Vairāk nekā 300 tūkstoši pasažieru septembrī izmantojuši Starptautisko lidostu Rīga

14/04/2009

Gandrīz par 30% pasažieru vairāk nekā pērn septembrī izmantojuši VAS Starptautisko lidostu Rīga. Septembrī lidostu Rīga izmantoja vairāk nekā 305 tūkstoši pasažieru. Gada pirmajos deviņos mēnešos lidostu ir izmantojuši 2 miljoni 368 tūkstoši pasažieru un oktobrī pasažieru skaits pārsniegs pagājušā gada pasažieru kopskaitu.

Pasažieru skaits lidostā Rīga joprojām saglabājas virs 300 tūkstošiem, tomēr ir nedaudz mazāks nekā augustā. Šā gada jūnijā pirmo reizi vienā mēnesī lidostu Rīga izmantoja vairāk nekā 300 tūkstoši pasažieru, pieauguma dinamika saglabājās arī jūlijā un augustā. Pasažieru skaita nelielais samazinājums septembrī skaidrojams ar aktīvās tūrisma sezonas beigām, tomēr joprojām vērtējams kā augsts.

Salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmajiem deviņiem mēnešiem, lidostu izmantojuši par 26.5% pasažieru vairāk. Pasažieru skaits pirmajos deviņos mēnešos bija 2 miljoni 368 tūkstoši pasažieru. Prognozējams, ka oktobrī apkalpoto pasažieru skaits pārsniegs pagājušā gada apkalpoto pasažieru kopskaitu, kas bija 2 miljoni 495 tūkstoši pasažieru.

Tāpat prognozējams, ka gada beigās lidosta Rīga apkalpos trīs miljono pasažieri.