Lidostai "Rīga" četri jauni autobusi

14/04/2009

Līdz ar straujo pasažieru skaita pieaugumu, kā arī nepieciešamību pakāpeniski atjaunot autobusu parku, lidosta “Rīga” starptautiska iepirkuma konkursa rezultātā pērnā gada nogalē iegādājās un šodien nodeva ekspluatācijā četrus jaunus autobusus.

Pieaugot pasažieru apjomam, ar esošo 4 autobusu kapacitāti kļuva par maz, lai nodrošinātu kvalitatīvu pasažieru apkalpošanu. Tādēļ tika izsludināts starptautisks konkurss, kura rezultātā ar Polijas uzņēmumu “Solaris” tika noslēgts līgums par četru jaunu autobusu iegādi par kopējo līguma summu 760 000 lati.

Polijas autobusu rūpnīcā “Solaris” izgatavotie autobusi uzlabos savlaicīgu un kvalitatīvu pasažieru pārvadāšanu no un uz lidmašīnām. Līdz ar to būs astoņi autobusi, kas nodrošinās pasažieru pārvadāšanu pa peronu. Viens autobuss var pārvadāt līdz sešdesmit pasažieriem.

Jaunie autobusi arī nodrošinās pasažieru plūsmas sadalīšanu, atbilstoši Šengenas līguma noteikumiem.

Noteikumi paredz, ka lidostām ir jāsadala pasažieru plūsma lidojumiem uz valstīm, kuras pievienojušās Šengenas līgumam un valstīm, kuras nav pievienojušās Šengenas līgumam.

Lidosta “Rīga” Šengenas līguma zonai pievienosies līdz ar pāriešanu uz vasaras lidojuma sarakstu marta beigās.

Esošais autobusu skaits spēs nodrošināt savlaicīgu pasažieru apkalpošanu līdz brīdim, kad darbu sāks paplašinātais lidostas terminālis un lidmašīnu piestātnes, kas nodrošinās pasažieru iekāpšanu gaisa kuģī.