Jaunā lidostas “Rīga” valde plāno celt uzņēmuma konkurētspēju Baltijas jūras reģionā

16/12/2016

Starptautiskās lidostas “Rīga” jaunās valdes galvenās prioritātes būs lidostas konkurētspējas celšana Baltijas jūras reģionā, attīstot infrastruktūru un veidojot jaunus pakalpojumus gan pasažieru, gan kravu pārvadātājiem, kā arī lidostas darba pilnveidošana iepirkumu un finanšu pārvaldības jomā.

“Starptautiskā lidosta “Rīga” šobrīd ir vadošā Baltijas valstīs, un tai ir laiks savā attīstībā doties uz priekšu. Uzņēmums ir pietiekami spēcīgs, lai sāktu veiksmīgi konkurēt Baltijas jūras reģionā gan pasažieru, gan kravu pārvadājumu jomā,” uzsver lidostas valdes priekšsēdētājs Armands Jurjevs. Viņš saskata potenciālu attīstīt lidostas un pieguļošo teritoriju infrastruktūru, gan piedāvājot jaunus pakalpojumus esošajiem, gan piesaistot jaunus klientus. A.Jurjevs arī uzsver nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” nozīmi, norādot, ka lidostas “Rīga” attīstības plānošanā jāņem vērā un jārespektē “airBaltic” un citu aviokompāniju plānus un biznesa ieceres.

Lai attīstītu un veicinātu uzņēmuma darbību, valde arī plāno stiprināt un pilnveidot lidostas “Rīga” iepirkumu un finanšu pārvaldības jomas. Tāpat valdes redzeslokā būs jautājumi, kas skar lidostas ikdienas darba pilnveidošanu, tajā skaitā pasažieru apkalpošanā un jo īpaši drošības jomā. “Drošība ir un paliek mūsdienu aktuālākais jautājums, par ko jādomā visos iespējamajos aspektos,” atzīmē A.Jurjevs.

Starptautiskās lidostas “Rīga” valde darbu sāka pirmdien, 31.oktobrī. Tās sastāvā ir valdes priekšsēdētājs A.Jurjevs un valdes locekles Ilona Līce, Lauma Jenča un Irina Feļdmane.

A. Jurjevam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze starptautiskajā biznesa vidē. Viņš strādājis par Amerikas Savienoto Valstu fonda International Executive Services Corps direktoru, bijis informāciju tehnoloģiju uzņēmuma IBM Latvijas biroja vadītājs un Telenor Media grupai piederošo uzņēmumu SIA Interinfo Latvija un SIA Baltic Delfi Internet Search direktors. Norvēģijā bāzētajā uzņēmumā Telenor Media Holding A.Jurjevs ieņēma biznesa attīstības menedžera amatu, tostarp izstrādājot uzņēmuma biznesa stratēģiju un ieviešot to septiņos grupas uzņēmumos Baltijas valstīs, Austrumeiropā un NVS.

Finanšu speciāliste Irina Feļdmane iepriekš strādājusi Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas Satiksme” valdē, kā arī vadošos finanšu amatos vairākos starptautiskos uzņēmumos, savukārt Lauma Jenča pirms stāšanās valdes locekļa amatā bijusi ilggadēja lidostas “Rīga” darbiniece, Juridiskā departamenta vadītāja. Ilona Līce ir ilggadēja starptautiskās lidosta “Rīga” valdes locekle.

Jau ziņots, ka Satiksmes ministrija kā starptautiskās lidostas "Rīga"" akcionāra pārstāve 21.oktobrī atbalstīja lidostas Padomes lēmumu par atklātā konkursā izvēlētā lidostas valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu ievēlēšanu.