Lidosta „Rīga” ēnošanai piedāvā 20 dažādus amatus

15/02/2012

Starptautiskajā lidostā „Rīga” Ēnu dienas ietvaros šodien, 15.februārī, no dažādiem Latvijas novadiem viesojas 34 skolēni, kuri iepazīst 20 dažādu amatu daudzveidību un uzņēmuma darbību kopumā.

Visvairāk „ēnu” – sešas – šodien seko starptautiskās lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētājam Arnim Luhsem. Savukārt vispopulārākais amats skolēnu pieteikuma skaita ziņā lidostā bija dispečers. Kopumā dispečeriem vēlējās sekot 38 „ēnas”, taču darba specifikas dēļ lidosta nodrošina iespēju diviem interesentiem iepazīties ar izvēlēto amatu.

„Aviācijas nozare vienmēr izraisījusi interesi, tāpēc, kļūstot par „ēnu” savai sapņu profesijai, skolēniem ir iespēja vērot mūsu dienestus darbībā un iegūt atbildes uz visiem sev interesējošiem jautājumiem par tik svarīgo darbu, ko ikdienā veic lidosta,” uzsver starptautiskās lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse.

Ēnu diena lidostā sāksies pulksten 11 ar kopīgu prezentāciju par uzņēmumu, pēc tam skolēni dosies ekskursijā pa termināli un lidlauku un tad sekos saviem „ēnu devējiem.”

Bez jau minētajiem ēnas sekos arī tādiem amatiem, kā putnu un dzīvnieku kontroles speciālists, perona inspektors, ugunsdzēsējs, VIP un biznesa aviācijas apkalpošanas nodaļas vadītājs, maiņas inženieris u.c.


Atgādinām, ka starptautiskā lidosta „Rīga” pērn apkalpoja 5,1 miljonu pasažieru, kas ir par 9,5% vairāk nekā iepriekšējā periodā. Šobrīd lidostā strādā 17 aviosabiedrības, kas nodrošina reisus kopumā uz 82 galamērķiem.