešais lidojums ļaus ērti sasniegt saulaino brīvdienu galamērķi. Ceram, ka tas ir tikai sākums veiksmīgai sadarbībai un PrimeraAir attīstībai Latvijā!”

Kā vēstīts iepriekš, Primera Air nupat noslēdza līgumu par 20 lidaparātu Boeing 737MAX 9 ER iegādi un nomu. Ar paplašināto floti tas plāno radīt revolūciju transatlantisko lidojumu segmentā no Eiropas uz ASV.

Par PrimeraAir 

Uzņēmums dibināts 2004.gadā Islandē un sākotnēji nodrošināja čartera lidojumus, sadarbojoties ar tūrisma operatoriem Skandināvijā. 2014.gadā uzņēmuma galvenā mītne no Dānijas tika pārcelta uz Rīgu, bet bizness paplašināts ar lidojumu tiešo pārdošanu un aktīvu zemo cenu aviopārvadājumu biznesa nišas iekarošanu. PrimeraAir nodrošina lidojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem, izmantojot astoņus jaunākās paaudzes Boeing lidaparātus. Septiņas lidmašīnas tiek izmantotas lidojumos no Dānijas, Zviedrijas, Islandes, Somijas un Norvēģijas. Viens lidaparāts tiek izīrēts citiem operatoriem ACMI (Aircraft, Crew, Maintenance, Insurance) tirgus segmentā. Uzņēmums ietilpst Primera Travel Group koncernā, ko veido vadošie tūrisma operatori Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā, Somijā un Islandē.