VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga’” sagatavo Ventspils lidostu reisu uzņemšanai

14/04/2009

VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” sniedz tehnisku un intelektuālu palīdzību Ventspils lidostas darbības nodrošināšanai, atbilstoši starptautiskajām prasībām. Līdz jūnija sākumam Ventspils lidostā strādās seši Rīgas lidostas darbinieki, kas apkalpos reisus, kamēr tiks apmācīts un sagatavots Ventspils lidostas personāls.

 

Lai Ventspils lidosta sāktu lidojumu apkalpošanu, VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” sniedza savu palīdzību - sagatavoja tehniskās drošības iekārtas un aprīkojumu – rentgena lentu, metāla detektorus un informatīvās norādes, nodrošināja datu pārraides procesus un datorus ar nepieciešamo programmatūru. Piešķirot lietošanā vienu bagāžas vilcēju pilnā komplektācijā un divus bagāžas ratus, VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” gādā par Ventspils lidostas tehnisko darbību.

Līdz jūnija sākumam Ventspils lidostas darbību nodrošinās Rīgas lidostas personāls. Tajā pasažierus apkalpos trīs aviācijas drošības inspektori, kuri veiks pasažieru, bagāžas, personāla un transporta drošības kontroli, viens lidojumu reģistrācijas aģents, viens ielādes meistars un viens krāvējs. Ventspils lidostas personāls šajā laikā VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” mācību centrā apgūs klientu un reisu apkalpošanas zināšanas, mācīsies par aviācijas drošības prasībām un pēc sekmīgi nokārtotiem pārbaudījumiem un praktiskās apmācības viņi pārņems darbu Ventspils lidostā. Darbiniekiem, kuri šobrīd un līdz jūnija sākumam strādā Ventspils lidostā, Rīgas lidosta gādā par transportu nokļūšanai darba vietā.

No VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” iespējams doties uz 66 tiešajiem galamērķiem. VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” operē 17 aviokompānijas („airBaltic”, „KLM”, „FlyLAL”, „Czech airlines”, „SAS”, „Finnair”, „Lufthansa”, „Aeroflot”, „Austrian”, Uzbekistan airways”, „LOT”, „LatCharter”, „Turkish airlines”, „Ryanair”, „easyJet”, „Aerlingus”, „Norwegian”), no kurām četras ir zemo cenu lidsabiedrības. 

Kopumā pērn VAS „Starptautiskā lidosta "Rīga"” apkalpoja 3 160 954 pasažierus.