COVID-19 izplatības ierobežošanai pārtrauc starptautiskos pasažieru lidojumus no un uz lidostu “Rīga”

14/03/2020

 

Jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas COVID-19 izplatības ierobežošanai Latvijas Republikas Ministru Kabinets ir lēmis no šā gada 17.marta plkst.00.00 līdz 9.jūnija plkst.23.59 pārtraukt starptautiskos pasažieru pārvadājumus no un uz lidostu “Rīga”.

 


Līdz ierobežojumu spēkā stāšanās brīdim lidosta turpinās darbu ikdienas režīmā. Pēc ierobežojumu spēkā stāšanās lidosta strādās ierobežotā apjomā, apkalpojot kravas reisus un pasažieru reisus, kas tiks atļauti ar īpašu satiksmes ministra atļauju

 

PASAŽIERIEM

Pasažierus, kurus skar šis lēmums, lūdzam sazināties ar savām aviokompānijām.

Latvijas pilsoņus, kas atrodas ārvalstīs un nonākuši ārkārtas situācijā, lūdzam sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu pa tālruni +371 26337711 un reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Tos, kas vēlas atgriezties mājās ar gaisa satiksmi, aicinām reģistrēties nacionālās aviokompānijas "airBaltic" mājas lapā.

Ārvalstu pilsoņiem pēc 17.marta plkst.00.00 ieceļošana Latvijā būs atļauta tikai ar īpašu ārlietu ministra un iekšlietu ministra atļauju. Ārvalstu pilsoņi, kas atrodas Latvijā un vēlas izceļot, drīkst šķērsot valsts robežu.

Ārvalstu pilsoņus, kas atrodas Latvijā un nav atraduši iespēju izceļot, aicinām vērsties savas valsts vēstniecībā.

 

VESELĪBAS PĀRBAUDES LIDOSTĀ

Lai pēc iespējas mazinātu jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas COVID-19 izplatības riskus, lidostā ielidojošajiem pasažieriem ar saslimšanas simptomiem ir iespēja lidostā veikt veselības pārbaudi.  Gadījumā, ja atrodaties lidostā un jums ir kakla sāpes, klepus vai paaugstināta ķermeņa temperatūra, lūdzam vērsties Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu punktos, kas atrodas lidostas E un C atlidošanā pirms bagāžas saņemšanas.

Ielidojošiem pasažieriem, kas atgriežas no ceļojuma ārzemēs, jāievēro obligāta 14 dienu pašizolēšanās dzīvesvietā vai uzturēšanās vietā. Ja 14 dienu laikā parādās saslimšanas simptomi – zvaniet 113!

 

UZTURĒŠANĀS LIDOSTĀ

Lidosta aicina izvērtēt nepieciešamību doties uz lidostu sagaidīt vai pavadīt pasažierus. Aicinām ierasties lidostā tikai tad, ja pasažierim ir nepieciešama palīdzība nokļūšanai no un uz lidostu un bez īpašas vajadzības neapmeklēt lidostu un termināli!

Sagaidītājus aicinām uzturēties savā privātajā transportā lidostas stāvvietās.

Lai nokļūtu no un uz lidostu, aicinām pasažierus izmantot personīgo transportu.

Lidosta atgādina, ka visus jautājumus, kas ir saistīti ar lidojumu rezervācijas atcelšanu vai maiņu, kā arī līdzekļu atgūšanu, pasažieriem jārisina ar savām aviokompānijām. Aicinām šos jautājumus risināt attālināti, neierodoties klātienē lidostā.

 

NODERĪGA INFORMĀCIJA

Pilns Ministru Kabineta lēmuma teksts atrodams šeit.

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem meklējiet šeit.

Informācija par satiksmes ministra pieņemtajiem lēmumiem par izņēmuma atļaujām starptautiskajiem pasažieru reisiem atrodama šeit.

Informācija aviokompānijām par lidojumu atļauju saņemšanu atrodama šeit.