Itālijas lidsabiedrība „Windjet” sāk darbu starptautiskajā lidosta „Rīga”

09/06/2009

No trešdienas, 10. Jūnija, Itālijas zemo izmaksu lidsabiedrība „Windjet” sāk lidojumus starp Rīgu un Forli - pilsētu Itālijas ziemeļos Emilia - Romagna reģionā.

Lidojumus starp Rīgu un Forli lidsabiedrība „Widnjet” veiks reizi nedēļā – trešdienās. Izlidošanas grafiks ir no Rīgas pulksten 15:15 (Forli ielido 16.50), bet izlidošana no Forli pulksten 10.50 (Rīgā ielido 14.25). Lidojuma ilgums – 2 stundas un 35 minūtes. Lidojumus lidsabiedrība „Widnjet”  veiks ar „Airbus 320” vai „Airbus 319” tipa lidmašīnām.

Forli tuvumā atrodas iecienīti un ērti sasniedzami brīvdienu galamērķi: Rimini, Boloņa, kā arī Umbria un Toskāna.

„Windjet” piedāvā gan ērtus vietējos lidojumus Itālijā (Kagliari, Katānija, Florence, Forli, Lampeduza, Milāna, Neapole, Olbia, Palermo, Parma, Piza, Turīna, Venēcija, Verona), gan starptautiskos reisus uz Beļģiju, Vāciju, Rumāniju, Krieviju, Franciju, Spāniju, Poliju, Čehiju, Grieķiju un tagad arī uz Latviju. Nesen „Windjet” atklāja reisu divas reizes nedēļā uz Amsterdamu un, sākot ar jūliju, lidos arī uz Londonu un Zakintosas pilsētu Grieķijā.

Pašlaik „Windjet” ieņem ceturto vietu starp Itālijas aviokompānijām pēc pārvadāto pasažieru skaita. „Windjet” lidmašīnu flotē ietilpst „Airbus 319” lidmašīnas, kurā ir 142 pasažieru vietas, un „Airbus 320”, kurā ir 180 pasažieru vietas. Ar divām „Airbus 319” un desmit „Airbus 320” tipa lidmašīnām „Windjet” pērn pārvadājusi 2,7 miljonus pasažieru, bet 2007. gadā – divarpus miljonus pasažieru.

Ar jaunatklāto reisu uz Forli, šobrīd no Rīgas iespējams doties uz četriem tiešajiem gala mērķiem Itālijā - Romu, Milānu, Venēciju un Forli. Lidojumus no starptautiskās lidostas „Rīga” uz Itālijas pilsētām piedāvā trīs lidsabiedrības – „airBaltic”, „Ryanair” un tagad arī „Windjet”.

„Windjet” mājaslapā pasažieri var ne tikai rezervēt lidojumus uz 44 pilsētām un 222 maršrutiem, bet arī rezervēt viesnīcas, automašīnas un plānot ceļojumus pa izvēlētajām pilsētām.

„Windjet” lidojumiem ir līdzīgi bagāžas noteikumi kā citām aviokompānijām – lidmašīnas salonā ir atļauts ņemt vienu somu, kas nav smagāka ar 7 kg, bet nodošanai drīkst būt viena soma – ne smagāka par 15 kg vietējiem lidojumiem un starptautiskajiem lidojumiem – 20 kg. Sīkāku informāciju var iegūt lidsabiedrības mājaslapā www.volawindjet.it .

Ielūdzam Jūs uz „Windjet” pirmā reisa sagaidīšanu šā gada 10. jūnijā pulksten 14.00 VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga””, pulcēšanās termināla izlidošanas zonā pie informācijas biroja. Lūdzu apstiprināt savu dalību pasākumā līdz 10. jūnija pulksten 10:00 pa tālr.  +371 29 457 289  vai elektroniski – [email protected], kā arī līdzi ņemt personu apliecinošu dokumentu.

 „Wind Jet S.P.A.” ir Itālijas zemo izmaksu aviokompānija, kura bāzējas Katānijas pilsētā Itālijā. Tā pilnībā pieder „Finaria Group”. „Windjet” ir dibināta 2003. gadā pēc „Air Sicilia” restrukturizācijas, un tā savu pirmo lidojumu veica tā paša gada 17. jūnijā no Katānijas uz Romu ar „Airbus 320” tipa lidmašīnu. Kopš tā laika lidsabiedrība turpinājusi attīstīties, paplašinot vietējo reisu un arī starptautisko lidojumu skaitu. Aviokompānijas „Windjet” dibinātājs, priekšsēdētājs un izpilddirektors ir Antonino Pulvirenti (Antonino Pulvirenti).