Starptautiskajā lidostā „Rīga” uzlaboti darba apstākļi

20/01/2011

Šonedēļ papildus apgaismojums ierīkots starptautiskās lidostas „Rīga” termināļa darba vietās, kur tiek veikta pasažieru reģistrēšana lidojumiem. Darbinieku darba apstākļu uzlabošana ir viens no pirmajiem lidostas jaunās valdes šogad akceptētajiem darbiem.

„Būtiski, lai darbinieki varētu strādāt pēc iespējas drošās un veselībai nekaitīgās darba vietās. Lidostas kā jebkura cita darba devēja pienākums ir šādus apstākļus nodrošināt,” uzsver starptautiskās lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse.

Reģistrācijas sektora apgaismojums tika uzlabots, jo iepriekš darbinieki bija norādījuši uz tā nepilnībām. Lai atrisinātu problēmu, tika veikti nepieciešamie mērījumi un uzstādīta gaismu sistēma 66 metru garumā virs visiem reģistrācijas galdiem.

Patlaban darba vietu apgaismojums ir pietiekams un atbilst Latvijas Republikas normatīvo aktu prasībām.

Jāpiebilst, ka, lai uzlabotu informācijas pieejamību par ielidojušiem/izlidojušiem reisiem, reģistrācijas sākšanu/pārtraukšanu un bagāžas saņemšanu, lidostā sākta arī jaunu LCD monitoru uzstādīšana. Jaunie monitori ir kvalitatīvāki un tajos bez informācijas par lidojumiem varēs pārraidīt arī citas lidostai un pasažieriem nozīmīgas aktualitātes.
Kopumā plānots uzstādīt 90 jaunus monitorus, patlaban pilnībā nomainīti monitori reģistrācijas sektorā.