Turpinoties Rail Baltica būvdarbiem, uz autoceļa pirms lidostas “Rīga” uz laiku tiks mainīta satiksmes organizācija

01/04/2022

 

Turpinoties Rail Baltic dzelzceļa stacijas un saistītās infrastruktūras būvniecības darbiem, no pirmdienas, 4. aprīļa, autoceļa P133 posmā pirms lidostas “Rīga” tiks veikta satiksmes organizācijas maiņa: tiks samazināts braukšanas ātrums un vienā posmā slēgta viena brauktuves daļa, satiksmi novirzot pretējā brauktuvē. Piekļuve lidostai joprojām tiks nodrošināta, taču autovadītājiem jārēķinās ar lēnāku satiksmi tieši pirms iebraukšanas lidostā.

 


“Attīstoties Rail Baltica projektam pie lidostas “Rīga”, būvlaukums kļūst ievērojami lielāks, tāpēc aicinām autovadītājus un gājējus būt saprotošiem šo pārmaiņu laikā. Mērojot ceļu uz lidostu, iesakām ierēķināt kādu minūti vairāk kā parasti. Iespējams, kādam pārmaiņas var sagādāt nelielu apgrūtinājumu, taču būsim saprotoši, jo visi beigu beigās būsim ieguvēji no jaunā stacijas termināļa un uzlabotas apļveida satiksmes plūsmas pie lidostas “Rīga”,” aicina B.S.L. Infra izpildkomitejas locekle Maija Baltgalve.

Jau marta beigās plānoti īslaicīgi satiksmi ietekmējoši sagatavošanās darbi, lai aprīļa sākumā varētu veikt inženierkomunikāciju izbūvi. Lai mazinātu būvdarbu ietekmi uz satiksmi, darbi tiks realizēti posmos. Sākotnēji darbi noritēs vienā brauktuves pusē, slēdzot brauktuvi virzienā no lidostas. Pēc tam tos veiks otrā ceļa pusē, satiksmi pārvirzot uz pretējo brauktuvi. Pēc darbu pabeigšanas uz P133 ceļa tiks atjaunots brauktuves segums un iepriekšējā satiksmes organizācija. Vizuāli izmaiņas attēlotas pievienotajās shēmās.

Savukārt no 30. marta ir mainīta satiksmes organizācija Biroju ielā no P2 stāvlaukuma iebrauktuves līdz “Sky high” viesnīcai. Satiksmes un gājēju kustības organizācija tiks nodrošināta pa pagaidu ceļu, un tā būs spēkā līdz minētā Biroju ielas posma rekonstrukcijas pabeigšanai šī gada novembrī.

Provizoriski aprīļa beigās uz mēnesi tiks pārvietota 22. autobusa pietura virzienā uz Rīgas centru. Izmaiņas nebūs būtiskas un nesagādās liekas neērtības autobusa pasažieriem. Plašāka informācija par Rail Baltica būvniecības laikā plānotajiem satiksmes vai gājēju kustības ierobežojumiem ir publicēta https://info.railbaltica.org/lv/satiksmes-ierobezojumi#view-mode-map

Atbilstoši projektam šī gada otrajā pusē plānots pakāpeniski pārvirzīt transporta plūsmas pa jaunajiem piebraukšanas ceļiem, slēdzot transporta kustību uz esošā autoceļa P133 posmā no regulējamā krustojuma ar Ziemeļu ielu līdz lidostai “Rīga”.

Par B.S.L. Infra

Pilnsabiedrība B.S.L. Infra  ir projekta Rail Baltica dzelzceļa stacijas un saistītās infrastruktūras lidostā „Rīga” izbūves realizētājs. Personu apvienību veido Austrijas uzņēmums Swietelsky AG un Latvijas būvniecības uzņēmumi – ceļu būves firma SIA Binders un viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, kas specializējies daudzfunkcionālu objektu būvniecībā, AS LNK Industries. Rail Baltica projekts lidostas „Rīga” teritorijā būs pirmais ātrgaitas dzelzceļa un avio savienojuma centrs Baltijā. Būvniecības darbus pilnsabiedrība B.S.L. Infra plāno veikt secīgi piecos posmos – līdz 2025. gada decembrim.

Par projektu

Pirmais darbu posms — Rail Baltica dzelzceļa stacijas termināla, piebraucamo ceļu un ar tiem saistītās infrastruktūras izbūve — būs jāpaveic līdz 2023. gada martam/aprīlim.

Būvniecība notiek, pamatojoties uz atklātā starptautiskā konkursa uzvarētāja — trīs valstu uzņēmumu apvienības PROSIV (Sintagma (Itālija), Prodex (Slovākija) un Vektors T (Latvija)) — projektu. Būvuzraudzību veic personu apvienība, kas sastāv no  SIA Forma 2 (Latvija) un Prointec S.A.U. (Spānija).

Šī projekta finansējumu 81-85% robežās nodrošina ES infrastruktūras savienošanas instruments, bet atlikušo daļu — Latvijas valsts budžeta līdzekļi. ES atbalsta saņēmējs un projekta īstenotājs ir Latvijas Republikas Satiksmes ministrija.

Informāciju par Rail Baltica projektu aktualitātēm var atrast EDZL mājaslapā: https://edzl.lv/aktualitates/informacija-medijiem

Papildu jautājumiem: [email protected]