Finnair svin 20. gadadienu kopš reisu atjaunošanas no Rīgas

17/05/2012

Pirms divdesmit gadiem Finnair sāka lidojumus no starptautiskās lidostas „Rīga”, atjaunojot regulārus lidojumus starp Latvijas galvaspilsētu un Finnair bāzes lidostu Helsinkos. Šīsdienas ceremonijā, kas norisināsies lidostā, tiks atzīmēta nozīmīgā gadadiena, un ielidojošie un izlidojošie Finnair pasažieri saņems īpašas dāvanas no lidostas personāla. Pasažieriem lidojuma laikā tiks piedāvāts arī bezmaksas apsveikuma šampanietis.

Patlaban Finnair piedāvā trīs lidojumus dienā starp Rīgu un Helsinkiem.
„Mēs esam patiesi apmierināti par lielisko sadarbību, kas izveidojusies ar RIX pasaules līmeņa komandu pēdējo divdesmit gadu laikā,” saka Arūnas Skuja (Arunas Skuja), Finnair tirdzniecības vadītājs Baltijas valstīs. „Priecājamies arī par savu ieguldījumu sakaru atjaunošanā starp Latviju un pārējo Ziemeļeiropu, turklāt Finnair piedāvā aizvien vairāk lidojumu uz Austrumāziju.”
„Esam gandarīti par veiksmīgo sadarbību, jo lidsabiedrība Finnair ir stabila un prognozējama kompānija, kas mūsu pasažieriem piedāvā augstas kvalitātes servisu un plašas ceļošanas iespējas no Rīgas caur Helsinkiem,” uzsver starptautiskās lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse.

Pirmie somu nacionālās lidsabiedrības lidojumi uz Rīgu sākās 1927. gadā, kad uzņēmums bija pazīstams kā Aero Oy (turpmāk „AY”, kas joprojām ir aviolīnijas IATA kods). Tomēr reisi tika pārtraukti Otrā pasaules kara un pēckara Eiropas sadalījuma dēļ.
20 gadu laikā kopš gaisa satiksmes atjaunošanas starp Helsinkiem un Rīgu Finnair biežie reisi ir sekmējuši dziļāku saikni starp Latviju un Ziemeļvalstīm gan uzņēmējdarbībā, gan individuālās attiecībās. Somijas uzņēmumi ir palielinājuši investīcijas Latvijā un otrādi, Latvijas tūristi bieži apmeklē Somiju, it īpaši Lapzemi. Somi ir iecienījuši Rīgu un kopumā Latviju ar tās bagāto kultūrvēsturisko un arhitektonisko mantojumu kā populāru atpūtas ceļojuma galamērķi.
Turklāt, tā kā Finnair pēdējo 20 gadu laikā ir ievērojami palielinājis reisu skaitu uz Āziju, mēs esam sekmējuši dziļākas uzņēmējdarbības saiknes izveidi un veicinājuši atpūtas ceļojumus starp Austrumāzijas strauji augošās ekonomikas valstīm un Latviju. Šomēnes Finnair atklāja jaunu reisu uz Čuncinu, tādējādi kļūstot par pirmo lidsabiedrību, kas savieno Eiropu ar Ķīnas strauji augošo iekšzemes metropoli, kurā ir vairāk nekā 30 miljonu iedzīvotāju.