Starptautiskā lidosta „Rīga” decembrī strādājusi bez būtiskiem gaisa satiksmes traucējumiem

04/01/2011

Laika posmā no 10. līdz 26.decembrim starptautiskajā lidostā „Rīga” vietējo laika apstākļu dēļ tika atcelts tikai 21 reiss jeb 0,6 procenti no kopējā reisu skaita uz tādiem galamērķiem, kā, piemēram, Helsinki, Tallina, Viļņa, Dublina.


Savukārt periodā no 27.decembra līdz 2.janvārim vietējo laika apstākļu dēļ lidostā “Rīga” tika atcelts tikai viens reiss.
„Ļoti būtiska šajā ziņā ir arī darbinieku uzcītība, jo tika darīts viss iespējamais un pat neiespējamais, lai gaisa kuģi varētu droši pacelties un nolaisties. Mēs strādājam tā, lai nenāktos pieņemt radikālu lēmumu par skrejceļa slēgšanu,” uzsver starptautiskās lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse.


Atgādinām, ka snigšana un sniegputeņi pilnībā bija paralizējuši daudzu Eiropas lidostu satiksmi. Piemēram, Frankfurtes starptautiskajā lidostā 19.decembrī vien tika atcelti ap 500 ielidojošie un izlidojošie reisi. Arī Lielbritānijas nacionālajai lidsabiedrībai British Airways 18.decembrī nācās atcelt visus lidojumus no abām noslogotākajām lidostām - Hītrovas un Getvikas, tādējādi lidostās drūzmējās tūkstošiem neapmierinātu pasažieru.


VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” darbinieku pašaizliedzīgā darba dēļ, atšķirībā no citām Eiropas lidostām, veiksmīgi spēja veikt nepieciešamās darbības, piemēram, skrejceļa seguma un gaismu, manevrēšanas ceļu un zīmju, un peronu attīrīšanu no sniega un ledus, lai reisi varētu notikt.


„Lidostas vadības vārdā saku lielu paldies visiem darbiniekiem, kuri pašaizliedzīgi strādāja arī svētku dienās, lai lidostas darbs nebūtu traucēts,” norāda A.Luhse.