Starptautiskā lidosta „Rīga” vēršas tiesā pret airBaltic par parāda piedziņu vairāk nekā 2,5 miljonu latu apmērā

19/07/2010

Pirmdien, 19. jūlijā VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” Rīgas apgabaltiesā iesniegs prasību par parāda vairāk nekā 2,5 miljonu latu apmērā piedziņu no nacionālās lidsabiedrības airBaltic.

Starptautiskā lidosta „Rīga” lūdz tiesu arī noteikt prasības nodrošinājuma līdzekli, apķīlājot tos maksājumus, kuri pienākas airBaltic no trešajām personām, naudas līdzekļus kredītiestādēs un citās finanšu institūcijās.

airBaltic parādsaistības par dažāda veida saimnieciskajiem līgumiem pret starptautisko lidostu „Rīga” veidojušās no 2009. gada beigām un tās šobrīd pārsniedz 2,5 miljonus latu.

Prasības iesniegšana tiesā ir nepatīkams un ārkārtas solis, lai aizstāvētu uzņēmuma un akcionāra - valsts intereses. Mūsu sarunas par parādsaistību dzēšanu ir bijis ļoti sarežģīts process un jebkādas vienošanās no airBaltic puses tiek pārkāptas. Starptautiskās lidostas „Rīga” mērķis ir nodrošināt visiem sadarbības partneriem vienādus konkurences apstākļus un nepieļaut ļaunprātīgu dominējošā stāvokļa izmantošanu.

Starptautiskā lidosta „Rīga” ir simts procentu valsts uzņēmums un tā savā darbībā realizē tādu saimniecisko darbību, kas atbilst valsts interesēm, nacionālajiem un starptautiskajiem likumiem. Starptautiskā lidosta „Rīga” arī turpmāk savu darbību realizēs atbilstoši – akcionāra – valsts interesēm.