Lidosta „Rīga” kļūst videi draudzīgāka

15/12/2016

"Dalība programmā un sertifikāta iegūšana bija viens no lidostas “Rīga” gada sākumā izvirzītajiem vides mērķiem. Šobrīd esam ieguvuši informāciju par lidostas darbības rezultātā radītajām siltumnīcas efekta gāzu emisijām, tālākie soļi būs konkrētas darbības, lai kļūtu videi draudzīgāki,” uzsver starptautiskās lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš, “Lai uzlabotu vides apstākļus, jau šogad īstenoti vairāki projekti, piemēram, lidosta nodrošinājusi pāreju uz šķeldas izmantošanu kā galveno kurināmo un ierīkoti gaisa kuģu pieslēgumi elektrotīklam.”

Jāpiebilst, ka lidosta “Rīga” šoruden saņēmusi arī vides pārvaldības sistēmas ISO 14001:2004 sertifikātu.

Lidostas oglekļa akreditācijas programma (Airport Carbon Accreditation) ir starptautiskās lidostu organizācijas Airport Council International izveidota un WSP Parsons Brinckerhoff administrēta programma ar mērķi samazināt lidostu siltumnīcas efekta gāzu emisijas. 
Lidostas oglekļa akreditācija ir vienīgais oficiāli atzītais oglekļa pārvaldības sertifikācijas standarts, kas attiecas uz lidostām. Tas ir spēcīgs instruments lidostām to oglekļa pēdas pārvaldībā, samazināšanā un neitralizēšanā.

Lidostas oglekļa akreditācijas programmā piedalās 138 pasaules lidostas, no kurām 94 atrodas Eiropā.

Atgādinām, ka starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz 69 galamērķiem, ko nodrošina 21 aviosabiedrība.