No starptautiskās lidostas „Rīga” lidojumus sāka lidsabiedrība UTair Aviation

17/08/2010

 16.augustā starptautiskajā lidostā „Rīga” darbu sāka Krievijas aviokompānija UTair Aviation, kas reizi dienā veiks lidojumus starp Rīgu un Maskavu (Vnukovas lidostu).

Lidojumus maršrutā Rīga un Maskava no 16. augusta lidsabiedrība UTair Aviation veiks reizi dienā. Izlidošana no Rīgas ir pulksten 06:15 (Maskavā ielido 09:00), bet izlidošana no Maskavas - pulksten 21:10 (Rīgā ielido 21:50). Lidojuma ilgums – viena stunda un četrdesmit minūtes. Lidojumus lidsabiedrība UTair veiks ar CRJ tipa lidmašīnām. Līdz šim starp Rīgu un Maskavu (Šeremetjevo) regulāru aviosatiksmi nodrošināja lidsabiedrība airBaltic un Krievijas aviokompānija Aeroflot. No 17. augusta no Rīgas uz Maskavu būs iespēja lidot četras reizes dienā.

UTair komercdirektora vietnieks un komerctransporta kompleksa vadītājs Vjačeslavs Pļasuhins: „Mūsu lidsabiedrības lidojumu sākums starp Rīgu un Maskavu ir solis uz priekšu! No tā iegūs gan starptautiskā lidosta „Rīga”, gan lidsabiedrība „UTair”, gan abas valstis, jo Krievijas un Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja vairāk un ērtāk ceļot. Rīga mums kļūs par vārtiem uz Eiropu, bet Maskava Latvijas iedzīvotājiem - par vārtiem uz citām Krievijas pilsētām”.

VAS „Starptautiska lidosta „Rīga”” valdes loceklis Jānis Ķuzulis: „Mēs esam gandarīti par Krievijas lidsabiedrības UTair aviation sāktajiem lidojumiem no starptautiskās lidostas „Rīga”. Būtisks priekšnoteikums sadarbības sākšanai ir mūsu tarifu politika, kas ir viena no zemākajām un konkurētspējīgākajām starp Eiropas galvaspilsētu lidostām. UTair lidojumu sākšana uz Rīgu Latvijas, Baltijas valstu, kā arī Skandināvijas valstu iedzīvotājiem paver plašas un ērtas savienojumu iespējas tālākiem lidojumiem Krievijā, jo no Vnukovo lidostas Maskavā UTair katru dienu veic vairāk kā 100 lidojumus uz 60 Krievijas un citu valstu pilsētām”.
2009. gadā UTair pārvadāja 3,8 miljonus pasažieru un šobrīd tā ir viena no piecām lielākajām lidsabiedrībām Krievijā, kā arī lielākā helikopteru kompānija valstī. Iekšzemes aviopasažieru pārvadājumos UTair Krievijā ir līdere.
UTair flotē ir 176 lidmašīnas. No tām 16 Boeing 737-500, divas Boeing 757-200, 17 ATR tipa lidmašīnas, piecas – CRJ tipa lidmašīnas. Pārējās lidmašīnas UTair flotē ir TU-154, TU-134, kā arī AN tipa lidmašīnas, kas tiek izmantotas lidojumiem Krievijas iekšzemes lidojumiem.

Biļešu rezervāciju lidojumiem iespējams jau veikt UTair interneta vietnē www.utair.ru