Lidosta “Rīga” noslēdz līgumu par iekšdarbu veikšanu jaunajā piestātnes ēkā

15/12/2016

“Realizējot šo termināļa paplašināšanas kārtu, uzlabosim pasažieru ērtības un sniegto pakalpojumu kvalitāti,” uzsver starptautiskās lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš.

Būvdarbus plānots pabeigt līdz 2016.gada rudenim, to līgumcena ir 8,87 miljoni eiro.

Būvuzraudzību nodrošinās pilnsabiedrība “Būvalts P.M.G.”, projekta autori ir SIA „Arhis Arhitekti”.

Lidosta šo projektu realizē savas saimnieciskās darbības ietvaros, finansējot to no saviem līdzekļiem un piesaistot kredītlīdzekļus no POHJOLA BANK PLC.

Atgādinām, ka lidostas termināļa attīstības 5.kārtas projekta ietvaros līdz 2015.gada septembrim realizēts būvniecības pirmais posms, kā rezultātā paplašināta ārpus Šengenas zona un izbūvēti trīs jauni iekāpšanas sektori un plašākas telpas ielidojošajiem pasažieriem.

Esošā termināļa kapacitāte spēj kvalitatīvi apkalpot 3,5 miljonus pasažieru gadā, taču jau šobrīd lidostas plānotais apkalpoto pasažieru skaits gadā sasniegs piecus miljonus. Pie šāda apjoma, un paredzot turpmāku pasažieru skaita pieaugumu, bija nepieciešama termināļa paplašināšana, lai nodrošinātu ērtus apstākļus un kvalitatīvu apkalpošanu pasažieriem, kā arī atbilstošu servisu aviokompānijām.