Lidostas „Rīga” apkalpoto pasažieru skaits pērn pieaug par pusmiljonu

19/01/2012

Starptautiskā lidosta „Rīga” pērn apkalpoja par pusmiljonu pasažieru vairāk nekā iepriekš, sasniedzot jaunu rekordu kalendārā gada laikā apkalpoto pasažieru skaita ziņā. „Apkalpojot piecus miljonus pasažieru gadā, oficiāli ierindojamies vidēja lieluma lidostu kategorijā un starptautiski tiekam vērtēti pakāpi augstāk nekā mazās lidostas,” uzsver starptautiskās lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse.

Populārākie galamērķi ceļotājiem pērn bijuši Londona, Maskava, Helsinki, Oslo un Stokholma. No kopējā apkalpoto pasažieru skaita pērn 66% pārvadāja nacionālā aviokompānija airBaltic un 20% aviosabiedrība Ryanair. Salīdzinājumā ar 2010.gadu pārvadāto ceļotāju skaits pērn strauji audzis aviokompānijām Wizz Air (+ 62%), Finnair (+40%) un Aeroflot (+34%).

Jāpiebilst, ka transfēra/tranzīta pasažieru skaits bija 37% no kopējā pērn apkalpoto pasažieru skaita, un populārākie transfēra/tranzīta galamērķi bija Viļņa, Tallina, Helsinki, Maskava un Berlīne.

„Joprojām no Rīgas izlido vairāk pasažieru nekā atlido. Pagājušajā gadā starpība starp izlidojošajiem ir ielidojošajiem pasažieriem ir 21 tūkstotis,” norāda starptautiskās lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse.

No Rīgas pagājušajā gadā izlidojuši 2 563 970 pasažieri un atlidojuši 2 542 956 ceļotāji.

„Starptautiskā lidosta „Rīga” joprojām strādā pie maršrutu tīkla attīstīšanas, lai ceļotājiem varētu piedāvāt daudzveidīgus un ērti sasniedzamus galamērķus gan atpūtai, gan darījumu braucieniem,” norāda starptautiskās lidostas „Rīga” valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse, piebilstot, ka šogad lidosta cer pasažieru skaitu noturēt tādā pašā līmenī kā pērn.

Šogad lidostā plānota jaunas aviosabiedrības ienākšana, tāpat arī Ryanair pavasarī uzsāks lidojumus uz Karlsrūi Vācijā. Vairākas aviosabiedrības plāno palielināt arī lidojumu skaitu uz jau esošajiem galamērķiem – airBaltic uz Vīni, Cīrihi, Minheni un Amsterdamu, Lufthansa uz Frankfurti, Aeroflot uz Maskavu.

Atgādinām, ka starptautiskā lidosta „Rīga” pērn apkalpoja 5,1 miljonu pasažieru, kas ir par 9,5% vairāk nekā iepriekšējā periodā. Tāpat 2011.gadā par 7% pieaudzis arī apkalpoto gaisa kuģu skaits (72 855 gaisa kuģi) un par 3% - apkalpoto kravu skaits (12 665 t).
Pagājušajā gadā no lidostas „Rīga” tika atklāti seši jauni galamērķi; šobrīd lidostā strādā 15 aviosabiedrības, kas nodrošina reisus kopumā uz 82 galamērķiem.