No starptautiskās lidostas „Rīga” lidojumus sāks šogad sestā lidsabiedrība - Transaero

20/10/2010

31.oktobrī starptautiskajā lidostā „Rīga” darbu sāks šogad sestā jaunā lidsabiedrība - Krievijas aviokompānija Transaero, kas trīs reizes nedēļā veiks lidojumus starp Rīgu un Maskavu (Domodedovo lidostu).

Lidojumus maršrutā Rīga - Maskava no 31. oktobra lidsabiedrība Transaero izpildīs trīs reizes nedēļā – pirmdien, piektdien un svētdien. Izlidošana no Rīgas pirmdienās ir pulksten 12:25 (Maskavā ielido 15:00), bet izlidošana no Maskavas pirmdienās - pulksten 10:35 (Rīgā ielido 11:25). Piektdienās un svētdienās izlidošana no Rīgas pulksten 20:30 (Maskavā ielido 23:10), bet izlidošana no Maskavas piektdienās un svētdienās pulksten 18:25 (Rīgā ielido 19:10). Lidojuma ilgums – viena stunda un četrdesmit minūtes. Lidojumus lidsabiedrība Transaero veiks ar Boeing 737 tipa lidmašīnām. Turpmāk starp Rīgu un Maskavu regulāru aviosatiksmi nodrošinās četras lidsabiedrības – airBaltic un Aeroflot uz Šeremetjevo lidostu, Utair Aviation uz Vnukovo lidostu – un Transaero uz Domodedovo lidostu.


Šogad, turpinot lidojumu tīkla paplašināšanu, no starptautiskās lidostas „Rīga” ir iespējams doties uz 82 tiešajiem galamērķiem. Transaero lidojumu sākšana uz Rīgu paver plašākas un ērtākas savienojumu iespējas tālākiem lidojumiem Krievijā un vairāk nekā 10 tiešajiem galamērķiem Āzijā (Japāna, Ķīna, Vjetnama u.c. valstis), Ziemeļamerikā un Eiropā.


2009. gadā Transaero pārvadāja vairāk nekā piecus miljonus pasažieru un šobrīd tā ir otra lielākā lidsabiedrība Krievijā. Transaero veic lidojumus uz 67 tiešajiem galamērķiem visu gadu. Kopējais Transaero maršrutu skaits atkarībā no vasaras vai ziemas lidojumu saraksta sasniedz teju 100.


Transeoro šobrīd ir lielākā tālo lidojumu gaisa kuģu flote Krievijā, NVS, Centrālajā un Austrumeiropā. Transaero flotē ir 55 lidmašīnas. No tām 12 Boeing 747, septiņas Boeing 777, 12 Boeing 767 un 21 – Boeing 737.

Biļešu rezervāciju lidojumiem iespējams veikt Transaero interneta vietnē www.transaero.ru. Biļetes cena lidojumam Rīga – Maskava ir sākot no 70 eiro.

2010. gadā regulāro aviosatiksmi no starptautiskās lidostas „Rīga” 19.janvārī sāka Baltkrievijas nacionālā lidsabiedrība Belavia. 28. martā lidojumus uz Rīgu sāka arī – Wizz Air, kas ir lielākā zemo izmaksu lidsabiedrība Centrālajā un Austrumeiropā. Wizz Air no Rīgas nodrošina lidojumus maršrutos Londona (Lutona) un Oslo. 29. martā regulāro aviosatiksmi starp Rīgu un Bukaresti uzsāka Rumānijas nacionālā aviokompānija TAROM. 19.aprīlī lidojumus uz Rīgu sāka Ukrainas aviokompānija AeroSvit, kas veic lidojumus uz Kijevu un Odesu. 17.augustā lidojumus starp Rīgu un Maskavu (Vnukovo) uzsāka aviosabiedrība UTair Aviation.