Lidosta “Rīga” apliecina līdera pozīciju Baltijā

16/12/2016

 2016.gada 18.jūlijā VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” padome iepazinās ar lidostas biznesa plāna pirmā pusgada rīcības plāna izpildi.

“Apkalpojot 45% no visa Baltijas valstu avio pasažieru skaita un 46% no gaisa kravu apjomiem 2016.gada 1.pusgadā, lidosta “Rīga” apliecina līdera pozīciju Baltijas valstu tirgū” uzsver starptautiskās lidostas “Rīga” padomes priekšsēdētājs Juris Kanels, “tāpat jāatzīmē, ka lidosta sniegusi būtisku ieguldījumu aviācijas nozares apvienošanā, iniciējot Latvijas aviācijas nozares sadarbības platformas izveidošanu, kā rezultātā nozares pārstāvji regulāri tiekas, lai pārrunātu un risinātu problēmjautājumus, nodrošinot nozares efektīvāku attīstību.”

2016.gada 1.pusgadā lidostas apkalpoto pasažieru skaits kopumā pieaudzis par 6,3%, lidojumu skaits pieaudzis par 2,1%, savukārt apkalpoto kravu apjoms palielinājies par 9,8% salīdzinājumā ar 2015.gada pusgadu. Tāpat vērojams straujš transfera pasažieru skaita pieaugums +18,4%, ko nodrošinājusi nacionālā pārvadātāja airBaltic veiksmīgā darbība transfera pasažieru piesaistē. 2016.gada pirmajā pusē tranzīta/transfera pasažieru skaits veidoja 26,6% no kopējā pasažieru skaita. Galvenie transfera galamērķi ir Tallina, Viļņa, Helsinki, Maskava, Pēterburga, Stokholma, Kijeva, Berlīne, Amsterdama un Kopenhāgena, bet lielākais pieaugums transfera satiksmē bijis Maskavas, Pēterburgas, Tallinas, Londonas un Kijevas virzienos.

Populārākie galamērķi apkalpoto pasažieru skaita ziņā šogad ir Londona, Maskava, Frankfurte, Oslo un Helsinki, savukārt lielākā izaugsme - lidojumiem uz Berlīni, Londonu, Kijevu, Maskavu un Stokholmu.

2016. gada 1.pusgadā lidojumus sāka divi jauni gaisa pārvadātāji Vueling maršrutā Rīga – Barselona – Rīga un Aegan Airlines Rīga – Atēnas – Rīga.

Lidosta pastiprināti strādā pie pakalpojumu kvalitātes uzlabošanas, domājot par ērtu infrastruktūru lidostas pasažieriem un viesiem, tādējādi pilnveidojot klientu pieredzi. Šobrīd sekmīgi noris lidostas termināļa attīstības 5.kārtas 2.posma īstenošana. Jauno Ziemeļu piestātni plānots pabeigt līdz 2016.gada ziemas lidojumu sezonai.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs, apkalpojot 45% Baltijas aviopasažieru. No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz 69, bet vasaras sezonā uz 79 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrība.