Lidostā Rīga joprojām straujākais pasažieru pieaugums Baltijas valstīs

14/04/2009

Arī oktobrī VAS Starptautiskā lidosta Rīga ir visstraujāk augošākā lidosta Baltijā pēc apkalpoto pasažieru skaita. Lidostā Rīga pasažieru skaita pieaugums pirmajos desmit mēnešos ir par 27,1% lielāks, salīdzinot ar iepriekšējā gada to pašu periodu.Tallinas lidosta gada pirmajos desmit mēnešos apkalpojusi par 11,5%, bet Viļņas lidosta par 15,2% pasažieru vairāk nekā pērn analogā laika periodā.

Oktobrī lidostu Rīga izmantojuši par 31,2% pasažieru vairāk, nekā pagājušā gada oktobrī. Tallinas lidostas pasažieru pieaugums pagājušajā mēnesī, salīdzinot ar oktobri pērn, ir palielinājies par 19,3%, bet Viļņas lidostas pieaugums kļuvis lielāks par 25,3%.

Pirmajos desmit mēnešos apkalpoto pasažieru skaits - 2 664 556 pasažieri ļauj prognozēt, ka pirmo reizi vēsturē, lidosta “Rīga” apkalpos trīs miljonus pasažieru gadā. 

Apkalpoto pasažieru skaits gada pirmajos desmit mēnešos Rīgas, Tallinas un Viļņas lidostā:

  • Rīga - 2 664 556
  • Tallina - 1 459 765
  • Viļņa - 1 448 994

Tāpat kā gada pirmajos deviņos mēnešos, arī oktobrī visvairāk pasažieru lidoja no Rīgas uz Londonu. Gada pirmajos desmit mēnešos uz Lielbritānijas galvaspilsētu devās 267 612 pasažieri, kas sastāda 10,9% no kopējā pasažieru apjoma. Otrs iecienītākais virziens joprojām ir Īrijas galvaspilsēta Dublina. Līdz novembrim to par galamērķi izvēlējās 192 772 pasažieri, kas sastāda 7,8% no kopējā pasažieru apjoma. Uz pārējām apmeklētākajām plisētām - Stokholmu un Berlīni devās 6.5% un attiecīgi 5.8% no kopējā pasažieru apjoma, savukārt 5% robežu no kopējā pārvadāto pasažieru skaita pārsniedz arī maršruts uz Kopenhāgenu un Frankfurti.

Veiksmīgākās aviokompānijas statusu joprojām saglabā Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic. Šī aviokompānija gada pirmajos desmit mēnešos no lidostas Rīga pārvadāja 1 195 396 pasažierus, jeb 44,9% no kopējā lidostas Rīga pasažieru skaita. 25,2% no kopējā pasažieru skaita jeb 670 353 pasažierus pārvadājusi otra iecienītākā aviokompānija Ryanair. Trešo vietu ar vairāk nekā 143 tūkstošiem pārvadātu pasažieru ieņem aviokompānija Latcharter, kurai seko aviokompānijas KLM ar vairāk nekā 93 un Easy Jet Airlines ar vairāk nekā 78 tūkstošiem pārvadātu pasažieru gada pirmajos desmit mēnešos. 

Kopš 28.oktobra no lidostas Rīga iespējams doties uz sešiem jauniem galapunktiem – Oulu, Hurgadu, Šarmelšeiku, Tenerifi, Īstmidlensu, Šanonu un Bristoli. Regulāri tiešie lidojumi 2007.gada novembrī Rīgu savieno ar 59 pilsētām.

Oktobrī lidostā “Rīga” uzstādīts jauns autostāvvietas apmaksas automāts. Tas atrodas pasažieru sagaidīšanas zālē "Ielidošana 2". Šajā automātā var apmaksāt īstermiņa autostāvvietu P1. Autostāvvietas apmaksai jāizmanto Latvijas valūtas monētas.

Novembrī lidostā ir sācis strādāt trešais International Currency Exchange (ICE) valūtas maiņas punkts pasažieru sagaidīšanas zālē Ielidošana 2. Valūtas maiņas punkts atvērts šajā zālē, jo ir ievērojami palielinājusies ielidojošo reisu intensitāte. Prognozējams, ka lidojumu intensitāte palielināsies straujāk, pēc lidostas pievienošanās Šengenas līguma zonai.