Lidosta “Rīga” aicina ceļotājus rūpīgi iepazīties ar ieceļošanas prasībām Lielbritānijā

23/03/2021

 

Lidosta “Rīga” aicina pasažierus pirms plānotajiem lidojumiem laikus iepazīties ar epidemioloģiskajām prasībām, kas ceļotājiem noteikti viņu mērķa valstī. Lidostas pēdējā laika novērojumi liecina, ka īpaši daudz neskaidrību par ceļošanai nepieciešamajiem dokumentiem mēdz rasties pasažieriem, kas dodas uz Apvienoto Karalisti.

 


Lidosta atgādina, ka Lielbritānija ieceļotājiem kā obligātu noteikusi ne vien negatīvu Covid-19 testu, kas veikts ne ātrāk kā 72 stundas pirms izlidošanas, bet arī īpašu Covid-19 testēšanas komplektu iegādi jau pirms lidojuma un obligātu pašizolāciju pēc ieceļošanas.

Lidosta reģistrāciju reisam un iekāpšanu lidmašīnā var nodrošināt tikai tiem pasažieriem, kas pirms lidojuma izpildījuši visas konkrētās valsts izvirzītās prasības ieceļotājiem. Šobrīd, lai ceļotu uz Apvienoto Karalisti, pasažieriem nepieciešams:

  • negatīvs Covid-19 tests angļu valodā, kas veikts ne agrāk, kā 72 stundas pirms izlidošanas no Rīgas;
  • internetā iegādāti Covid-19 testēšanas komplekti (Covid Testing Package), kas paredzēti testu veikšanai otrajā un astotajā dienā pēc ieceļošanas. Šos testēšanas komplektus ieceļotājiem norādītajā obligātās pašizolācijas adresē nogādā Apvienotās Karalistes Nacionālā veselības dienesta darbinieki. Jāņem vērā, ka testēšanas komplektu pirkums ir piesaistīts konkrētam datumam un lidmašīnas reisam. Testēšanas komplektu iegādi un reģistrāciju var veikt šeit.
  • Internetā aizpildīta PFL forma (Passenger Locator Form) – visa prasītā informācija šajā formā ir jānorāda precīzi. Tai skaitā personas dati, informācija par lidojumu, kontaktinformācija, obligātās pašizolācijas vietas adrese, kā arī iepriekš iegādāto testēšanas komplektu rēķina vai pasūtījuma numuri. Papildu informācija un PFL forma atrodama šeit.
  • Papildu aktuālā informācija par obligātās pašizolācijas prasībām ceļotājiem, testēšanu un citiem jautājumiem pieejama Apvienotās Karalistes oficiālajā informācijas vietnē ceļotājiem.

Lidostas novērojumi liecina, ka neskaidrības par nepieciešamajām darbībām pirms lidojumiem uz Lielbritāniju ir teju katram otrajam pasažierim. Biežākās dokumentu noformēšanas kļūdas saistītas ar nekorektu PLF apliecinājuma aizpildīšanu, piemēram, tas aizpildīts tikai daļēji vai nav korekti norādīti testēšanas komplektu numuri.

Tāpēc lidosta aicina pasažierus, kas ceļo uz Lielbritāniju, ierasties uz lidojumu savlaicīgi – ne vēlāk kā divas stundas iepriekš, lai gadījumā, ja atklājas nepilnības dokumentos, tās iespēju robežās varētu novērst. Pasažierus, kuri lidojumam reģistrējušies mājās tiešsaistē, aicinām pārbaudīt visu dokumentu esamību pirms došanās uz drošības kontroli pie īpaši apzīmētiem servisa galdiņiem lidostas reģistrācijas zālē.

Arī ceļojot uz citiem galamērķiem, lidosta aicina pasažierus pirms lidojuma laikus izpētīt visas prasības, ko valstis noteikušas ieceļotājiem un tiem, kas valsti šķērso tranzītā. Tāpat jāpatur prātā, ka epidemioloģiskās prasības Eiropas valstīs ir mainīgas, tāpēc pirms katra lidojuma jāseko līdzi aktuālajai informācijai.

Lidosta "Rīga" aicina tos pasažierus, kuriem šobrīd ir nepieciešams ceļot, darīt to atbildīgi, ievērojot, ka lidostā un lidojumos ir noteiktas epidemioloģiskās drošības prasības, un jau savlaicīgi noskaidrojot visus nosacījumus, kādi izvirzīti ieceļošanai galamērķa valstī. Informācija par Eiropas Savienības valstu noteiktajiem ierobežojumiem un prasībām tiek apkopota oficiālajā vietnē https://reopen.europa.eu/lv/, kā arī to var meklēt valstu vēstniecību un oficiālo iestāžu mājas lapās.


 

Lidosta “Rīga” ir strauji augošs Ziemeļeiropas gaisa satiksmes mezgls, kas savieno Baltijas valstis ar Eiropas darījumu centriem un iecienītiem atpūtas galamērķiem. Kā Eiropas Savienības Aviācijas drošības aģentūras (European Union Aviation Safety Agency, EASA) COVID-19 ierobežošanas hartas dalīborganizācija lidosta “Rīga” strādā pēc augstākajiem aviācijas nozares epidemioloģiskās drošības standartiem. “Skytrax” lidostai “Rīga” ir piešķīrusi četru zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem.