Sākas pirmā aviācijas nozares attīstībai veltītā diskusija

14/05/2015

Lai padziļināti analizētu aviācijas nozares pēdējo gadu attīstības rādītājus, izskatītu iespējamās nozares attīstības perspektīvas un diskutētu par aviācijas nozares stratēģiskās attīstības iespējām, LR Satiksmes ministrija, starptautiskā lidosta “Rīga”, nacionālā lidsabiedrība airBaltic un vadošā starptautiskā vadības konsultāciju kompānija Boston Consulting Group šodien, 14. maijā, viesnīcā Hotel Bergs rīko pirmo aviācijas nozares tieši un netieši ietekmēto pušu pārstāvju diskusiju.

Diskusija balstīta uz Boston Consulting Group izstrādāto pētījumu par Latvijas aviācijas nozares attīstību, iespējamām attīstības alternatīvām, uzsverot nozares kritiski svarīgo ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību, mobilitāti un investīciju klimatu. Pētījumā analizēti aviācijas nozares stratēģiskās attīstības virzieni un izaicinājumi, pie kuriem jau vistuvākajā laikā jāstrādā nozares spēlētājiem.

Aviācijas sektoram ir netipiska un augsta ietekme uz Latvijas ekonomiku un iekšzemes kopproduktu, nekā tas novērojams citos reģionos. Svārstības un izmaiņas šajā nozarē neizbēgami atsaucas uz kopējiem Latvijas tautsaimniecības rādītājiem. Lai gan pēdējos gados novērojama pozitīva gan starptautiskās lidostas “Rīga”, gan nacionālās lidsabiedrības airBaltic izaugsme, starptautiskās vadības konsultāciju kompānijas Boston Consulting Group pētījums liecina – bez nozares ilgtermiņa attīstības stratēģijas un ieguldījumiem, tā jau tuvākajos gados var piedzīvot lejupslīdi. Diskusija par nozares tendenču rādītājiem ir būtiska, pieņemot lēmumu par aviācijas nozares turpmākās attīstības stratēģiju. Šībrīža situācija nav ilgtspējīga.
 
Diskusiju atklās LR satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Andris Liepiņš, starptautiskās lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētājs, iepazīstinot ar nozares izaicinājumiem no lidostas attīstības perspektīvas, informēs par līdz šim veiktajām investīcijām lidostas infrastruktūrā, attīstības iespējām un riskiem, savukārt nacionālās lidsabiedrības airBaltic izpilddirektors Martins Gauss iepazīstinās ar nozares izaicinājumiem no lidsabiedrības attīstības perspektīvas, demonstrējot plānu, kā nodrošināt un paaugstināt airBaltic sniegumu tuvākajos gados un ieviest nepieciešamās iniciatīvas no lidsabiedrības puses.

Savstarpējo sadarbību starptautiskā lidosta “Rīga” un airBaltic vērtē atzinīgi, ko apstiprina airBaltic izvirzīšanās par punktuālāko aviosabiedrību pasaulē. Kopīgas sinerģijas plānošana un atvērtība kopīgām sadarbības iespējām, ir būtiski faktori nozares nākotnei.